Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Aldatmayı tanık yok ise nasıl ıspatlayabilirim?

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 18-03-2011, 03:22   #1
Konuk

Varsayılan Aldatmayı tanık yok ise nasıl ıspatlayabilirim?

Merhaba size birkac sorum olacak:
1- Eşimin beni aldattığını telefon aramalar ve mesajlar ile ögrendim, aradım sevgilisini inkar etmediler, dayak vs psikolojik şiddet te hat safhada oldugu halde evden kovmalar devam etti, evden ayrılıp ailemin evine gitmek zorunda kaldım, 2,5 yıldır ayrıyım bebeğim oldugu için çalışmıyorum, boşanma davası ile birlikte tazminat davası açmak istiyorum fakat aldatmayı nasıl ispat edebilirim, yardımcı olursanız sevinirim, tanık var fakat mahkemeye cıkmak istemiyorlar, bu durumda telefon arama kayıtları ve mesajlar delil olabilir mi? kullandıgı cep noyu 2 yıl önce kapattırmıs,olay 4 yıl once oldu,geriye dönük mesajlar kaç yıla kadar ulaşılabilir?

2-eşim ve ailesi benden herşeyi gizli tutardı,eşimin üzerine kayıtlı mal varlıgı var mı yok mu bilemiyorum, oturduğu ev kullandığı araba luks modellerden(ailesinin aldıgı), ailesinin durumu cok cok üst seviyede,
davada nafaka ve tazminat talep etmeden önce mi sonra mı ekonomik durum araştırması yapılır, ben neye göre ne kadar meblag talep edecegimi bilemiyorum, bana yol gosterirseniz sevinirim,
cevabınız icin şimdiden teşekkur ederim.
Old 18-03-2011, 10:12   #2
Av. Engin EKİCİ

Sayın Katılımcı;

Gsm şirketleri, mahkemenin talebi üzerine 6 ay öncesine ait telefon kayıtlarını gönderiyorlar ancak sizin durumunuzda aradan geçen zaman göz önünde bulundurulduğunda maalesef bu mümkün görünmüyor.

Eşinizin evlilik içerisinde edinilmiş olan menkul ve gayrimenkulleri üzerinde sizin de hakkınız bulunmaktadır ancak ailesi tarafından eşinize karşılıksız olarak verilenler açısından bunu söyleyemeyiz.

Ekonomik ve sosyal durum araştırması davanın açılmasından sonra mahkemenin ilk yaptığı araştırmadır. Tazminat ve nafaka olarak ne miktarda talepte bulunmanızın uygun olacağı konusunda size buradan net bir şey söyleyemeyiz ancak boşanma davasındaki maddi ve manevi tazminat taleplerinden harç alınmamaktadır.

Kendinizi avukat ile temsil ettirmeniz durumunda hak kaybı yaşamaz ve hakkınız olan her hususta gerekli araştırmanın yapılması yönünde avukatın sağlayacağı hukuki destekten yararlanabilirsiniz.
Old 18-03-2011, 11:21   #3
avsvlcck

aldatmadan dolayı evliliğinizde çeşitli sorunlar yaşıdığınız açık zaten siz boşanma davasını aldatmaya dayalı değil şiddetli geçimsizliğe dayalı olarak açacaksınız öncelikle açacağınız davanın konusu şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma davasıdır.
gsm şirketlerine her ildeki mahkemeler yazı yazmıyor, hakimler bazen bu talebi reddebiliyorlar zaten yazılsa bile geçmişe yönlik 6 aylık bir süreç takip edilebiliyor.
Tazminat talebine gelince zaten harcı sabit olduğundan istediğiniz kadar talep edebilirsiniz, hakim takdir ederken karşı tarafın mal varlığı durumuna bakacaktır
Sonuç olarak evlilik birliği içinde edinmiş malları boşanma davası sırasında satmaması için İHTİYATİ TEDBİR TALEPli - Maddi manevi tazminat istemli şiddetli geçimsizliğe dayalı boşanma davası açacaksınız boşanmada karşı tarafın ağır kusurlu olduğunu ispat etmeniz gerektiğinden sadece aldatmaya takılmayın dayak , hakaret , alkol v.s. tanıkla yada farklı dellilerle kanıtlayabilirsiniz.

Avukat desteği almanız gerektiğini tekrarlarız.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi