Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Sohbetleri Hukuki yorumlar, görüşler ve tartışmalar.. Soru niteliği taşımayan her türlü hukuki sohbet için.

Avukatların Reklam Yasağı ve Google Reklamlarını Kullanan Avukatlar

Yanıt
Old 29-09-2012, 19:58   #1
carlito

Varsayılan Avukatların Reklam Yasağı ve Google Reklamlarını Kullanan Avukatlar

Sabah Doktor Arkadasım aradı. Sizde reklam yasağı yok muydu, yoksa kalktı da haberimiz mı olmadı diye sual etti. Var tabii ki dedikten sonra , internette bir çok Google reklamı kullanan avukat gördüğünü söyledi. Ornegin Google' a avukat Ankara- avukat İstanbul veya avukat İzmir yazılıp arama yapıldığında birçok avukat reklamı olduğunu ben de müşahede ettim. Mesela Avukat Ankara yazdığınızda en üstte mavı renkle söyle yazıyor : Avukat xxxxxyyyyy 'ceza, hukuk, bosanma ve tazminat davalarında uzman' diye bir ibare de eklemiş sagolsun meslektaşımız , üzerine tiklayinca sasali internet sitesi karşınıza çıkıyor ve kendisinin Hakimlikten ayrılma bir Avukat olduğu notu da ekli...
Ben Bu Rahatliga Sastim, kaldim: degerli meslektaslarim siz ne düşünüyorsunuz acaba bu konuda?
Old 30-09-2012, 04:12   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan carlito
Sabah Doktor Arkadasım aradı. Sizde reklam yasağı yok muydu, yoksa kalktı da haberimiz mı olmadı diye sual etti. Var tabii ki dedikten sonra , internette bir çok Google reklamı kullanan avukat gördüğünü söyledi. Ornegin Google' a avukat Ankara- avukat İstanbul veya avukat İzmir yazılıp arama yapıldığında birçok avukat reklamı olduğunu ben de müşahede ettim. Mesela Avukat Ankara yazdığınızda en üstte mavı renkle söyle yazıyor : Avukat xxxxxyyyyy 'ceza, hukuk, bosanma ve tazminat davalarında uzman' diye bir ibare de eklemiş sagolsun meslektaşımız , üzerine tiklayinca sasali internet sitesi karşınıza çıkıyor ve kendisinin Hakimlikten ayrılma bir Avukat olduğu notu da ekli...
Ben Bu Rahatliga Sastim, kaldim: degerli meslektaslarim siz ne düşünüyorsunuz acaba bu konuda?

Aklıma tek bir sözcük geliyor: Arsızlık!
Old 30-09-2012, 22:18   #3
carlito

24 saat gecmis fakat Cengiz Bey'den başka bir yanıt yok malesef.. Uzulerek gorulen o ki; TBB ve Barolarin da bu isi fazla ciddiye aldigi yok , yine malesef.. Etik ve ilkeli bulmuyoruz ama fazla da umursamiyoruz anlaşılan.. Cengiz Bey'e katilmakla birlikte ''arsizlik'' sözcüğünün yetersiz kalacağı kanaatini tasimaktayim, saygılarımla..
Old 01-10-2012, 01:26   #4
Gemici

Alıntı:
Yazan carlito

Reklamla, Googla Avukat Ankara veya İstanbul, İzmir, Adana, Bolu yazdığınızda karşınıza çıkan Avukat XXX kayıtlarını karıştırmamak gerekir.
Almanyanın eski Devlet Başkanı Christian Wulff'un eşi Bettina Wulff bunun en izi örneği. Googla Bettina Wulff ismini yazdığınızda karşınıza çıkan ikinci kavram: Bettina Wulff prostituierte (Bettina Wulff Hayat Kadını). Tıkladığınızda karşınıza 184.000 kayıt çıkıyor. Bunun böyle olmasının gerekçesi Bettina Wulff hakkında bundan bir süre önce Chrıstıan Wulff'la evlenmeden önce hayat kadını olduğuna dair asılsız bir haberin çıkması idi. Bettina Wulff bu otomatik tamlamayı sildirmek istediği halde başaramadı. av. Aynı otomatık tamlama av. Cengiz Aladağ için de geçerli. Googla av. Cengiz Aladağ diye yazdığınızda karşınıza 137.00 kayıt çıkıyor. Neden peki? Çünkü Cengiz Aladağın bir İnternet sitesi var ve bu kayıt av. Cengiz Aladağ diye yazdığınızda karşınıza çıkıyor. Avukatın internet sitesi olması reklam değilse, ki bence değildir, bu sitenin ve kaydın Googl'da belirmesi de reklam değildir. Sayın carlito internet siteniz varsa isminizi googla yazın bakalım kaç kayıtla karşılaşacaksınız?

Saygılarımla
Old 01-10-2012, 05:53   #5
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Gemici
Reklamla, Googla Avukat Ankara veya İstanbul, İzmir, Adana, Bolu yazdığınızda karşınıza çıkan Avukat XXX kayıtlarını karıştırmamak gerekir.

Sayın Gemici,
Sayın carlito'nun sözünü ettiği şey, google arama motoru sonuçları değil, google reklamlarıdır. Bunlar, aranan kavrama bağlı olarak, asıl arama sonuçlarının üstünde yer alırlar. (Google adsense)
Old 01-10-2012, 08:37   #6
emrahcevik

avukatlar yasaları zorlamalılar. ama çiğnememeliler.

mevzuat çok açık. önce avukatlık kanunu'nun reklam yasağını düzenleyen 55. maddesi var.

maddenin uygulanmasına yönelik barolar birliğince çıkarılan yönetmeliğin 9. maddesi var. ilgili madde :

"c. İş sağlama amacına yönelik ve meslektaşlarıyla haksız rekabete yol açacak şekilde, internet
kullanıcılarını kendi sitesine veya kendi sitesinden bir başka siteye yönlendirecek internet kısa yolları
kullanamaz, kullanılmasına izin veremez ve reklam veremez ve alamaz."

çok açık değil mi?

şimdi size "istanbul avukat" yazıp google'da arama yaptırdığımda çıkan sayfanın linkini veriyorum.

http://www.google.com.tr/#q=istanbul...pw.r_qf.&cad=b

sağda reklamlar var. o avukatların tamamı yasayı çiğnemekteler.

hukuk filan hikaye bu ülkede. boşa kürek çekiyoruz. piyasa sistemine entegre bir avukatlık birbirini ağırlayan körler ve sağırların avukatlığıdır.

hukuk bilinci avukatlarda dahi yoksa verilen eğitim tekrar gözden geçirilmelidir.

bu arada bu tür kişilere avukat denmiyor. tacir bozuntusu diyoruz.
Old 01-10-2012, 08:53   #7
Admin

Sayın carlito,
Alıntı:
24 saat gecmis fakat Cengiz Bey'den başka bir yanıt yok malesef.. Uzulerek gorulen o ki; TBB ve Barolarin da bu isi fazla ciddiye aldigi yok , yine malesef.. Etik ve ilkeli bulmuyoruz ama fazla da umursamiyoruz anlaşılan.. Cengiz Bey'e katilmakla birlikte ''arsizlik'' sözcüğünün yetersiz kalacağı kanaatini tasimaktayim,
Avukatların google adsense reklamlarını kullanması hukuka uygun mudur konusunu irdelemeyeceğim dahi, zira işin o yönü bence tartışılmayacak kadar açık.

Konunun sizin tabirinizle niye ciddiye alınmadığını ise sanırım asıl tartışılması gereken durum. Bu konuda benim kişisel teorim Barolar ve TBB tarafından bu reklamlarla "ilgilenilmemesi" değil, "ilgilenilememesi" durumunun söz konusu olması.

Bir avukat Milliyet gazetesine ilan verirse, Barosu hakkında işlem yapar. Eğer avukat savunmasında benim o ilanla ilgim yok derse, gerekirse Miliyet gazetesi ile temas kurulur, ilanı kimin verdiği araştırılır, o kişinin avukatla ilgisine bakılır, hatta gerekirse savcılık vs. devreye sokulabilir. Ve netice olarak o reklamın akıbetini ve disiplin işlemini bir karara bağlamak mümkün olur.

Oysa aynı reklam bir ABD şirketi olan Google'da veya ABD'de yayın yapan NY Times gazetesinde çıkarsa, disiplin soruşturması yapan Baronun eli kolu çoğu zaman bağlanır. O soruşturmada avukat bu reklamın benle ilgisi yok derse, konuyu Google'a sorduğunuz ABD merkezli şirket Türk Barosuna cevap bile vermez. Savcılığı devreye soksanız yine cevap vermeyebilir. ABD mercilerini devreye sokamazsınız, bu reklamlar onların mevzuatına göre hukuka aykırı değildir.

Sonuç olarak soruşturmanızda önemli bir karar verme noktasına gelirsiniz: Ya "bu reklamı o avukat dışında kim verebilir ki, savunmanda yalan söylüyorsun" der ve hiçbir deliliniz olmadan sırf kanaat ile avukata reklam yasağından ceza verirsiniz, ya da delil bulamadık der dosyayı işlemden kaldırırsınız.

Eğer dosyayı işlemden kaldırırsanız, bundan sonra artniyetli her avukat gidip google'a reklam verdikten sonra hakkında soruşturma açıldığında, "ben yapmadım, beni sevmeyen biri ceza almam için yapmış" der. Eğer ceza verirseniz, birgün biri çıkan hakikaten bir avukata ceza aldırmak için onun haberi olmadan google adsense'e onun reklamını koyar.

Görüldüğü üzere bu sorunun çözümü o kadar basit olmayabilir ve ilgilenmek de yeterli gelmeyebilir. Tabii ifade ettiklerim naçizane kişisel teorim ve görüşümden ibarettir, kimseyi bağlamaz.
Old 01-10-2012, 10:02   #8
feyzaday

Merhaba, Barolar ilgilenmiyorlar. İlgilenseler bir sonuç çıkacaktır. Bir sonucun çıkması ise örnek teşkil eder ve avukatları bu yolla reklamdan el çektirir. Google'ın türkiyede temsilciliği var. İstanbul Barosu bu konuyla ilgili öncelikle google ın temsilcisine yazı yazarak bu reklamların yasak olduğunu, kaldırılmasını ister. Şayet buradan cevap gelmez ise Ulaştırma bakanlığına durumu bildirir, o da olmadı , tüm bu mücadelenin belgelerini ekleyerek, ülke içinde yasaya aykırı yayın yapan, sunumuna izin verilen google ın bu hakkının elinden alınması için sulh ceza mahkemesine gider. Bunu her birimiz de yapabiliriz, belki de ben yaparım, uygun bir vakit bulduğumda. Hülasa Barolar çalışmıyorlar.
Old 01-10-2012, 10:35   #9
Admin

Alıntı:
Yazan feyzaday
Merhaba, Barolar ilgilenmiyorlar. İlgilenseler bir sonuç çıkacaktır. Bir sonucun çıkması ise örnek teşkil eder ve avukatları bu yolla reklamdan el çektirir. Google'ın türkiyede temsilciliği var. İstanbul Barosu bu konuyla ilgili öncelikle google ın temsilcisine yazı yazarak bu reklamların yasak olduğunu, kaldırılmasını ister. Şayet buradan cevap gelmez ise Ulaştırma bakanlığına durumu bildirir, o da olmadı , tüm bu mücadelenin belgelerini ekleyerek, ülke içinde yasaya aykırı yayın yapan, sunumuna izin verilen google ın bu hakkının elinden alınması için sulh ceza mahkemesine gider. Bunu her birimiz de yapabiliriz, belki de ben yaparım, uygun bir vakit bulduğumda. Hülasa Barolar çalışmıyorlar.
Ben tam olarak söylediğinize katılmıyorum. Google yayın politikaları konusunda oldukça tavizsiz bir şirkettir. Bir tek youtube videosu nedeniyle Türkiye'de 2 yıl youtube'a erişim engellendi, buna rağmen Google bir adım geri atmadı. Alt tarafı bir video, toplasanız 6000 kişi seyretmez, kaldıralım, 60.000.000'luk ülkenin ziyaretçilerinden oluyoruz demediler. Google böyle konularda olaya internet özgürlükleri ve ABD mevzuatı açısından bakar, zira bu konuda vereceği küçük bir tavizin başka konularda başka ülke, kişi ve kuruluşların talep edeceği milyonlarca başka tavize neden olacağının bilincindedir.

Avukatların reklam yasağı konusunda google'ın Türkiye ile işbirliği yapmasını imkansıza yakın görüyorum. Bu işbirliği sağlanmadığı için de Türkiye'de tüm Google'a erişim yasağı konması ise ne pratikte mümkün ne de yasal mevzuat yönünden mümkün zira Avukatların reklam yasağı 5651 sayılı 8. maddesi kapsamına giren bir suç değil.

Kaldı ki, böyle bir nedenden bütün ülkenin Google arama motoruna erişimi kesmek de herhalde Avukatlık mesleğine verilebilecek en büyük zarar olur. Tüm ülkenin (haklı) nefretini kazanmak için daha etkili bir yol düşünemiyorum.
Old 01-10-2012, 11:18   #10
Av.Selim Balku

İşin teknik kısmını çok bilmiyordum, baktığım zaman bana da reklam gibi gelmedi, adense olayı ne ise işin reklam için bir girişimin olduğunu gösteriyor.

Sayın admin'nin demek istediği şu mu?

İzmir'in çeşitli boş duvaralarına, görünebilir alanlara, "İzmir'in en iyi avukatı S.... B..." diye afişler astırırsam ve bu afişlerin ben tarafından asıldığı ya da astırıldığı ispat edilemediği müddetçe, bir yaptırımla karşılaşmayacağım.

Örneğimle doğru anlamış mıyım?

Ancak seçim kanunu ile alakalı benzer bir durumda her halükarda partilere ceza verildiğini hatırlıyorum....
Old 01-10-2012, 11:28   #11
feyzaday

Ortada bir yasa maddesi çiğnenirken siz kar-zarar hesabı doğru olmaz.ABD nin kararlarını-kurallarını Türkiye de uyguluyoruz,taviz vermez diyorsunuz. Bunu kabul etmem mümkün değil. Dünya çapında ağırlığını hissettiren hiçbir kuvveti kabul edemem. Bu bağımsızlığıma, kendi kural ve cezalarıma aykırılık teşkil eder. Bir hukukçu ve avukat olarak buna zaten hayır derim. Ayrıca google kadar güçlü olmasa da diğer arama motorlarına şans verilmiş olur ve google da rakipsizlik unvanını bir tarafa bırakmış olur. Bu siteyle tanışmamın sebebidir google ancak hiç bir karteli kabul etmediğim gibi bunu da red ederim.Türkiye kökenli güçlü bir arama motorunun en kısa sürede hayatımıza girmesini diliyorum. Burada size katıldığım taraf ise reklam yasağının mevzuatta düzenlenişi. Haklısınız, burada tek tek avukatların barolarda disiplin soruşturması yoluna gidilebilecek bir suç var ki, bunun için kimse kılını kıpırdatmaz. Ben de
Old 01-10-2012, 11:34   #12
carlito

Varsayılan Google Hic Taviz Vermez iken TBB versin mı?

Google'ın bu konularda hiç taviz vermediği söyleniyor. Bizim Meslek Birliklerimiz de taviz vermesin Mesleğin saygınlığı korunsun. Sayın emrahcevik ve Sayın Av. Selim Balku'ye katiliyor ve ekliyorum: Toplum'da önce hukukçular etik ve ilkeli olacak , eğer olamıyorsa verilen hukuk egitimi ve oncesi gözden geçirilmeli kanaatindeyim.
Old 01-10-2012, 11:37   #13
carlito

Varsayılan Sayın Gemici'ye Yanıt:

İnternet sitem bulunmamaktadır..
Old 01-10-2012, 11:49   #14
Özgür Kınay

Yasal değil, doğru bulmuyorum. Ancak ben yasağı da doğru bulmuyorum.
Old 01-10-2012, 11:52   #15
Av.Selim Balku

Aklıma şöyle bir çözüm geldi,

Avukat veb sitesini av.tr olarak yaptı. Sitesini google'da reklamını verdi.

Baro, google'da reklamını kaldırması için 3 aylık süre verdi.

Avukat, ben google'la vermedim dedi.

Bu noktada baro, size ait site reklam faaliyetinde kullandığından dolayı siteyi kapattırıyorum, diyebilir mi?

Eş soru ile, google'dan kaldıramıyorsak, sitesini kaldıralım, reklamdan da kalkmış olmaz mı?

Avukat, ben reklam vermediğim halde sitemi neden kaldırıyorsun şeklinde savunmada bulunmasına karşılık, sitenin suç kapsamında kullanıldığından dolayı kaldırldığını, isterse tekrar başvurabileceği şeklinde bir düzenleme getirilebilir...
Old 01-10-2012, 12:09   #16
feyzaday

Sayın Balku, bu çözümde adil olmuyor zira kötü niyetli biri de avukatın sitesini sonsuz bu yöntemle kapattırabilir. Burda hakimiyetimizde olmayan bir güç var. Bu güç istediği yayını yapabiliyor, örnekte kimi hukukçulara reklam zemini yaratıyor. Haksız rekabete sebebiyet veriyor. Elbette bu sorun böyle kalmaz, sorun henüz olgunlaşmadığından kamu oyunda-hukukçular camiasında şimdilik atıl vaziyette ama bu demek değildir ki çözümsüz kalacak. Ya birgün çözülecek ya da avukatlara reklam serbestisi getirilecek.
Old 01-10-2012, 12:36   #17
Av.Selim Balku

Alıntı:
Yazan feyzaday
Sayın Balku, bu çözümde adil olmuyor zira kötü niyetli biri de avukatın sitesini sonsuz bu yöntemle kapattırabilir. Burda hakimiyetimizde olmayan bir güç var. Bu güç istediği yayını yapabiliyor, örnekte kimi hukukçulara reklam zemini yaratıyor. Haksız rekabete sebebiyet veriyor. Elbette bu sorun böyle kalmaz, sorun henüz olgunlaşmadığından kamu oyunda-hukukçular camiasında şimdilik atıl vaziyette ama bu demek değildir ki çözümsüz kalacak. Ya birgün çözülecek ya da avukatlara reklam serbestisi getirilecek.

Teknik olarak mümkün ise bana adil bir çözüm gibi geldi. Zira benim sitem yasak kuralını ihlal etmişse, (ben yapsam da yapmasam da) site kapatılabilir. Bu nokta da yeni bir numara ile tekrar başvuru yapıp, yeni site kurabilirim...

Arabamda 2 kilo uyuşturucu bulunduğu varsayın, birileri uyuşturucuyu arabaya koymuş olabilir ya da bende koymuş olabilirim, tahkikat süresinde arabaya el konulması ya da müsadere edilmesi olabilir...

İşin teknik kısmını bilmediğimden belki de önerim bir işe yaramayacaktır...
Old 01-10-2012, 13:16   #18
Özgür Kınay

Avukatlara belli sınırlar çerçevesinde reklam serbestisi getirilmelidir.
Old 01-10-2012, 13:20   #19
carlito

Alıntı:
Yazan Özgür Kınay
Yasal değil, doğru bulmuyorum. Ancak ben yasağı da doğru bulmuyorum.
Yasağın asıl varoluş nedeni ; Avukatlığın ; tuccarlik ya da lonca esnafı olmamasından kaynaklanmaktadır.Eğer yasak kalkarsa aklınıza gelmeyecek sekilde adalete güveni sarsıcı ve rahatsız edici reklam sekillerini uygulamaya sokacak, istismar ve suistimal edebilecek insanlar ortaya çıkabilir..
Arzuhalci'nin müşteri çekmek icin çığırtkanlık yaptıgı durumlar benzeri hadiseler yaşanabilir.. (Bosanma 750 yaninda bir de veraset ilami Kampanya dahilinde hediyemizdir reklamlarina da rastlayabilirsiniz) Avukatlık bazi meslektaslarimizca zaten malesef tacirlik yolunda ilerlemekteyken yarın bir de reklam yasağı kalkarsa; tuz bile kokabilir..
Old 01-10-2012, 13:50   #20
Gemici

Tartışma avukatlara getirilen reklam yasağının sınırlarını aşıp bu reklamların yer aldığı 'internet sitelerine' sansür getirme tartışmasına kayıyor gibime geldi!

Reklam yasağı Sayın Admin'in belirttiği gibi: 5651 sayılı kanunun 8. maddesi kapsamına giren bir suç olmadığı sürece hangi gerekçe ile Googl'a erişme yasağı getirilebileceğini merak ettim.

Saygılarımla
Old 01-10-2012, 14:01   #21
Av.Selim Balku

Alıntı:
Yazan Gemici
Tartışma avukatlara getirilen reklam yasağının sınırlarını aşıp bu reklamların yer aldığı 'internet sitelerine' sansür getirme tartışmasına kayıyor gibime geldi!

Reklam yasağı Sayın Admin'in belirttiği gibi: 5651 sayılı kanunun 8. maddesi kapsamına giren bir suç olmadığı sürece hangi gerekçe ile Googl'a erişme yasağı getirilebileceğini merak ettim.

Saygılarımla

Mesela

8. maddeye "yayının kendisi kanunlarca reklam yasağı kapsamına dahilse erişimi engellenir," fıkrası eklenirse sorun çözümlenmiş olmaz mı?

Ayrıca 7.maddesinin 2. fıkrasından ne anlıyorsunuz? (bilmediğimden soruyorum)
Old 02-10-2012, 16:23   #22
Av. Feyza Altun

Alıntı:
Yazan carlito

Bu avukatı şikayet edelim. Adlı yıl açılış kokteylinde bir üstadımız, hakim emeklisi bir avukata cevabını çok güzel verdi.

Üstadımız, yanındaki beyi, bize dönerek Avukat X bey diyerek takdim etti. Avukat Bey'de "avukat değil efendim emekli hakim" dedi. SÜstad da dönüp "avukatlık yapmıyor musunuz" dedi . CEvap "Evet" idi. Vee Saygıdeğer üstadımız aynen şöyle dedi "O zaman ya avukatlık yapmayacaksınız ya da kendinize emekli hakim demeyeceksiniz siz avukatsınız" dedi. HEpimiz sırtımızı döndük. Egosu şişkin emekli de ortada kalakaldı. Bizim de içimizin yağları eridi.
Old 02-10-2012, 16:27   #23
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av. Peitho Minerva
Bu avukatı şikayet edelim. Adlı yıl açılış kokteylinde bir üstadımız, hakim emeklisi bir avukata cevabını çok güzel verdi.

Üstadımız, yanındaki beyi, bize dönerek Avukat X bey diyerek takdim etti. Avukat Bey'de "avukat değil efendim emekli hakim" dedi. SÜstad da dönüp "avukatlık yapmıyor musunuz" dedi . CEvap "Evet" idi. Vee Saygıdeğer üstadımız aynen şöyle dedi "O zaman ya avukatlık yapmayacaksınız ya da kendinize emekli hakim demeyeceksiniz siz avukatsınız" dedi. HEpimiz sırtımızı döndük. Egosu şişkin emekli de ortada kalakaldı. Bizim de içimizin yağları eridi.

Avukatlık kartında "emekli hakim" yazan bir avukata disiplin cezası verildiğini anımsıyorum.

Ancak forum konusu olayda, özgemişini yazan meslektaşımızın bir dönem hakimlik yaptığından bahsetmesinde bir beis göremedim.
Old 02-10-2012, 16:34   #24
Av. Feyza Altun

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin

Avukatlık kartında "emekli hakim" yazan bir avukata disiplin cezası verildiğini anımsıyorum.

Ancak forum konusu olayda, özgemişini yazan meslektaşımızın bir dönem hakimlik yaptığından bahsetmesinde bir beis göremedim.

REklam yasağına aykırılıkta bulunduğu gerekçesiyle şikayet edelim. Biz bilmiyor muyuz parayı bastırıp ismimizi ön sıralara taşıtmasını. IŞıklı tabela bile asarım yoksa
Old 02-10-2012, 23:18   #25
carlito

:-)) Beisi Gorunuz=Emekli Hakim yazmıyor, genc bir bayan meslektaş kendisi..Hakimlik'ten ayrıldığını ve bir takım anilan davalarda uzman olduğunu yazıyor ..
Old 03-10-2012, 09:20   #26
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av. Peitho Minerva
REklam yasağına aykırılıkta bulunduğu gerekçesiyle şikayet edelim. Biz bilmiyor muyuz parayı bastırıp ismimizi ön sıralara taşıtmasını. IŞıklı tabela bile asarım yoksa

Hatta İstanbul il sınırında, "hoşgeldiniz" ve yine ters yönde "güle güle" tabelasını asıp, hemen altına Av. Peitho Minerva da yazabilirsiniz değil mi?
Old 03-10-2012, 09:40   #27
olgu

Alıntı:
Yazan Av. Peitho Minerva

Ankara'da görmüştüm,ama hala duruyormu bilmiyorum
Old 03-10-2012, 13:05   #28
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan carlito
:-)) Beisi Gorunuz=Emekli Hakim yazmıyor, genc bir bayan meslektaş kendisi..Hakimlik'ten ayrıldığını ve bir takım anilan davalarda uzman olduğunu yazıyor ..

Benim gördüğüm erkekti billahi. Bir dönem hakimlik yaptığından söz ediyordu.
Old 03-10-2012, 13:26   #29
Armağan Konyalı

Alıntı:
Yazan Admin
Eğer dosyayı işlemden kaldırırsanız, bundan sonra artniyetli her avukat gidip google'a reklam verdikten sonra hakkında soruşturma açıldığında, "ben yapmadım, beni sevmeyen biri ceza almam için yapmış" der. Eğer ceza verirseniz, birgün biri çıkan hakikaten bir avukata ceza aldırmak için onun haberi olmadan google adsense'e onun reklamını koyar.

Eğer avukatlar reklam verdikten sonra "Ben yapmadım" diye yalan söyleyecek kadar alçalıyorsa zaten artık o meslekten hayır gelmez.

Mesleği meslek yapan meslektaşlardır.

Bence barolar reklam yapanlarla ilgili soruşturmaya başlatmalı. Bakalım "Ben yapmadım" diyecek kaç "alçak" var? Hiç bir avukatın bu yola sapmayacağı iyimserliği ve umudundayım.

Reklam yapmak disiplin suçundan ibarettir ama yalan söylemek onursuzluktur. Herkes yapamaz.

Saygılarımla
Old 08-10-2012, 16:26   #30
Duygu Duran

Kartvizitine veya tabelasına marka-patent vekili olduğunu belirten avukatlar da var. Bu da reklam yasağına aykırıdır. Ben de baroların bu konuyu yeterince önemsemediğini düşünüyorum.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi