Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Soruları Arşivi THS Hukuk Soruları alanına 2000-2007 yılları arasında gönderilmiş eski soruların arşivlendiği forum alanımız. Bu alan yeni mesajlara ve yanıtlara kapalıdır ve sadece arşiv amaçlı olarak yayında tutulmaktadır.

Kredi Kartları

Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 02-03-2002, 01:22   #1
deniz

Varsayılan Kredi Kartları

çok yakınım kredi kartı borç batağına saplanmış ve ödeyemeyecek duruma gelmiş.Bugün bankalardan aramışlar ve ödemenin yapılmasını aksi taktirde icra işlemine başlayacaklarını söylemişler.Bu durumu durdurtmak için ne yapılabilir.Eşinden ayrılsa ve evi boşaltsa kurtarabilirmi.Yardım ederseniz çok sevinirim.

19-04-2001 12:41:24
Old 02-03-2002, 01:24   #2
acekin

Sayın Deniz;
Biz burada hukukun nasıl arkasına dolanılır, borçlar ödemeden nasıl kurtulunur? gibi hukuk dışı soruların cevabını vermek için faaliyet göstermiyoruz. Avukatlar hakkında hukuk dışı yolları öğretirler gibi bir düşünceye kapılmanız da son derece yanlış. Arkadaşınızın kredi kartı borcu varsa, bu borçtan kurtulmanın tek yolu o borcu ödemektir, o zaman haciz korkusu falan kalmaz. Muvazalı boşanma ile hacizden kurtulup kurtulmayacağı konusunda hukuki bir cevap vermemiz söz konusu değildir.
Saygılarımla....

19-04-2001 18:33:35
Old 02-03-2002, 01:24   #3
Huseyin

Sorunuza gerekli yanıtı Acekin vermis ancak ben bir hususa dikakatiniz cekmek istiyorum Sizin ve tum ziyaretcilerin; Ulkemizde olusan asiri tuketim aliskanligini kredi kartlari motive etmistir. Bugun; aylik maaslari yetmedigi icin alanlara cikan calisanlarimiz bu kartlarla zaman zaman asiri harcama yapmislar, odeme zamani geldiginde de bir karttan cekip obur kartı kapatmislardir bugun maaslari bu kartlarin faizlerini kasilamayanlar vardir.. 3 ay once yine burada bir kredi karti sorunu nedeniyle yazdigimda, Kredi karti borclarinin yakin zamanda Bankalarin ve kullananların onemli sorunu olacagini belirtmistim ve maalesef olmata basladi ama oncelikle kullananlar yani dar gelirli ucretliler icin. Bankalarin guclu bir hukuk kadrosu vardir ve bu alacaklarini alirlar ama olan dargelirliye olur, Icranın eve gelmesi maasdan kesinti yapmasi hatta zaman zaman intihara yeltenenler gibi olumsuz gelismeler. Bu olumsuzlukları yasamamak için, LUTFEN HARCAMALARIMIZI AZDA OLSA GELIRIMIZE GORE DISIPLINE EDELIM, BANKALAR DA BUNU ARTIK KORUKLEMESINLER VE KREDI KARTI VERMEDE DAHA RASYONEL DAVRANSINLAR, Bu Deneyimlerimden kaynaklanan bir oneri, umarım birilerine yararım olur.

20-04-2001 03:09:03
Old 28-03-2002, 07:47   #4
masum

sizin durumunuz ekonomik kriz sonrası bankalarınfaizlerini birdenbire artırmasından kaynaklanmakta anladığım kadarıyla ayrıca aile içinde sorun olusturmus olup bosanmaya kadar gelmis bu durumda sizin de bakıs açınızdan bakılmalı ben kötüniyetli olduğunuza inanmıyorum sanırım son çare arıyorsunuz ve haklısınız ha bu borcu ödemeyin demek değil ancak öncelikle olaya soğukkanlı yaklasın derim size bankadan ödeme emri geldiğinde borca itiraz hakkınız var şöyleki o karta sürekli ödeme yapmıssanız ve hepsi faize mahsup edilmisse bankaya çalısmak zorunda kalmıssınız size de yazık bence o paralar anaparaya mahsup edilse ya da bir miktarı anaparaya mahsup edilse borcunuz on kere ödenirdi borca itiraz icra takibini durdurur 7 gun suresi vardır ödeme emrinin tebliğinden itibaren bu asamadan sonra banka sizi mahkemeye verir ve siz orada sözlesmenin geçersiz olduğunu AHLAKA AYKIRI OLDUĞUNU ÖNE SUREBİLİRSİNİZ YİNE FAİZ ORANININ İNDİRİLMESİNİ talep edebilirsiniz eşlerin birbirini veya kendilerini suçlamaları da çözum değildir ayrıca tüketici ile ilgili kuruluslara basvurun derim bu konuda esnaf ve sanatkara çiftçiye ödeme kolaylığı getirildi taksit imkanı ve ödenen paranın anaparaya sayılması yolu açıldı bence bu emsal olUP KARTZEDEYE YONELİK YASA YAPILMALI TABİ BU KONUDA ETKİN OLACAK OLAN KAMUOYU VE TÜKETİCİ İLE İLGİLİ KURULUSLARDIR saygılarımla...

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi