Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

İstanbul/Büyükçekmece Adliyesi'nin Bir Bölümü Taşındı

Yanıt
Konu Notu: 6 oy, 4,67 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 25-01-2011, 16:18   #1
Av. Engin EKİCİ

Varsayılan İstanbul/Büyükçekmece Adliyesi'nin Bir Bölümü Taşındı

Büyükçekmece Adliyesi'nde bulunan icra
müdürlükleri ile Baro Odası yeni bir
binaya taşındı. Hukuk Mahkemelerinin ise
önümüzdeki hafta taşınması bekleniyor.

Büyükçekmece Adliyesi'nde bundan böyle Ceza Mahkemeleri, Aile Mahkemesi ve Savcılık hizmet verecek.

Büyükçekmece Adliyesi'nde bulunan icra müdürlükleri ile hukuk mahkemelerinin bulunduğu yeni adres şöyle:

Mimar Sinan Merkez Mahallesi,
196. Sokak, No:3
Uğurlukaya Plaza (İş Merkezi)

TEL: 0212 863 80 71 – 72
0212 863 60 48 - 49

Not: Yeni Baro Odası için telefon, faks, internet erişimi için
talep yapılmıştır. Bağlantı gerçekleşince bildirilecektir.

Kaynak : http://www.istanbulbarosu.org.tr/Detail.asp?CatID=1&SubCatID=1&ID=5475
Old 09-02-2011, 17:24   #2
Av. Engin EKİCİ

Değerli THS üyeleri;

Büyükçekmece Adliyesi'nin yeni taşınmış olduğu binanın fiziki şartları hakkında gözlemlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.. Halen, aralarında avukatların da olduğu birçok kişi sadece ceza birimlerinin eski binada kaldığı, diğer birimlerin yeni binaya taşındığı bilgisinden bihaber. Ayrıca yeni binanın önünde araç park edecek geniş bir alan mevcut olmakla birlikte toplu taşıma vasıtalarıyla gelenler açısından indikleri duraktan binaya girene kadar toz toprak içindeki yollardan geçmek durumunda kalmaları bir sorun.

Şu an yağış olmadığı için çamur da yok ancak adliye binasının çevre düzenlemesi tamamlanmadığı sürece ciddi sıkıntılar olacak. Eski adliye binası merkezde ancak yeni bina Büyükçekmece merkezine yürüme mesafesinde değil. Özel araçlarıyla gelenler adliyeye ulaşmak için yeni binayı da geride bırakıp ileriden geri dönüş yapmak zorunda çünkü bina yolun sol tarafında.

Adliye binalarının devasa yapılar altında birleştirilmeye çabalandığı bir dönemde Büyükçekmece'de ceza ve hukuk adliyelerinin ayrılmış olması tuhaf. Yeni bina ve iç düzeni nispeten daha rahat çalışma koşullarına sahip de olsa özellikle Anadolu yakasındaki adliyelerde görülen dağınık bina yapılanmasının yerinde olmadığı kanaatindeyim.

Saygılarımla..
Old 26-10-2011, 09:37   #3
Av. Engin EKİCİ

Varsayılan Önemli Uyarı!

Herkese açık olan bu forumdaki bilgiler, başta meslektaşlarım olmak üzere Büyükçekmece Hukuk Adliyesi'nde dava ve icra takip eden herkesi ilgilendiriyor.

Önceki gün Ceza Adliyesi Baro Odası'nda bulunduğum sırada, Hukuk Adliyesi'ne gönderilmesi gereken başta mazeret faksı olmak üzere çok sayıda belgenin hataen Ceza Adliyesi'ne gönderilmekte olduğu gördüm ve bu hususta doğru faks numarasını paylaşmak istedim:

İstanbul/Büyükçekmece Hukuk Adliyesi Faks No: 0212 863 45 51
Old 25-11-2011, 10:13   #4
Av. Engin EKİCİ

Dün itibariyle Büyükçekmece Ceza Adliyesi'ndeydim. Baro odasında bir dosyanın fotokopisinin çekilmesini beklerken yine gördüm ki mazeret faksları yanlış olarak (hukuk adliyesine gönderilmesi gereken fakslar ceza adliyesine) gönderilmeye devam ediyor. Üzerinde telefon numarası olan meslektaşlarımı aramaya çalıştım orada bulunduğum yarım saat içinde ve doğru faks numarasını verdim ama bunun sonu yok sanırım.

Her ne kadar kimi mahkemelerce masrafsız/belgesiz olması yönüyle dikkate alınmasa da mazeret faksları yine de yarar sağlıyor. Asıl sorumluluk, adliyelerin ceza/hukuk olarak iki ayrı binada faaliyet göstermesine neden olan yetkililerde ama meslektaşlarımdan daha dikkatli olmaları ve yanlarında görev yapan asistanlarını bu konuda uyarmalarını rica ederim. (Gören de beni baro odası görevlisi zannedecek bu gidişle)

Saygılarımla..
Old 14-02-2013, 16:25   #5
Semender33

[quote=Av. Engin EKİCİ]
Büyükçekmece Adliyesi'nde bulunan icra müdürlükleri ile hukuk mahkemelerinin bulunduğu yeni adres şöyle:

Mimar Sinan Merkez Mahallesi,
196. Sokak, No:3
Uğurlukaya Plaza (İş Merkezi)

Büyükçekmece Adliyesi icra müdürlüklerine Bakırköy Adliyesi civarından en hızlı ve kolay nasıl ulaşabilirim?
Old 14-02-2013, 16:30   #6
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Av.Veyis AYDIN
Büyükçekmece Adliyesi icra müdürlüklerine Bakırköy Adliyesi civarından en hızlı ve kolay nasıl ulaşabilirim?
Metrobüsle İncirli durağından hareket ederek son durağa kadar devam edip, indiğiniz yerde Silivri otobüslerine bindiğinizde, "Aymerkez" durağında inip Büyükçekmece Hukuk Adliyesi'ne varırsınız.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi