Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

uyap üzerinden feragat verdim mutluyum, gururluyum

Yanıt
Old 26-02-2013, 18:06   #61
janveljan

Dikkat

Alıntı:
Yazan Sinem Bakırcıoğlu
Değerli Meslektaşlarım, anladığım kadarıyla uyaptan takip başlatma konusunda tecrübeleriniz var, ben ilk defa başlatacağım. Takibi direkt Uyap'ın e-takip kısmından mı hazırlıyoruz yoksa icra programımızda hazırladığımızı mı Uyapa aktarıyoruz? Ben Uyaptan bir deneme yapmaya çalıştım bugün ama yazdığım borçlu ismi ve borç miktarı takip talebi evrakında görünmedi, ya ben beceremedim yada uyapta sıkıntılar var sanırım. Ayrıca ödeme emrinin gönderimini nasıl sağlıyoruz? Onu da uyaptan hazırlayabiliyor muyuz?

Değerli meslektaşım,

Uyap’tan takip başlatma konusunda tecrübemiz oldu. Daha doğrusu bu konuda yaptığımız iki takip sonrası boyumuzun ölçüsünü aldık ve bir daha teşebbüs etmedik.

Takibi Uyap’ın e takip kısmından hazırlıyoruz. Ancak bu iş için Uyap'taki arayüz çok kullanışsız. Sistem sadece ilamsız icra takiplerine izin veriyor. Sıradan bir icra takip programında çok basit ve hızlı bir şekilde hazırlanabilen bir icra takibi Uyap’taki arayüzde bu kadar kolay olmuyor. Sizde deneme yapmış ama sonuç almakta zorlanmışsınız.

Ödeme emrinin gönderimini nasıl sağlıyoruz diye sormuşsunuz.
Ödeme emrinin gönderimini bir arkadaşımızı icra dairesine kadar göndererek sağlıyabiliyoruz

Zira yazımda da belirttiğim üzere ödeme emri çıktılarını alıp tebliğ zarflarını yazdırıp postaya vermek bir yana dursun Uyap üzerinden açtığım icra takiplerinden dairede 2-3 gün boyunca kimsenin haberi bile olmadı.

Sözün kısası, İcra dairelerindeki yoğunluk, personel yetersizliği ve fiziki imkânsızlıklar düşünüldüğünde(Bu olumsuzluklar maalesef İstanbul’da fazlasıyla mevcut.) Uyap’tan icra takibi hazırlamak nasıl derler şimdilik ve uzunca bir müddet pek fizibil değil

Bütün dava dosyalarımı hemen hemen Uyap üzerinden açıyorum. Ancak İcra takipleri için alınması gereken çok yol var.

Saygılarımla.
Old 26-02-2013, 18:31   #62
Av.Muzaffer Varlı Türker

Sayın Meslektaşlar, Uyap üzerinden temyiz dilekçesi dahil olmak üzere çeşitli dilekçeler gönderdim.Üstelik ben teknoloji özürlüyüm. Ancak, son zamanlarda Uyap'a girerken zorluk yaşıyorum.Bilgisayarı formatlatmama rağmen her girişte " bu seferlik aç" kısmını kullanıyorum ve UBAP'tan girebiliyorum. Bu neden oluyor? Bilgisayarcım anlayamadı! Bilgisarcımı mı değiştireyim yoksa sorun UYAP' ta deyip sineye mi çekeyim?
Old 27-02-2013, 21:37   #63
Sinem Bakırcıoğlu

Sayın Türker,
Java sürümünün eski olması ile alakalı sanırım, ben de her seferinde "bu seferlik çalıştır" diyerek giriyorum uyap'a. Javayı güncellediğimde de uyapa hiç giremedim ve sonunda güncellemeyi sildim. O yüzden her seferinde bu seferlik çalıştır diyerek giriyorum, ben sineye çektim fakat siz çözüm bulursanız, lütfen bizimle de paylaşın.
Sayın Gökmen,
Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim, yine de yarın uyap üzerinden e-takip başlatmak konusunda şansımı deneyeceğim, kullanım artarsa çözüm bulunması konusunda daha fazla çaba sarfederler belki, üstelik icra program satıcıları da sürekli güncelleme vs. diyerek kapımızı aşındırıyor, bizi onlara tabii olmaktan kurtaracağını umuyorum e-takibin.
Saygılarımla.
Old 28-02-2013, 19:13   #64
Sinem Bakırcıoğlu

Ben bugün ilk e-takibimi yaptım Mersin'de. Zorlandığım kısım vekaletname ve faturaları gönderemedim uyap üzerinde çünkü en fazla 512kb büyüklüğünde ve tiff. formatında olması gerekiyormuş, ama benim gibi teknolojiden uzak insanlar için bunları halletmek zor iş. O nedenle dosyamı hazırlayıp, icra dairesine gittim, takip eklerimi orada tarattım, ödeme emrini ve zarfı müdür hazırladı. İcra dairesine gitmiş oldum yine ama sanırım bundan sonra ilamsız takiplerimi bu şekilde başlatacağım.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi