Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Adliye Duvarı Staj ve mesleki dayanışma ilanları, hukuk panel, konferans, toplantı haberleri ve hukukla ilgili her türlü ticari nitelik TAŞIMAYAN duyurular. Tarih içeren aktiviteleri ayrıca Hukuk Takvimize de işleyebilirsiniz.

Erasmus Stajı için yurtdışında hukuk bürosu arıyorum

Yanıt
Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 16-12-2011, 17:22   #1
ezgicirak

Acil Erasmus Stajı için yurtdışında hukuk bürosu arıyorum

Merhaba,
Ben bu yıl Erasmus staj programıyla bir Avrupa ülkesine gitmeye hak kazandım.Ancak bu hibeyi kullanabilmem için bir host institute veya hukuk bürosu bulmam gerekiyor.Ücretsiz bir staj olacak ve verilen her görevi eksiksiz terine getirmeye çalışacağım.Yurtdışında avukatlık yapan ve bana yardımcı olabilecek üyelere CV ve Cover letter gönderebilirim

Teşekkürler.
Old 16-12-2011, 18:18   #2
Cumhur Okyay

Alıntı:
Yazan ezgicirak
Merhaba,
Ben bu yıl Erasmus staj programıyla bir Avrupa ülkesine gitmeye hak kazandım.Ancak bu hibeyi kullanabilmem için bir host institute veya hukuk bürosu bulmam gerekiyor.Ücretsiz bir staj olacak ve verilen her görevi eksiksiz terine getirmeye çalışacağım.Yurtdışında avukatlık yapan ve bana yardımcı olabilecek üyelere CV ve Cover letter gönderebilirim

Teşekkürler.

Merakımdan soruyorum; Erasmus'u kazandığınız zaman, bunun yanında gidebileceğiniz Avrupa Ülkesi de size bildirilmiyor mu, yoksa, sonradan her hangi bir Avrupa Ülkesini siz mi tercih ediyorsunuz. Avrupa Ülkesinin adını da bildirirseniz, size yardım imkanı daha da genişler diye düşünüyorum. Başarılar...
Old 16-12-2011, 19:04   #3
ezgicirak

Teşekkür ederim öncelikle tavsiyeniz için.

Avusturya
Belçika
Bulgaristan
Güney Kıbrıs Rum Kesimi
Çek Cumhuriyeti
Almanya
Danimarka
Estonya
İspanya
Finlandiya
Fransa
İngiltere
Yunanistan
Macaristan
İrlanda
İtalya
Litvanya
Lüksemburg
Letonya
Malta
Hollanda
Polonya
Portekiz
Romanya
İsveç
Slovenya
Slovak Cumhuriyeti
Bu ülkeler hibe verilen ülkeler.Erasmus öğrenim hareketliliğinde bunlardan birindeki anlaşmaları okulları kendi fakültemiz ayarlıyor fakat öğrenim hareketliliğinde dönüşte dersleriniz burada geçerli olmadığı için bir dönem kaybediyorsunuz.Staj hareketliliği ise benim şu an uğraştığım gibi kendi çabanızla yaz dönemi için 12 haftalık bir yer buluyorsunuz ve okulunuz bu 12 hafta için size burs veriyor
Old 17-12-2011, 00:46   #4
carlito

Güney Kıbrıs'ı düşünmeyiniz.Gidişiniz Yunanistan üzerinden olacağı için Epey meşakkatli olacaktır sizin için
IBA (Uluslararası Barolar Federasyonu)
Net Üzerinden Ulaşabilirsiniz..
Old 17-04-2013, 21:37   #5
Av.Askan

Merhabalar.Bende Erasmus programı ile yurt dışında staj düşünüyorum. Staj yeri konusunda ben de yardım isteyecektim. Sayın Ezgicirak da eğer erasmus stajı yaptı ise tecrübelerini paylaşabilirse çok sevinirim.

Teşekkürler
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi