Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Hamileyim bir çocuğum daha var ama eşim bizlerle ilgilenmiyor, annesine gidiyor?

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 26-06-2010, 07:33   #1
Konuk

Varsayılan Hamileyim bir çocuğum daha var ama eşim bizlerle ilgilenmiyor, annesine gidiyor?

27 aylık bi kızım var vede oğlumuda 19 temmuzda inş kucağıma alacam eşimle sorunlarımız aslında hiç gibi ama sürekli küçük bişey beni kıracak laflar söylüyor ve (bu arada oturduğumuzev benim babamın) ben bu ağır düşmana söylenecek laflar karşısında ağlıyorum neymiş ben bebenin psikolojisini bozuyormuşum ağlamayacakmışım bağrışmalar bende bağırma binada deyince çıkıyo gidiyo ailesinin yanına ilk zamanlar sürekli arardım artık umrumda değil ailesini aradığım zaman bizde bulamıyoruz ulaşamıyoruz derlerdi ne bileyim inanırdım bu ama şimdi karnım burnumda bu sefer yalan söylemezler die düşündüm ama yok yok yok ben şimdi gerçke anlamada boşanmak istiyorum 5 gecedir hiç umrunda değiliz gerçekten kendimi geçtim çocukları bile umursamıyor kendisi esnaf elektronik yetkili servisi nafaka durumu ne olur birde çocukları görmeseni istemiyorum nasıl bi sonuç olur lütfen cevap verin
Old 27-06-2010, 00:30   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Anlaşmalı boşanma için her iki tarafın boşanma ve sonuçları konusunda tam bir anlaşma içinde olmaları ve bu anlaşmanın hakim karşısında kabul edilmesi,anlaşmayı hakimin uygun bulması ve boşanma iradesinin bizzat taraflarca belirtilmesi gerekmektedir.Bu durumda başkaca eksiklik yoksa bir duurşmada hakim karar verebilir.

Eşiniz anlaşmayı kabul etmez ise bu kez dava çekismeli yürütülmek durumundadır.

Bu durumda davanızın dayandığı olayları yasal delillerle kanıtlamanız gerekmektedir.

Dava açıldığında hakim çocukların kimin yanıdna kalacağı ve diğer tarafın çocuklar ve sizin için yapacağı katkı konusunda tedbir kararı verecek,karşı tarafla çocukların görüşmeleri için uygun zamanları belirleyecektir.

Sizin çocuklarla babasının görüşmesini istememenizin önemi yoktur.Önemli olan çocukların menfaatinin en olduğudur.Baba çocukların beden ve ruh sağlığına zarar verici eylemlerde bulunmuyorsa çocuklarla belirlenen zamanlarda görüşebilir.

Yargılama sırasında ve boşanmaya karar verilir ise karar kesinleştikten sonra devam edecek nafakalar için tarafların ihtiyaçları,mali ve sosyal durumları araştırılacak ve ona göre miktar belirlenecektir.Sonucun önceden tahmin edilmesi mümkün değildir.

Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanızı öneriyoruz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi