Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Aile İçi Şiddet: Gülelim Mi, Ağlıyalım Mı Yalnız Olmadığımıza?

Yanıt
Old 28-02-2004, 14:08   #1
Gemici

Varsayılan Aile İçi Şiddet: Gülelim Mi, Ağlıyalım Mı Yalnız Olmadığımıza?

Gülelim mi, Ağlıyalım mı Yalnız Olmadığımıza?

Yedi iklim dört köşeyi dolandım,
Meğer dünya her tarafta bir imiş;
Ben dünyayı Al” Osmanı ın sanırdım,
Meğer dünya dört sultanlık yer imiş.
.........
..........

Dadaloğlu

Fransız filmyıldızı Marie Trintignant Farnsada ve diğer Avrupa ülkelerinde aile içi şiddetin sembolü olmuş bir kişi. Marie Trintignantın Babası Fransanın tanınmış film sanatçılarından Jean-Louis Trintignant, Annesi Rejisör ve Senaryo yazarı Nadine Trintignant.

Sanatçı bir aileden gelen Marie Trintignant 01. ağustos 2003 tarihinde, beraber yaşadığı başka bir sanatçıdan, rock şarkıcısı Bertrand Cantat tan, Litvanyanın Başşsehri Vilnius ta yediği dayak sonucunda öldü. Haberlere göre Bertrand Cantat 27. Temmuz tarihinde Maire Trintignantı feci şekilde dövmüş. Yediği dayak neticesinde beyin kanaması geçiren ve komaya giren Marie Trintignant geçirdiği iki ameliyata rağmen ölmüş.

Marie Trintignantın ölümü Fransada aile içi şiddeti ve bu şiddetin toplumsal boyutlarını gündeme getirmiş. Bir araştırmaya göre her on kadından birisi aile içi şiddete maruz kalıyor ve ayda altı kadın bu tür şiddetin kurbanı olarak hayatını kaybediyor.

Bertrand Cantat 16 Mart tarihinde Vilnius ta mahkeme önüne çıkarılıyor. Tahliyesi için yaptığı müracaatlar şimdiye kadar neticesiz kalmış(tahliye gerekçesi: dövmede öldürme kastının olmayışı)

Vilnius Savcılığından verilen bilgilere göre mahkemenin sanığı 15 yıla kadar hapis cezasına çarptırma imkanı var.

Sıkı durun tokmak geliyor: Savcı ekliyor “ savcılık üst sınır olan 15 yıl hapsi talep etmiyecek” Çünki Litvanya kanunları birbirlerine yakın olan kişiler arasındaki cürümlerde cezayı hafifletici sebepler öngörüyor.

Demekki dünya dört sultanlık yer olsa bile, hemen hemen “her tarafta bir imiş”

Saygılarımla
Old 09-03-2008, 14:34   #2
avukat şefik

dün 8 mart kadınlar günüydü müvekkilimde velayeti tedbiren kendisinde olduğundan çocukları kaçıran davalı kocanın bulunduğu şehre gitmiş cuma günü fakat bir türlü icra diresi rendevunuz yok diye bugün gidemeyiz velhasıl oyalanmış kocasıda bir yandan oyalamış polise haber verme ben çocukları sana veririm demiş neyse mesai saati geçmiş çocukları adliyeye aile grubuyla gelen koca tekrardan çocukları almış gitmiş ne olacak bu kadınların hali zaten zor kurtulmuş daha önce genede cesaretine hayran kaldım tek başına gitmesine o kadar şiddetten sonra
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi