Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Yüksek Hukuk Eğitimi Hukukta yüksek lisans ve doktora eğitimi ile ilgili konular

ingilizcenin önemi

Yanıt
Old 19-08-2006, 22:09   #1
jurist1985

Kitap ingilizcenin önemi

herkese merhaba,
ben yeni bir uyeyim. bu yuksek lisansla ilgili yazilanlarin bir kısmını okudum. ama ingilizce de bayagi onemli heralde. ingilizcenin bu noktada ne kadar bilinmesi gereklidir. seviye bakımından. ayrica hukuk ingilizcesinin olmasi sart heralde. ama cok cok da zor oldugunu tahmin ediyorum. biz turkcesini bile zor ogreniyoruz( su an henuz ogrenciyim) peki ingilizcesini nasil sokecegiz. bu konudaki soru isaretlerimi giderebilir misiniz?
simdiden tesekkurler.
Old 25-12-2006, 08:50   #2
akgulhukuk

Acil yüksek lisansta ingilizcenin önemi

Değerli arkadaşım ,
yüksek lisans için yabancı dil bilmek olmazsa olmaz bir şart değil aslında, ancak çoğu üniversite yüksek lisans için adayları sınava tabi tutuyor ya da belli bir seviyede dil şartı arıyor. Ben halen y.lisans yapmaktayım. herhangi bir sınava ingilizceden hazırlanmamıştım. Ama zor bir sınav olmadığını bilmeni isterim. Sanıırm intermediate ya da upper intermediate seviyesinde bir ingilizce yeterli olacaktır. Ama eğer deniz hukuku ya da uluslararası hukuk gibi yabancı dil kıstasının daha yoğun olduğu alanlarda uzmanlaşmak istiyorsan dil hususunda daha itinalı olmak gerekir sanırım!

Başarılar dilerim!
Old 06-03-2007, 16:45   #3
persona

ingilizce eger gercekten yuksek lisans egitiminden maximum fayda edinmek istiyorsan cok onemli, cunku uzmanlasmak istedigin konuda tez yazarken mutlaka yurtdisindaki kaynaklari da incelemen gerekecek. hukukcu olarak sadece gunluk ingilizce de yeterli olmayacaktir, ayrica hukuk ingilizcesi konusunda uzmanlasmalisin... Cok zevkli bir ugras, eger seviyorsan hersey kolay, inan ingilizce ogrenmek cince ogrenmekten daha kolay. eger imkanin varsa yurtdisina cikmani oneririm.
Old 20-08-2007, 10:27   #5
remil

Soru kararsızım..

Değerli üstadlarım ve arkadaşlarım
aühf son sınıf öğrencisiyim ve bu seneyi olabildiğince iyi değerlendirmek istiyorum..Upper intermediate düzeyinde ingilizceye sahibim.
Aklımdaki soru ise şu..Acaba okulumuzun bankacılık enstitüsünde veilmekte olan hukuk ingilizcesi programına mı yazılayım yoksa ÜDS ve KPDS programları için bir dil kursuna mı yazılayım? diğer bir alternatif olarak da 2. bir dil olarak fransızca kursuna mı yazılayım? gerçekten kararsızım.. şimdilik hakimlik sınavını kazanmak ilk hedefim ve bunun yanısıra yüksek lisans yapmak istiyorum.. bu açıdan bakıldığında hangisi benim için daha yararlı olacaktır? yardımcı olabilirseniz gerçekten çok sevineceğim..
Old 20-08-2007, 15:28   #6
Av. Bülent Sabri Akpunar

İngilizcen upper intermediate ise ve avukatlık yapmak istiyorsan mesleğe yönelik kursu tercih etmeni tavsiye ederim. Hakim-savcılık düşünüyorsan TOEFL veya KPDS/ÜDS daha yararlı olacaktır diye düşünüyorum.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi