Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

İstanbul Sokakları, Tinerciler ve Güvenliğimiz --yorumsuz

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 03-04-2007, 11:40   #1
Seyda

Varsayılan İstanbul Sokakları, Tinerciler ve Güvenliğimiz --yorumsuz

İstanbul'da yaşadığım için senelerdir şükreden ben korkuyorum artık bu şehirden..

İstanbul Barosu'nun yer aldığı İstiklal Caddesi üzerindeki Orhan A. Apaydın sokağı ve Staj Eğitim Merkezinin olduğu yeri bilenler oraların aslında ne kadar hareketli,kalabalık yerler olduğunu da bilirler.Sağda solda şık, güzel ve değişik dizaynlı cafe, cafe-bar, restorant tarzı birçok yer vardır oralarda..Kalabalıktır, kimi gazetesini okur,kimi tavla oynar,kimi salatasını yer,kimi birasını yudumlar..Oysa bir de görmek istemediğimiz kısmı vardır bu şehrin sokaklarının..

Dün İstanbul Barosu'ndan saat 16.30 sıralarında çıktım ve staj eğitim merkezine doğru yürümeye başladım.Bahsettiğim hareketli yerlerden,kalabalığın arasından geçerken karşıdan iki kişinin, yürüdüğüm yönün aksine yani bana doğru hafif sallanarak yaklaştıklarını farkettim.Bu yüzü gözü karalar içindeki neredeyse çocuk yaştaki kişiler 'Tinerci' dediklerimizdendiler. Etrafı rahatsız etmek ister gibi bir halleri vardı. Çok yavaşça yürüdüğüm çizgiyi değiştirip yana doğru kaydım uzaktan geçmek için. Tam yanyana geldiğimizde ani bir hareketle üstüme gelip çantamın olduğu tarafa koca bir yumruk indirdi biri..İçinde kitap ve ajandam olan büyükçe çantam beni korudu o yumruktan..

Bu 22 senedir İstanbul'da başıma gelen ilk kötü olay diyebilirim.Ama şehrin gittiği duruma bakılırsa hiçbirimiz için son olmayacak.Ben sevdiğim bu şehirde güvenle yaşamak ve yolda çantama sıkı sıkı sarılmadan rahatça yürümek istiyorum. 'Ya bu deveyi güdeceksin ya da bu diyardan gideceksin' dememeli kimse..Lütfen artık biri Türkiye'nin en önemli şehri olan İstanbul'un bu çığrından çıkan haline dur demek için birşeyler yapsın.Yoksa herkes kendini güvende hissetmek için yanında silah mı taşısın???
Old 04-04-2007, 10:36   #2
oguzhand0

Şeyda Hanım saçmalamayın(!) lütfen..

Görmediniz mi dün vali ve Emniyet Müdürü bir açıklama yaptı ve ne dedi?

-İstanbul'un güvenlik zaafiyeti yoktur.(!)
-Suç oranı tüm şehirlerden azdır(!)
-Vali Muammer Güler ne dedi? Kendi kızı geceleri sokakta huzur içinde gezebiliyormuş.Sayın Güler'in içi de rahatmış.Ne kadar normal bir durum değil mi(!)

Böyle işte Şeyda Hanım.İstanbul denen yer bataklık olmuş; giren batıyor.Vali güvenlik zaafiyeti yoktur deyip olağanüstü bi duruma geçmedikten sonra biz burada günlerce konuşalım.Kime yarar, neye yarar!!
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi