Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

tüp bebekte dış gebelik eşimi öldürüyordu.

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 11-01-2012, 19:32   #1
Konuk

Mahçup tüp bebekte dış gebelik eşimi öldürüyordu.

eşim tüp bebek yöntemiyle hamile kaldı.12.günde hcg si,90 çıktı.3 gün arayla hcg testi yaptırdık.200-900-2600-4000-7900-13000hcg.leri,fakat tüp bebek mrkz.adanada olduğu için testleri mersindeki özel bir hst.yaptırıyorduk.a.ilindeki tüp bebek mrk.bilgi veriyorduk.çünkü mrk.boşuna yol gelip-gitmemek gerektiğini söylediler.hcg 2600 olduğunda m.ilindeki dr.hamilelik kesesinin görülmesi gerektiğini fakat keseyi göremediğini,bunun sebebinin ya çoğul yada dış gebelik olabileceğini fakat tüp bebek olduğu için emrionun rahmin içine yerleştirildiğini,dış gebelik ihtimalinin çok düşük olduğunu ,yinede adanadaki tüp bebek merkezine bilgi verip dr.muza danışmamızı kendisinede bilgi vermemizi rica etti. a.yı aradık dr.bilgi verdik. yeniden hcg.testi yaptırarak 3gün sonra adanaya gittik. prf.dr.4000hcg de 30dk.ultrasonla bakmasına rağmen tereddütlü bir şekilde iki tana keseçik gördüğünü fakat 3 gün soanra tekrar test yaptırarak gelmemizi söyledi.bende eşime 1 hft.snra gitmemizin daha garanti,olduğunu söyledim ve randevulaştık.gitmeden m.deki dr.umuz kontrole çağırdı.hcg12900 olmuş,dr keseyi yine görediğini fakat kötüye yormamamızı a.ya gidip geldikten sonra sonucu kendisine bildirmemizi rica etti.salı günü hcg12900 a.ya bildirdik fakat m.deki dr.un hamilelik kesesini göremediğini dış gebelikten şüphelendiğini söyledim.adanadaki tüp bebek mrk.başka bir kadın doğumcuya neden muayene olğumuzu ,kendilerinin bizi takip ettiklerinikızak sadece kendilerine muayene olmamız gerektiğini söylediler.bende prf.dr.ile görüştüm hoca dış gebelik olma ihtimalinin 10000/1olduğunu fakat bizim test sonuçlarına göre böyle bir tehlikenin bulunmadığını, m.deki dr göremediğini kendisinin bize keseyi göstereceği söyledi.cuma günü a.daki dr ultrason ile bize keseyi cenini ve kalp atışını gösterdi.filminide kendisindeki dosyaya kaldırdı.bebeğin 8hft.lık olduğunu takiplerimizin m.de yapılabileceğini m.deki dr.umuzada kesenin görüldüğünü bebeğin tek ve sağıklı olduğunu kalp atışının görüldüğünü söylememizi istedi,hatta 200tl.nabız görüldü parası aldı.cuma günü a.a dönüşü m.deki dr.umuza a.daki prf dr.un ,bebeği,keseyi ve kalp atımlarını,gördüğünü söyledik oda çok sevindiğini ve hemen randevu almamızı ve kendisinin de muayene etmesi gerektiğini söyledi.çünkü kendisinin keseyi nasıl göremediğine şaşırmıştı.1 gün sonra pazar günü eşim öğleyin fenalaştı kuma ve ishal şikayetiyle hemen hasteye kaldırıldı.dış kanamada olmadığı için iç kanama tespit edilemedi.eşimin m.deki kadın doğumcu
dr.una telefonla haber verildi.özel hst.ve pazar günü olmasına rağmen dr.yayladan merak ettiği için hst.ye geldi.ultrasonla baktığında batında ve rahimde çok sıvı olduğunuhemen ameliyat gerekebileceğini a.daki hocayla görüşmesi gerektiğini söyledi hocayla görüşürken kesenin nerede olduğunu kendisini rahimde göremediğini,kendisinin nerede gördüğünü sorduğunda sağda ama zor görüldüğünü söyledi. m.deki dr.kesenin falan olmadığını bunun dış gebelik olduğunu hastayı iç kanamadan kaybetmek üzere olduğumuzu,hastanın şokta olduğunu tansiyon ve nabız alınamadını hastayı açacağını söyledi.

a.daki hoca yanılmış olabileceğini dış gebelikte olabileceğini, eşimden nabız ve tansiyon alınamadığında söylemesi sizce ne kadar doğru.bu dr.birde prof.sa

benim eşime 7 ünite sadecee kan nakledildi.serumları söylemiyorum.karnından 5lt kan boşaltıldı.kalıcı böbrek rahatsızlığı olabileceği söylendi.m.deki dr.umuz durumu bilmese ve acil müdahele edilmeseydi ben ve oğlum annemizi kaybetmiştik.çünkü eşimi hayata döndürmek için sol omuzundaki by-pas damarından kalbine kadar stent takılarak kan ve serum verildi.hst.de kan kalmadı,bende kan verdim oda yetmedi dışarıdan 5kişi bulduk 2sinin kanı oldu,özel hst olmasından dolayı bir okadar da para ödedik.lütfen bana yardımcı olun...eşimin yaşamış olduğu hayati tehlikeye mi,yıkılan ve yitip giden çocuk hayallerine mi,yaptığımız masraflara mı,kalıcı psikolojik ve fiziksel rahatsızlıklara mı yanayım..ş

imdi soruyorum??? bu doktor hatası değilde,en iyisi profesor hoca olan,,benden başkası muayene dahi etmeyecek tüm işlemlerinizi bizzat ben yapacağım diyen,eşimim nabzı ve tansiyonu alınamadığı ana kadar herr şey normal (kese var kalp atımı,bebek var)diyen,ancak m.deki prf-doç.dahi olmayan normal dr.un rahimde bebek olmadığını bunun dış gebelik olduğunu hastayı kaybettiğini söylediğinde; dış gebelik de olabileceğini kendisininde keseyi zor gördüğünü söyleyen duvarında hem orjinal hemde türkçesi yazılı hipokrat yemini asılı adanadaki dr suçlu değil .bizmi hatalıyız.

lütfen bize yardım edin bir yol gösterin
Old 11-01-2012, 23:31   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Hekimin gebeliğin izlenmesi ve hastanın bilgilendirilmesi konusunda uluslararası standartta ve meslek ilkelerine uygun özen ve tıbbi bakım borcu vardır.

Standartlara aykırı davranış ve hastanın bundan zarar görmesi sözkonusu olduğunda yasal yollara başvurabiliniz.

İlk yapılacak iş eşinizin tıbbi evraklarının onaylı bir örneğinin tarafınıza Hasta Hakları Yönetmeliği 16.mad gereğince verilmesini istemenizdir.

Dosyaların temininden sonra konu hakkında bir uzmandan ve daha iyisi üniversitelerin Adli Tıp Anabilim Dalından görüş almanızdır.

Alınan görüş hekimin ihmal ve kusurunu belirliyorsa;
Hekim hakkında :

1-Tabip odasına
2-Sağlık Müdürlüğüne
3-Hastane (kamuda çalışıyorsa) hasta hakları birimine idari başvuru yapabilirsiniz.

4-Suç oluştuğu yönünde görüş oluşmuş ise
Savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz.

5-Tazminat için dava açabilirsiniz.

Bir avukattn her aşamada destek almanız yararınızadır.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi