Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Şehirlerarası Nöbetçi Avukat Avukat meslektaşlarımızın başka şehirde takip edilmesi gereken hukuki işlemleri için (duruşma, haciz, keşif, mürafaa, dosya inceleme/fotokopi alma vs.), o şehirde bulunan meslektaşlardan yardım isteyebilecekleri şehirlerarası yardımlaşma alanı. Bu alan sadece hukukçuların yazışmasına açıktır ve Avukatlık Meslek Kurallarına aykırı mesajlara kapalıdır.

Zonguldak Trafik Tescil

Yanıt
Old 11-04-2009, 13:08   #1
avukathavva

Varsayılan yardım

zonguldak trafik tescil şube müdürlüğünde bana yardım edebilecek bi avukat arkadaş arıyorum. Sitede nasıl yapacağımı bilmediğim için burdan yapıyorum bunu teşekkürler..
Old 11-04-2009, 23:24   #3
avukathavva

Zonguldak'ta ikamet eden bir borçlum var. Onun adına kayıtlı araç olup olmadığının öğrenilmesi gerek. Eğer kayıtlı araç varsa icra takibi yapıcam. Yardım edeebilirseniz çok sevinirim
Old 12-04-2009, 11:51   #4
mdelen82

bunu ancak icra takibi açarak öğrenebilirsiniz.
ya da avukatlık kanunun 2. maddesinde:Yargı organları, emniyet makamları, diğer kamu kurum ve kuruluşları ile kamu iktisadi teşebbüsleri, özel ve kamuya ait bankalar, noterler, sigorta şirketleri ve vakıflar avukatlara görevlerinin yerine getirilmesinde yardımcı olmak zorundadır. Kanunlarındaki özel hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu kurumlar avukatın gerek duyduğu bilgi ve belgeleri incelemesine sunmakla yükümlüdür. Bu belgelerden örnek alınması vekaletname ibrazına bağlıdır.

emniyete avukatlık kanununun 2. maddesini belirtip mektup yazın.kesin cevaplarlar...iyi çalışmalar
Old 13-04-2009, 12:21   #5
avukathavva

Avukatlık kanunun 2. maddesinde belgelerden örnek alınması için vekaletname ibrazı istenmiş. bilgi istendiği durumda vekaletnameye gerek duyulmamış. sadece sözlü olarak bilgi istiyorum bende. icra takibi yapıp yapmama konusunda o şekilde karar vericem. çünkü konya ve zonguldak çok uzak. masraf meselesi malumunuz...
Old 13-04-2009, 14:41   #6
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan avukathavva
Avukatlık kanunun 2. maddesinde belgelerden örnek alınması için vekaletname ibrazı istenmiş. bilgi istendiği durumda vekaletnameye gerek duyulmamış. sadece sözlü olarak bilgi istiyorum bende. icra takibi yapıp yapmama konusunda o şekilde karar vericem. çünkü konya ve zonguldak çok uzak. masraf meselesi malumunuz...

Müvekkiliniz vekaleti yok mu?
Old 14-04-2009, 08:31   #7
avukathavva

müvekkilimin vekaleti tabi ki var. Ama ben Konya'dayım Zonguldak trafik tascilden sadece borçlunun adına araç kaydı var mı yok mu o öğrenilecek. Eğer araç varsa icra takibi başlatıcam konyadan.
Old 14-04-2009, 14:49   #8
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan avukathavva
müvekkilimin vekaleti tabi ki var. Ama ben Konya'dayım Zonguldak trafik tascilden sadece borçlunun adına araç kaydı var mı yok mu o öğrenilecek. Eğer araç varsa icra takibi başlatıcam konyadan.

Müvekkilinizin vekaletini ekleyerek, Sayın mdelen82'nin izah ettiği şekilde bir dilekçe gönderin, cevap gelir. İstanbul'da bize cevap verilmişti.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi