Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Tehdit Cezasi

Konuyu Kilitleyin
Old 03-07-2020, 16:51   #1
Kartanesi

Soru Tehdit Cezasi

Merhabalar,

Eski esim beni darp ettigi ve tehdit ettigi icin davamiz vardi. HGAB oldu. Sonra tekrar davamiz olunca Hükümün bozuldu. Simdi Karar kesinlesti. Ceza fisi ve Tali karar fisleri gözükuyor Uyaptan. Tam Anliyamadim. Ordada Kararda Istinaf edilmeden ...ay Hapis yaziyor. Simdi o Hapisi yaticakmi ve nasil uygulanacak devaminda. Bana yardimci olursaniz sevinirim.

Saygilarimla
Old 06-07-2020, 08:59   #2
Av. Oktay Durmaz

Sayın katılımcı,

Anlatımlarınızdan çıkan sonuca göre yaralama ve tehdit suçlarından eski eşiniz hakkında mahkumiyet verilmiş ve 5 yıl süre ile hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş.

Beş yıl içerisinde yeni bir kasıtlı suç işleyince hüküm açıklanarak yargılamaya devam edilmiş.

Açıklanan hükme (tehdit ve yaralamadan ceza) karşı eski eşiniz üst mahkemeye (istinaf) bozulması için başvurmamış ve hüküm (ceza) kesinleşmiş.

Eski eşinizin mahkumiyetleri (yaralama ve tehdit) Mecliste kabul edilen infaz yasasında değişiklik yapan kanun kapsamına girmemektedir.
Bu nedenle eski eşiniz 1-3 gün arasında işlemleri yapıldıktan sonra serbest bırakılacaktır.

Her aşamada bir avukattan doğrudan ardım almanız yararınıza olacaktır.
Old 07-07-2020, 17:47   #3
Konuk

Varsayılan Papatya

Öncelikle Tesekkür ederim yardiminiz icin Oktay bey.
Yanliz neden serbest kalicagini tam anliyamadim. Af yasasiyla mi ilgili? Ama kadina karsi siddet olaylari af yasasina sayilmiycak diye saniyordum.
Old 11-07-2020, 14:08   #4
Av. Oktay Durmaz

Sayın katılımcı,

Türk Ceza Kanununda ayrıca kadına karşı şiddet suçu yada suç gurubu düzenlenmemiştir.

Bu nedenle yaralama, tehdit, hakaret, hürriyetinden alıkoyma gibi suçları işleyen kişiler infaz kanununda yapılan değişikliklerden faydalanmıştır.

Her aşamada bir avukattan doğrudan ardım almanız yararınıza olacaktır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi