Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

şiddet gören kadının kocası tkocasindan şiddet gören kadınin aldığı Evden uzaklaştırma kararı iptali adil verilen karar mıdır

Konuyu Kilitleyin
Old 03-01-2022, 21:04   #1
Konuk

Karar şiddet gören kadının kocası tkocasindan şiddet gören kadınin aldığı Evden uzaklaştırma kararı iptali adil verilen karar mıdır

Saygıdeğer kahdem yetkilileri kızımin eşi ayrılmak istese de kendimi öldürürüm intihar ederim ömür boyu vijdan azabı çeker kabuslarin olurum ailem senden bilir diyerek kızımi bu şekilde pskoljik baskı yaparak korkutarak elinde tutmaya. Çalışmıştir evlenirken ailesi ile birlikte yaşamayı kabul etmedi diye eşi ve babası kızıma ilk ayda baskılar uygulamış babasının kızıma baskı uygulamasına göz yummustur maddi olarak ailesine boyun egmesi icin eve para bırakmıyor doktora gitmek için annesinden para istemeye baskı uygulamıştır kendi evi olmasına rağmen babası sürekli kiraya çık baskısı yapmış çıkmayı kabul etmeyinc kocası tarafından kiraya çıkmaya zorlanmistir kızım kabul etmeyince evde huzur yerine baskılar ozgurlginden yoksun birakmalar başlamıştır kızım eşini sevsede eşinin ve babasının baskıları kızımı olimsiz yönde etkilemiştir kocasi evde tartışma öfke nöbetine girince kırıp dökmüş kızım kendine zarar vermesinden çok korkuyordu ailesini ziyarete geldi diye gel esyaalrini al dava açıyorum diyerek bize gelip kızımı tehtit ve hakaretlere etmiştir evime sakin geleyim deme sokmayacagim diyerek tehtit etmiştir kızım ertesi gün evine gittik eşi kapının kiridini değiştirmis evde olduğu halde kızima kapıyı acmadi yaşadığı yerdeki polis karakolu aile içi şiddete başvurduğu halde hiç bir işlem yada ifadesi şikayeti dikkate alınmadı KOCANİN MALİ ister evine alır ister almaz yapabileceğimiz bir şey yok İSTERSEN KADİN SİGİNMA EVİNE gönderebiliriz diyerek şikayetini ciddiye bile almadılar eşini tekrar aradı evime girmek istiyorum kıyafet alacağım dese de kocası evime sokmuyorum ne istiytorsan poşete koyar sokağa getiririm diyerek seni evimde istemiyorum dedi kızım ağlayarak geri döndü bizim evde olay çıkaran kocasını bizim ilçeden şikayetçi oldu uzaklaştırma aldı bir ay uzaklaştırma bitince kızım aracı ile işe giderken otobanda hayatını tehlikeye atarak takip etti kaza yapmasına neden olacaktı pişmanim özür dilerim diyerek kızımi barışmaya ikna etmeye çalışıyordu kızım neredeyse evine dönüyordu. Eşi ile tlfonda konuşurken öfke nöbeti geçirmlen eş kızımı tehtit eden kocası bir kaç gün sonra bir kaç şey almak için evine gitmek istedi kocamdan korkuyorum dedi birlitke gittik evde arbede çıktı eşi daha sonra mutfaktan büyük bıçakla karısının üzerine saplamak amacıyla koştu eşim kızımı kurtarmaya çalıştı benim ayağım kırık olduğu halde bana yöneldi eşim onu durdurdu mücadele etmeye başladılar bıçağı saplamya çalışıyordu eşim bıçağı yere artırmayı başardı hakteetler tehtitleri oldu bana karşı kızıma karşı ailem de ailem diye diye yuvasını bu hale getirdi kızm da onun ailesiydi bu olaylar boşanma davası açılmadan önce yaşandı kızım bir yıllık evli yaşanması mümkünken. Aile baskısı yüzünden kocası ailesine dur diyemediginden yaşananlara göz yumduğundan dolayı evlilikleri yerle bir oldu eşi evine sokmadı sürekli tek gel eve tek gel diye senin yanında kimseyi eve istemiyorm diyerek eve tek girmesini istiyordu kızımı evlilgii sürecinde seni kimseye yar etmem kendimi de öldürürüm seni de diye sözler söylediği için eşine güvenmediği için evine tek gitmek istemedi birlikte gittik sürekli geri döndük polisle eve girmek istedik kapının kiridini tekrar degsitirmis evin anahtarı kapıyı açmadi avukatini aradı kızım BEN HAYAT ARKADAŞIYDIM HAYAT KADINİ DEĞİL burası benimde yuvam yuvamda kalmak benim hakkım yok mu diye soyledi zar zor alınan B BENDİ EVDEN UZAKLASTİRMA KARARİ Çıktigi günün ertesi günü kadına Şiddet belgeli olduğu halde darp raporu olduğu halde kapının kiridi bir yıllık evlilikte iki defa değiştiği eve girmesi engellendiği halde davalı eşin avukatının itirazı bu şekilde kabul edilmesi adil verilmiş.bir karar mıdır mağdur olan kızımin yaşadığı olaylara şahidim EVDEN UZAKLASTİRMA KARARI B maddesi iptal olduğu iicn kızım şuanda korunmasiz Eylül ayından beri eşi eve sokmuyor evine istemiyorum diye hakka sahip mi hakim deliler olduğu halde koruma kararıni red edebilir mi kızım kadın cinayetine kurban giderse ne olacak kocası şiddete eğilimli olan biri bir anne olarak sorarım size kadına şiddetten dolayı adlete sığınan kızım bıçaklı saldırıda kadına şiddet birimi ivedi şekilde adliyeye gitmesi gereken dosya olay Eylül ayında olurken dosya adliyeye 26 Kasım'da
teslim edilmiş bu süreçte karakolu defalarca aradığı halde dosya adilyeye gönderilmemiş kasten yaralamaya teşebbüs dosyası aile içi siddet bürosundan adliyeye neredeyse üç ay sonra ulaşması normal bir sirecmi kızım kendi düştü dosyanın peşine kadın cinayetine kurban gitseydim ne olacaktı diye sordu cevap vermediler boşanma davası olmadığı halde eşimi evime istemiyorum diyen eş kilidi değiştiren eş şiddet gösteren eş adaletin karşısında itirazı haklı bulunması adil verilmis bir karar mi kızım hakkıni arama kapısı kapandı bir kez daha boşanma davası olsa bile kadına uygulanan bir siddet darp raporu olduğu halde evden uzaklaştırma kararı iptali haklı nedenden mi verilmiştir itiraz etme hakkı varmı yazım çok uzun oldu özür dilerim caresiz bir anne olarak kahdem yetkililerinden yol gostereceklerine inanıyorum bilgi paylaşımlarıniz için şimdiden teşekkürler saygılarımla
Old 09-01-2022, 18:45   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

1- Koruma kararı acil durumlarda karakoldan ve her zaman mahkemeden istenebilir.

Verilen karara karşı iki hafta içinde itiraz hakkı bulunmaktadır. itiraz sonucunda verilen karar kesindir.

Şiddetin söz konusu olduğunda her zaman koruma kararı istenebilir.

2- Yaralama sebebi ile savcılıkta bulunan dosya koruma kararından bağımsızdır.

Hem koruma kararı hem savcılık şikayetini bir avukatla takip etmeniz yararınızadır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi