Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Hayatta en çok nelerin hayalini kurduk?

Yanıt
Old 27-03-2009, 05:49   #151
üye18721

Alıntı:
Yazan EceSoysal
yalnız yaşamanın hayalini çok kurdum...ve gerçek oldu bir de bir başıma abd'ye gitmenin hayali...buna da az kaldı...çok az...
Ben de Amerika'ya gitmenin hayalini kurmuştum.Babam'da Kanada'ya gitmeyi tasarlayıp dolandırıcılar tarafından gidememiş.
Bir türlü Amerika'ya gidemedim.Bundan sonrası da mümkün değil....
Old 07-09-2009, 16:01   #152
kordelya

Son zamanlarda en büyük hayalim sınavı kazanıp savcı olmaktı ama 2 kez mülakattan elendim ve bu hayali rafa kaldırdım demekki bazı hayaller sadece öyle kalmalı,çocukluğumdan beri hep bana ait bir hayatım olsun istedim çok fazla değil kararlarını benim verebildiğim bir hayat ve çok şükür çocukluk hayalim şimdi sahip olduğum en güzel gerçek insan hayal kurmaktan vazgeçmemeli sonuçta pek çok gerçek hayallerimizin ürünü...
Old 08-09-2009, 01:34   #153
Jaap

Hayal kurmakla baslıyor yaşamak.. İnsan hayal ettiği sürece yaşarmış.. Bence yine kurmaya devam edin.. Benim de bi hayalim var dı.4 yıl sonra bugun muvaffak olmanın haklı gurunu yaşıyorum.. Bu yüzden "kısmet" faktörünü unutmayarak hayal kurmaya devam edin. Life is good
Old 08-09-2009, 01:53   #154
avrupayakası

Hayatta en çok mutluluğun hayalini kurdum.Çünkü her hayalde mutluluk hep vardı..Hiç mutsuz bir hayal kurmadım ki..Mutluluktu hayal benim için..
Old 08-09-2009, 04:38   #155
üye27169

Alıntı:
Yazan tuval2310
Son zamanlarda en çok , oturduğum apartmanın altında bir kuaför salonun olmasını istiyorum..Sabahları çok zor oluyor evime uzak olan kuaföre gitmek

Çok uykucu olduğum ama asla süsümden de vazgeçmediğim için hep geç kalıyorum işe Ama şöyle apartmanın altında bir kuaför olsa istediğim her an gidebilsem ve artık işe geç kalmasam süper olacak

Tek derdimiz bu olsun, bu da benim hayalim
Bugün duyduğum şarkının nakaratı buraya cuk oturur...

Senin için aşk boş bir laftı,
Dilinden düşüp de kırıldı
Toz pembe hâyaller vardı
Pembesi gitti tozu kaldı.
Old 08-09-2009, 22:50   #156
Av.Denizcan Sarıkaya

Şöyle bir Miami sahillerine aksam fena olmazdı
Old 09-09-2009, 09:55   #157
üye18721

Alıntı:
Yazan Denizcan Sarıkaya
Şöyle bir Miami sahillerine aksam fena olmazdı
Güzel bir fikir.
80 günde devr-i alem de fena değil ama..
Old 09-09-2009, 10:57   #158
Av.Denizcan Sarıkaya

Alıntı:
Yazan Future
Güzel bir fikir.
80 günde devr-i alem de fena değil ama..
Mezun olup para kazanmaya başladığımda yaparız nolcekkkk
Old 09-09-2009, 10:59   #159
üye18721

Alıntı:
Yazan Denizcan Sarıkaya
Mezun olup para kazanmaya başladığımda yaparız nolcekkkk
O parayı dilerim 80 yıldan önce kazanırız.
Gerçi benim 60 yılım kalmış düşümü gerçekleştirmeye..
Old 09-09-2009, 11:01   #160
Av.Denizcan Sarıkaya

Alıntı:
Yazan Future
O parayı dilerim 80 yıldan önce kazanırız.
Gerçi benim 60 yılım kalmış düşümü gerçekleştirmeye..
F abla benim gizli planlarım var .Senin kadar beklemeye niyetim yok
Old 09-09-2009, 11:06   #161
üye18721

Alıntı:
Yazan Denizcan Sarıkaya
F abla benim gizli planlarım var .Senin kadar beklemeye niyetim yok
Gizli planlarını öğreneyim ve sana -deneyimim itibariyle de- ne kadar gerçekçi olduğunu söyleyeyim..
Sahi gizli planların ne Denizcan ? Söylemezsen seni dayına şikeyet edecek nedenler bulur veya uydururum..
Old 09-09-2009, 11:09   #162
Av.Denizcan Sarıkaya

Alıntı:
Yazan Future
Gizli planlarını öğreneyim ve sana -deneyimim itibariyle de- ne kadar gerçekçi olduğunu söyleyeyim..
Sahi gizli planların ne Denizcan ? Söylemezsen seni dayına şikeyet edecek nedenler bulur veya uydururum..
Abla gizli planlarımında hayalini kuruyorum.Neticesinde hayal forumundayız
Old 09-09-2009, 11:11   #163
üye18721

Alıntı:
Yazan Denizcan Sarıkaya
Abla gizli planlarımında hayalini kuruyorum.Neticesinde hayal forumundayız
Ooo sen daha işin mutfağındasın..
Ablan düşlerini gerçekleştirmek üzere yola çıkalı 20 yıl oldu..
Old 09-09-2009, 13:11   #164
Academic

Galiba ben çok şanslıyım Aman nazar değmesin de) Hayalini kurduğum şeyler hep oldu..Yaptım yani. İmkansız zannedilenleri bile , yapamazsın hadi canım diyenlere inat yaptım. Fakat hayal kurmayı bırakmadım ve hala hayallerim var. Artık hayallerim çok daha uçuk kaçıkSöylersem komik bile kaçabilir)) Bir gün bu hayallerim de gerçek olacak buna inanıyorum.. Aslında inanmaktan da öte, biliyorum..
Old 09-09-2009, 14:33   #165
minee.mine

Alıntı:
Yazan Academic
Hayalini kurduğum şeyler hep oldu..Yaptım yani. İmkansız zannedilenleri bile ,
Seneler önce okuduğum bir kitabı hatırlattınız bana '' Yüzde Yüz Düşünce Gücü ''
Old 10-09-2009, 01:06   #166
suskun_juliette

Şu günlerde en büyük hayalim evlenip yuva kurup çoluğuma çocuğuma güzel pastalar börekler yapmak ve onların iştahla yediklerini seyre dalmak.Sanırım artık biyolojik saatim gelmiş benim

Öyle ya da böyle gerçekten meslek edinme kaygısı para kaygısı oradan oraya koşturup dururken çok şeyi harcayıp gitmişim.Belki de hayatında ne kadar az detay olursa o kadar mutlu oluyorsundur.Azıcık aşım kaygısız başım der ve ben tekrar başımın etrafına pembe baloncuklar kondurup hayale dalarım
Old 10-09-2009, 03:41   #167
slide

Alıntı:
Yazan suskun_juliette
Şu günlerde en büyük hayalim evlenip yuva kurup çoluğuma çocuğuma güzel pastalar börekler yapmak ve onların iştahla yediklerini seyre dalmak.Sanırım artık biyolojik saatim gelmiş benim

Öyle ya da böyle gerçekten meslek edinme kaygısı para kaygısı oradan oraya koşturup dururken çok şeyi harcayıp gitmişim.Belki de hayatında ne kadar az detay olursa o kadar mutlu oluyorsundur.Azıcık aşım kaygısız başım der ve ben tekrar başımın etrafına pembe baloncuklar kondurup hayale dalarım
ya ben buna ek olarak çok şirin bi oğulcuk istiyorum
Old 10-09-2009, 11:25   #168
csk

Hayalleri gerçekleştirmenin en guzel yolu uyanmaktır.
Old 10-09-2009, 12:58   #169
minee.mine

Alıntı:
Yazan csk
Hayalleri gerçekleştirmenin en guzel yolu uyanmaktır

Ya da inanmaktır.
Old 10-09-2009, 20:41   #170
suskun_juliette

Alıntı:
Yazan slide
ya ben buna ek olarak çok şirin bi oğulcuk istiyorum

Ben her cinsten birer tane istiyorum
Old 14-09-2009, 12:54   #171
av.sally

Hayallerim var dı.Bambaşka ve bembeyazdı.Ama beklenmedik darbeler yedim yakın bildiklerimden yaşamımın geri kalanında var olacaklardan.Issız gecesiz nefessiz kaldım.Aradım yoktu lar.O günler geçecekti biliyordum.Toparlanmam gerekti herkese ve herşeye rağmen çoğuna rağmen.Neden güvenmiştim???Neden içimi açmıştım?Günler kendime kızarak geçti çok önce.Evet toparlandım.Yeni bir hayat kurdum.Şimdi hala güvensizliğin izlerini taşıyorum.Ama eskisi gibi kızmıyorum.Herkes alnına yazılanı yaşıyor du.Kimse böyle olsun istemezdi ama olmuştu.Yapacak hiçbirşey kalmadı eskilerden.Eskisi gibi olmak olabilmek imkansız.Oysa bambaşka olacaktı....Yerle bir olmamdan önce...
Old 14-09-2009, 13:17   #172
Jaap

Bir gün yurtdışına çıkmanın hayallerini kurardım ( Bir fırsatını bulup da : Bu gün o fırsatın içinde ve hayallerimin ülkesinde olacak olmanın tatlı heyecanını yaşıyorum ....
Old 14-09-2009, 13:56   #174
Academic

Alıntı:
Yazan minee.mine
Seneler önce okuduğum bir kitabı hatırlattınız bana '' Yüzde Yüz Düşünce Gücü ''

Size hiç bir dilek verilmemiştir ki gerçekleştirme gücünüz olmasın..!

Bu söz Martı'dan..
Old 14-09-2009, 13:58   #175
Gülümse

En büyük hayalim, bir kitapevim olmasıydı. Alt katında kitap satacaktım. Üst katı da benim evim olacaktı. Kendime ait kitaplığımla iç içe yaşayıp gidecektim.

Eşim o yüzden çalışma odamda bana, büyük bir kütüphane yaptırdı. Üzgün yada kendinimi kötü hissettiğim zaman çalışma odamda uyur kendimi toparlarım...
Old 14-09-2009, 14:00   #176
av.sally

Hayallerimden de hayal kurmaktan da vazgeçeli çokk oldu!!
Old 14-09-2009, 14:07   #177
Academic

Alıntı:
Yazan Gülümse
En büyük hayalim, bir kitapevim olmasıydı. Alt katında kitap satacaktım. Üst katı da benim evim olacaktı. Kendime ait kitaplığımla iç içe yaşayıp gidecektim.

Eşim o yüzden çalışma odamda bana, büyük bir kütüphane yaptırdı. Üzgün yada kendinimi kötü hissettiğim zaman çalışma odamda uyur kendimi toparlarım...

Çalışmayı da okumayı da çok sevdiğim için ve kitaplarla alabildiğine içiçe olduğum için bunu çok iyi anlıyorum Fakat bazen o kitapların altında kendimi boğulmuş gibi hissettiğim anlarım da oluyor benim. O zaman bile kitaplardan uzaklaşmak yerine elime Çalıkuşu'nu alıp açıp herhangi bir yerinden okumaya başlıyorum..Kitabı nerdeyse ezbere bildiğim ve çok sevdiğim için terapi gibi oluyor.. Sonra belki elimde kitabımla uyuyakalmış bile olabiliyorum..
Old 14-09-2009, 14:08   #178
Academic

Alıntı:
Yazan avsevil
Hayallerimden de hayal kurmaktan da vazgeçeli çokk oldu!!

Ne yaparsanız yapın ve neyle karşılaşmış olursanız olun asla hayallerinizden de hayal kurmaktan da vazgeçmeyin..
Old 14-09-2009, 14:13   #179
av.sally

Alıntı:
Yazan Academic
Ne yaparsanız yapın ve neyle karşılaşmış olursanız olun asla hayallerinizden de hayal kurmaktan da vazgeçmeyin..

Hayallerimi çaldılar insafsızlarrr...
Old 14-09-2009, 14:19   #180
Academic

Alıntı:
Yazan avsevil
Hayallerimi çaldılar insafsızlarrr...

Yenilerini kurmak sizin elinizde..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi