Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

hakem hastanenin eksik değerlendirmesi

Yanıt
Old 14-10-2015, 17:39   #1
Konuk şerife

Önemli hakem hastanenin eksik değerlendirmesi

merhabalar. sağ el 5 parmağımda ve sağ ayak parmaklarımın 3 tanesinde ve sol el 2 parmağımda doğuştan özrüm mevcut. 2010 yılında rapor için başvurduğum ilk hastanede %25 ikincide %34 ve 2012 de başvurduğum hakem hastanede %35 oran verildi. Ancak ilk gittiğim hastanede kurula bile çıkarmadan oran verildi. İkinci gittiğim hastanede oranı belirleyen doktorun verdiği bilgiler sisteme kaydolmamış ve doktor kurula yetiştirmek için çok hızlı bir şekilde ikinci kez hesaplama yaparak bu oranı verDİ, üçüncüsünde ise nöbet sohbeti yapan doktorların arasında görmekte zorlanan yaşlı bir doktor tarafından özrüm olmasına rağmen 4 parmağım hiç hesaplanmadan %35 verilmiştir ve raporda da eksik olduğu görülmektedir.Benim sorum hakem hastane raporuna bu nedenden dolayı itiraz hakkım var mı tek çözüm mahkeme yolu mudur. şimdiden teşekkürler
Old 17-10-2015, 00:28   #2
Dr.DOGRAMACI

Merhaba Sn Konuk,

Engellilik oranı için ilk etapta mahkemeye gitmeden İl Sağlık Müdürlüğüne itiraz edebilirsiniz.
İtiraz dilekçesi ve ilk engelli sağlık kurulu raporunun tasdikli bir örneği ile birlikte, bulunduğunuz ilin sağlık müdürlüğüne başvurmanız gerekir. İl sağlık müdürlüğünce, engelli sağlık kurulu raporu alacak kişi en yakın farklı bir engelli sağlık kurulu raporu vermeye yetkili hastaneye gönderilir. İtiraz edilen engelli sağlık kurulu raporu ile itiraz üzerine verilen engelli sağlık kurulu raporundaki kararlar aynı yönde ise engelli sağlık kurulu raporu kesinleşir.

Engelli sağlık kurulu raporlarının farklı olması durumunda, Sağlık Bakanlığınca belirlenmiş olan hakem hastanelerden, kişinin ikamet ettiği yere en yakın bir hakem hastaneye, kişi yeniden muayene edilmesi ve engelli sağlık kurulu raporu tanzim edilmesi amacıyla yine il sağlık müdürlüğü kanalıyla gönderilir. Hakem hastanenin engelli sağlık kurulunca verilen kararı kesindir.

Ancak bu yol tükendiyse idare mahkemesine dava açmanız gerekir.

Saygılarımla...
Old 07-09-2019, 19:57   #3
Konuk

Varsayılan hakem heyeti hastanesine itiraz

ilk gittiğim hastaneden belimde sırtımda boynumda fıtık başlangıçları olmasına rağmen sağlam olarak almıştım raporu fakat işyeri hekimi tarafından elendim ilsağlık müdürlüğüne itirazda bulundum avrupa yakasında oturmama rağmen bana anadolu yakasında bi hakem heyeti hastanesi çıktı muayene olduğum beyin cerrahı sebebini anlamadığım bi şekilde bana ve benim gibi sağlık kurulu hastalarına zorluklar çıkarmış belimde kırık olduğunu idda ederek beni eledi bir hafta önceki muayene sırasında bana sağlam yazdığını hayırlı olsun dedi tebrik etti fakat ben çıkınca odadn arkamdan çalışamaz yazmış çektirdiğim mr raporunda tarif kırık yönünde olmasına rağmen benimde bu raporla beraber mr cdmide değişik 11 değişik hastanedeki doktora gösterdim ısrarla sordum kırık varmı diye hiç biri kırık yok dedi ama beni rapordaki ibareye göre eledi sanırım hakkımı nasıl araraım nereye itirazda bulnabilirim yaklaşık bir hafta geçti doktordan şikayetçi olmak istiyorum ayrıca teşekkürler
Old 27-09-2019, 13:39   #4
Mesut ÇETİN

Alıntı:
Yazan Konuk
ilk gittiğim hastaneden belimde sırtımda boynumda fıtık başlangıçları olmasına rağmen sağlam olarak almıştım raporu fakat işyeri hekimi tarafından elendim ilsağlık müdürlüğüne itirazda bulundum avrupa yakasında oturmama rağmen bana anadolu yakasında bi hakem heyeti hastanesi çıktı muayene olduğum beyin cerrahı sebebini anlamadığım bi şekilde bana ve benim gibi sağlık kurulu hastalarına zorluklar çıkarmış belimde kırık olduğunu idda ederek beni eledi bir hafta önceki muayene sırasında bana sağlam yazdığını hayırlı olsun dedi tebrik etti fakat ben çıkınca odadn arkamdan çalışamaz yazmış çektirdiğim mr raporunda tarif kırık yönünde olmasına rağmen benimde bu raporla beraber mr cdmide değişik 11 değişik hastanedeki doktora gösterdim ısrarla sordum kırık varmı diye hiç biri kırık yok dedi ama beni rapordaki ibareye göre eledi sanırım hakkımı nasıl araraım nereye itirazda bulnabilirim yaklaşık bir hafta geçti doktordan şikayetçi olmak istiyorum ayrıca teşekkürler
--------------------------------------------------
Merhabalar.
Hakem hastane kararları kesin olmakla birlikte,konusunda uzman bir hukukcudan destek alarak İdare Mahkemesi'ne başvurarak iptal davası açabilir,yeni bir hastaneden heyet raporu almak için sevkinizi taleb edebilirsiniz.
Acil şifalar dileklerimle.
Old 12-01-2020, 20:54   #5
turik

Varsayılan hakem heyeti hastanesine itiraz

istanbul tersanesine daimi işçi statüsünde iş başvurusunda bulundum sağlık raporu için başvurduğum hasteneden belimde sırtımda ve boynumda fıtık başlangıcı çıktı buna rağmen hastaneden çalışabiir raporu aldım fakat işyeri hekimi albay fıtıktan dolayı eledi hakem hastaneye yönlendirildim buradaki beyin cerrahı doktor belimde kırık olduğunu syledi fakat sağlam yazıyorum dedi bana ama ben odadan çıkınca çalışamaz diye yazmış onun yüzünden hakem hastane raporu çalışamaz olarak çıktı ve elendim ama ısrarla hakkımı aradım il sağlık müdürlüğünü arayarak iki rapor arasında çelişki olması durumunda yeni bi hakem hastane hakkımın olduğunu öğrendim ve il sağlık müdürlüğünün atadığı başka bir hakem hastaneye muayene oldum ve çalışabilir olarak rapor aldım fakat tersane benim itirazımın olmadığını soyleyerek elendiğimi soyledi bununla ilgili yardımc olursanız sevinirim hakkım yoksa il sağlık müdürlüğü beni neden ve nasıl başka bir hakem hastaneye yönlendirdi bununla ilgili hakkımı nasıl geri alabilirm saygılar
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi