Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Reddedilen boşanma davası sonrasında nafaka, çocuğumun giderleri

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 17-12-2014, 16:00   #1
Konuk

Soru Reddedilen boşanma davası sonrasında nafaka, çocuğumun giderleri

Merhabalar

Karşi Tarafin Açtiği Ve Red Edilen Bir Boşanma Davam Var.şimdi 3 Yil Geçti Fiili Ayrilik Adi Altinda Tekrar Dava Açti.ayri Yaşiyoruz.çünkü Eşim Ilk Dava öncesi Beni Dövdü Hastanelik Etti Ve Köyüne Ailesinin Yanina Kaçti.rapor Aldim Dava Ettim 6 Ay Ceza Aldi Ve Paraya çevrildi.ist.döndüğünde Benim Ailemin Yaninda Kalmami Firsat Bilerek Tekrar Bir Araya Gelmemek Için Evimdeki Tüm Eşyalarimi Kaçirmiş Evi Boşaltmiş.bizi Alip Eve Götürecek Diye Beklerken Eve Bir Baktim Ev Bomboş üzerine Birde Dava Açti.bu Sebebpten 3 Yildir Ayriyiz çünkü Tekrar Bir Araya Gelmemek Için Evimi Yok Etti 2 Yaşinda çocuğumla Ortada Birakip Başka Kadinla Gitti.
şimdi Açtiği Davada Ben Ilk Mahkemede Hakli Olduğumu Ispat Ettim Ve Dava Isteğim üzerine Red Edildi.

1-boşanmak Istemiyorum.çünkü O Bizi Yanlizliğa Terk Etti Gitti.evimi Kaçirdi Tekrar Bir Araya Gelmemek Için.
2- Illada Boşayacaksa Hakim Bana Ne Kadar Tazminat Verebilir.(eşim Malimüşavir Ve Gelir Durumu Iyi.)
2-ben Asgari ücretle çalişiyorum Ve Ailemin Desteği Ile çocuğumu özel Okulda Okutuyorum Aylik 1400tl Okul Gideri Var Resmi.ben Bunu Karşi Taraftan Talep Edebilirmiyim.

Teşekkür Ederim.

Saygilarimla.
Old 19-12-2014, 17:10   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Boşanma sebeplerinden herhangi biriyle açılmış bulunan davanın reddine karar verilmesi ve bu kararın kesinleştiği tarihten başlayarak üç yıl geçmesi halinde, her ne sebeple olursa olsun ortak hayat yeniden kurulamamışsa evlilik birliği temelden sarsılmış sayılır ve eşlerden birinin istemi üzerine boşanmaya karar verilir.

Eşiniz bu davayı açtığında sizin boşanmak istememenizin hiç bir önemi yoktur.

Davanın kabul edilecek olması nafaka ve tazminatın tartışılmasına engel değildir.Reddedilen boşanma davasında eşinizin kusuru kanıtlanmış ise lehinize uygun bir tazminata karar verilmesi beklenir.

Yine yargılama sırasında hem sizin için hem de çocuk için tedbir nafakası talep edilebilir.

Boşanma kararından sonra geçerli olacak şekilde çocuk için iştirak nafakası ve-koşulları varsa,çalışma karşılığı elde ettiğiniz gelir yoksulluğunuzu ortadan kaldırmıyorsa- yoksulluk nafakası talep edilebilir.

Tazminat ve nafaka miktarı tarafların mali ve sosyal durumlarına uygun olarak belirlenmektedir.Eşinizin gelir durumunu yeterli derecede gösterecek verilerin dosyaya getirtilmesini isteyebilirsiniz.Banka kayıtları,kredi kart harcamaları,adına kayıtlı taşınmaz,araç kaydı gibi

Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanızı öneriyoruz.

2- Illada Boşayacaksa Hakim Bana Ne Kadar Tazminat Verebilir.(eşim Malimüşavir Ve Gelir Durumu Iyi.)
2-ben Asgari ücretle çalişiyorum Ve Ailemin Desteği Ile çocuğumu özel Okulda Okutuyorum Aylik 1400tl Okul Gideri Var Resmi.ben Bunu Karşi Taraftan Talep Edebilirmiyim.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,03783298 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.