Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

4 Aya Yakın Babamın Evindeyim. Eşim Ne Arıyor Nede Soruyor. Ne Yapabilirim ?

Konuyu Kilitleyin
Old 20-01-2010, 02:21   #1
Konuk

Varsayılan 4 Aya Yakın Babamın Evindeyim. Eşim Ne Arıyor Nede Soruyor. Ne Yapabilirim ?

Öncelikle Çok Teşekkür Ederim Böylesine Kaliteli Bir Site Hazırladığınız İçin. İnanın Bilmediğim Ve Bilgi Sahibi Olmak İstediğim Noktaların Hepsine Değinilmiş. Tebrik Ederim Sizleri.. Ben 2008 in Nisan Ayında Evlendim. Kayınvalidem Ve Kayınbabam Birlikte Oturuyorduk Bana Demelerine Göre Bir Süreliğine. Evde Kayınvalidem Yüzünden Sürekli Sorun Yaşıyordum Eşimle. Yediğime İçtiğime Varana Kadar Sorun Oluyordu Herşey. Ancak Birkez Olsun Sayqısızlık Olur Düşüncesiyle Ağzımı Açıp Tek Kelime Söylemedim Kimseye. Ben Sustukça Üzerime Gelindi. Eşim Annesi Tarafından Süreklii Dolduruşa Getirildi. Ve Maleseftir Ki Eşim Birkez Olsun Bana " Olayları Bir De Sen Anlat. Sorun Nedir? " demedi."Ben Annemi Tanırım Yalan Söylemez.." diyor Arkasını Dönüp Yatıyordu. Ve Aradan 6 Ay Geçtikten Sonra Ailem Evimizi Bayram Sebebiyle Kutlamak İçin Aradı. Onlara " Gelin Alın Kızınızı.. " dendi. Nitekim Her Anne Baba Gibi Gelip Aldılar. Ve Şu An 4 Aya Yakın Babamın Evindeyim.Birkez Olsun Aramadı Sormadı.Ama Atılan İftiralar Kulağımıza Geliyor Ara Sıra. Yeni Gelin Olmam Sebebiylede Çevremde Hoş Karşılanmıyorum. Neden Geri Geldi Acaba 6 Ayda ? Gibi Düşündüklerini Sanarak Büyük Üzüntü Duyuyorum. MAddi Yöndende Sıkıntı Yaşıyorum. Manevi Olarakta Çökmüş Durumdayım. Antidepresan İlaçlar Kullanıyorum Şu Anda. Bana Ne Yapmam Gerektiği Hakkında Bilgi Verirseniz İnanın Çok Sevinirim. İlaç Gibi Gelicek Bana. Mağdurum.. Şimdiden Çok Teşekkür Ederim..
Old 20-01-2010, 11:09   #2
uye8490

Sayın konuk,

Boşanmak istiyorsanız evlilik birliğinin sarsılması nedenli boşanma davası açabilirsiniz.Bu davada maddi manevi tazminat ile nafaka talep edebilme hakkınız vardır.Davayı açmanız durumunda mahkemeden öncelikle tedbir nafakasına karar verilmesini isteyebilirsiniz.Mahkemeler tedbir nafakasını genelde dava tarihinden itibaren geçerli olmak üzere verirler.Tedbir nafakasına karar verilmesi durumunda bu kararı dosyanın sonuçlanmasını beklemeden icraya koyabilirsiniz.

Evlilik süresince bağımsız konutta oturmak sizin yasal hakkınızdır.Bu nedenle size bağımsız bir konut tahsis edilmediğini davayı açarken dilekçenizde beyan edin.

Boşanmak istemiyorsanız;

Eşinize karşı tedbir nafakası davası açma hakkınız vardır.Nafakaya karar verilirken tarafların kusur durumu ile sosyo ekonomik durumları göz önünde bulundurulur.Bu davada da eşinizin size bağımsız bir konut tahsis etmediğini,ailesinin baskılarına maruz kaldığınızı ve haksız yere evden ayrılmak zorunda bırakıldığınızı mahkemeye bildirin.

Her iki davada da tanık dinletme hakkınız vardır.Mümkün olduğunca yaşadığınız olaylara bire bir tanıklık etmiş kişileri tanık olarak bildirmeye çalışın.Ayrıca hatırlatmakta fayda var,tanık bulmakta zorlanacaksanız aile bireyleriniz de bu davalarda tanık olarak dinlenebilirler.

Açacağınız davalarda bir avukattan hukuki yardım almanız lehinizedir.Maddi durumum yetersiz diyorsunuz,bu durumda yargılamanın yapılacağı yer barosuna başvurup tarafınıza davanızı vekalet ücreti almadan takip etmesi için bir avukatın atanmasını talep edebilirsiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi