Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

barışma ve davamın açık kalması

Konuyu Kilitleyin
Old 28-11-2007, 18:05   #1
Konuk

Karar barışma ve davamın açık kalması

29 senelik evliyim eşim beni br bayanl aldattı ve bende makemeye maddi ve manevi tazminat açtım ve eimizde edbir koydurdum ilk mahkemeye çıktık kadını kabul etti eşim ama hakim boşamadı ve davayı bir ay sonrasına attı . şimdi eşim çok pişmanım diyor ve barışalım diye yalvarıyor ama güvenemyorum. sizden öğrenmek istediğim eğer barışırsam mahkemeyi açık tutabilirmiyim yoksa davamı gerimi çekmem lazım . ben biraz deniyeyim dyorum ilk hatası ama mahkemeyide açık tutmak istiyorum . bu mahkemedede şaitlerim dinlenecek benim. eşim avukat tutmadı . benim çk değerli ve güzel bir avukatım var ama önce size bir danışayım dedim sonra ona gideceğim .mahkemmede aralığın 3 de bana bir fikir verirseniz çok sevinirim sevgili avukatlarımada bu karşılıksız hizmetten dolayı tebrik ederim.
Old 28-11-2007, 19:06   #2
Doç. Dr. Özge Yücel

Yargıç barıştığınızı öğrendiği takdirde davanın reddine karar verecektir. Ayrıca zinaya, kötü muameleye dayanarak açılan boşanma davalarında affetme halinde dava hakkı düşer.
Dosyayı bilmediğimiz için dava nedenini ve seyrini bilmiyoruz. Bu nedenle avukatınız size daha çok yardım edebilecektir.
Saygılarımla.
Old 28-11-2007, 23:49   #3
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Davacı olarak;

1-Davanıza devam edersiniz.

2-Davanın hemen bitmesini istiyor ve boşanmak istemiyorsanız,duruşmaya gider ve davanızdan feragat ettiğinizi belirtirsiniz,feragat nedeniyle davanız reddedilecektir.

3-Duruşmaya katılıp barışma konusunu düşüneceğinizi belirtip hakimden süre verilmesini talep edebilirsiniz.Bir dahaki duruşmaya kadar süre kazanabilirsiniz.

4-Duruşmaya gitmezsiniz,davanız takipsizlikle sonuçlanacaktır.Bu durumda üç ay daha süre kazancınız olur.Bu üç ay içinde isterseniz davanızı yenileyebilirsiniz.

5-Davaya devam ettiniz sürede istediğiniz zaman feragat edebilir veya takipsiz bırakabilirsiniz.

Tüm bu seçeneklerin sonuçları konusunda avukatınızdan genişçe bilgi alabilirsiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi