Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Yeni bilgi yeni delil

Konuyu Kilitleyin
Old 30-07-2018, 18:52   #1
Konuk

Varsayılan Yeni bilgi yeni delil

Eşim beni ilk evliliğinden lan genç kızına üvey annelik yaptığım iftirası ile boşamıştı . Bu iftira aslında sevgilisi ile birlikte özgürce yasamak için bana atılan bir iftiradan başka bir şey değildi. Kızı da o zamanlar yetişkin bir kızdı. Şimdi öğrendiğime göre kızı boşanma tarihinde aslında babasının yanında da kalmıyormuş . Üniversiteyi kazanmış birinci sınıfta okuyormuş. Ve dört yıldır da babasından ayrı bir şehirde üniversite tahsilini görüyormuş . Ben bu iftira yüzünden eşit kusurlu çıkarıldım ve benimde bir çocuğum var . Eski eşinin bana verdiği zararların hiçbiri bu iftira yüzünden bana tazmin edilmedi. Kızının da bu şekilde davada yalancı tanıklık yaptığı ortaya çıktı. Bu halde yasal haklarım nelerdir . Bu evlilik nedeni ile çok büyük maddi kayıplarım oldu. Şimdi bu yeni öğrendiğim bilgi ile boşanma davasını yenileyebilirmişim. Bir anlamda mahkemeyi kandırarak işe sahtekarlık karıştırarak bana iftira atarak beni eşit kusurlu çıkardılar. Boşanma gerekçesi de ortadan kalktığına ye yalanları da ortaya çıktığına göre yasal haklarım nelerdir? Tazminat , davayı yenileme , yalancı tanıklıktan dolayı ceza davası vs. neler açabilirim. Yardımcı olursanız çok sevinirim .
Old 07-08-2018, 17:35   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

İfadesi karara esas alınan tanığın, karardan sonra yalan tanıklık yaptığının sabit olması yargılamanın iadesi sebebidir.

Burada yargılamanın iadesinin istenebilmesi, bu sebeplerin kesinleşmiş bir ceza mahkûmiyet kararı ile belirlenmiş olması şartına bağlıdır. Delil yokluğundan başka bir sebeple ceza kovuşturmasına başlanamamış veya mahkûmiyet kararı verilememiş ise ceza mahkemesi kararı aranmaz. Bu takdirde dayanılan yargılamanın iadesi sebebinin, yargılamanın iadesi davasında öncelikle ispat edilmesi gerekir.

Bir avukattan doğrudan hukuki destek almanız yararınızadır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi