Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

72 Yaşındaki Yeşil Kartlı Hasta

Yanıt
Old 07-03-2012, 21:39   #1
Konuk

Varsayılan 72 Yaşındaki Yeşil Kartlı Hasta

hastam yeşil kartlı, bir devlet hastanesin acil bölümüne hastamı götürdüm yoğun bakım gerektiğini söyleyip bu hastanenin yoğun bakımında yer olmadığını söyleyip 112 ye haber verip bizi başka bir özel hastaneye sevk ettiler.18 gün yoğun bakımda yattı ve sonunda tekrar tedevisi için aynı devlet hastanesine özel hastanenin ambulansı ile bizi gönderdiler.devlet hastanesinin hekimleri hastamızı kabul etmeyerek bizi özel hastaneye geri gönderdiler.pankreas da taş oldugu için özel hastanede tedavi giderlerini karşılayacak gücümüz olmadığından hastamız serviste bir gece yatırılıp taburcu edilmeye karar verildi.özel ambulans çağırdım hastamı ambulansa naklettim doktorlar tarafından çıkışımı vermeyip hastamı yoğun bakıma geri aldılar.sağlığından endişe duyduğum hastamın tedavisi için ne yapabilirim.(hastam 72 yaşında yeşil kartlı )
Old 09-03-2012, 14:30   #2
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Konuk
hastam yeşil kartlı, bir devlet hastanesin acil bölümüne hastamı götürdüm yoğun bakım gerektiğini söyleyip bu hastanenin yoğun bakımında yer olmadığını söyleyip 112 ye haber verip bizi başka bir özel hastaneye sevk ettiler.18 gün yoğun bakımda yattı ve sonunda tekrar tedevisi için aynı devlet hastanesine özel hastanenin ambulansı ile bizi gönderdiler.devlet hastanesinin hekimleri hastamızı kabul etmeyerek bizi özel hastaneye geri gönderdiler.pankreas da taş oldugu için özel hastanede tedavi giderlerini karşılayacak gücümüz olmadığından hastamız serviste bir gece yatırılıp taburcu edilmeye karar verildi.özel ambulans çağırdım hastamı ambulansa naklettim doktorlar tarafından çıkışımı vermeyip hastamı yoğun bakıma geri aldılar.sağlığından endişe duyduğum hastamın tedavisi için ne yapabilirim.(hastam 72 yaşında yeşil kartlı )

Sayın Konuk, hastanız şu anda yoğun bakımda tedavi ediliyor olmalı. Sizin yoğun bakım, yer, nakil gibi hiçbir şey yapma yükümlülüğünüz yok.

Hastanız yine taburcu edilmeye çalışılırsa doktorunuza, aynı ayarda başka bir yoğun bakım, ya da servis bulmasını ve ambulansla buraya sevk etmesini söyleyiniz.

Şunu yanlış anlamanızı istemem, Yeşil Kartlı olduğu için sevk edilmemiştir hastanız. Kaldı ki bütün sigortalar SGK çatısı altında toplanmıştır.
Old 10-03-2012, 21:55   #3
Mesut ÇETİN

Alıntı:
Yazan Konuk

-----------------------------------------------

Sayın KONUK,

Hastanızın özel hastanede tedavisi devam ediyor mu?
Sağlığından niçin endişe ediyorsunuz.Gereken özen gösteririlmiyor mu.
Özel hastane yetkilileri hastanızı taburcu etmiş iken niye geri kabul ettiler.Bunun sebebleri size açıklandı mı.
Yoksa bir gecelik ücreti karşılayamadığınız için rehin tutulma gibi bir durum mu söz konusu.
Bu soruların yanıtlarını veya verebileceğiniz başka ayrıntılar var ise ona göre bir değerlendirme yapmamız mümkün olabilir.
Size bilgi verilmemiş ise bir dilekce ile hastane idaresine başvurarak hastanızın niçin size verilmediğini sorun.Hastanızı çıkarmak istiyor iseniz bunu da dilekce ile hastane yönetimine bildirin.
Acil şifalar dileklerimle.
Ecz.Mesut ÇETİN
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi