Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Merhabalar

Yanıt
Old 27-06-2014, 02:33   #1
Konuk

Soru Merhabalar

Yıllar önce arkadas ortamında bulunduğumuz ama birebir tanışmadığım birisi vardı. Sosyal paylaşım yerlerinden mesaj atıyordu cevap vermiyordum. İşim nedeniyle şehir değiştirdim ve o şahısı engelledim. Bu sefer arkadaşlarımı ekleyip hakkımda sorular sorup bilgi almaya çalışmış. Onun rahatsız edici mesajları yuzunden sosyal ağları kullanmayı bıraktım. Ama arkadaşlarım hala bize mesaj attı seninle yüz yüze görüşmek istiyor diye bana geliyorlar. O kişinin akli dengesinin yerinde olmadığını ya da şizofren olduğunu düşünüyorum. En son ailemi bulup mesaj atmış bu da son damla oldu. Kendisini şikayet edersem ne diye şikayet etmem gerekir? Yeni taşındığım adres eline geçer mi? Kendisinden rahatsız oluyorum ve bu ısrarından dolayı korkuyorum. Lütfen yardımcı olun.
Old 27-06-2014, 09:20   #2
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Konuk
Yıllar önce arkadas ortamında bulunduğumuz ama birebir tanışmadığım birisi vardı. Sosyal paylaşım yerlerinden mesaj atıyordu cevap vermiyordum. İşim nedeniyle şehir değiştirdim ve o şahısı engelledim. Bu sefer arkadaşlarımı ekleyip hakkımda sorular sorup bilgi almaya çalışmış. Onun rahatsız edici mesajları yuzunden sosyal ağları kullanmayı bıraktım. Ama arkadaşlarım hala bize mesaj attı seninle yüz yüze görüşmek istiyor diye bana geliyorlar. O kişinin akli dengesinin yerinde olmadığını ya da şizofren olduğunu düşünüyorum. En son ailemi bulup mesaj atmış bu da son damla oldu. Kendisini şikayet edersem ne diye şikayet etmem gerekir? Yeni taşındığım adres eline geçer mi? Kendisinden rahatsız oluyorum ve bu ısrarından dolayı korkuyorum. Lütfen yardımcı olun.
Sayın Katılımcı;

Şikayetçi olurken sadece durumu izah etmek yeterlidir ve cumhuriyet savcılığı hangi suç var ise o suçla ilgili soruşturma yapar.

Şahsın davranışlarının Türk Ceza Kanunu'nun "kişi huzur ve güvenliğini bozma" suçu kapsamında olduğu anlaşılıyor.

Failin suçlu bulunması durumunda 3 aydan 1 yıla kadar hapis cezası söz konusudur.

Adresinizi öğrenmesi güvenliğinizi tehdit edecek ise bu durumu, yapacağınız şikayette bildirmelisiniz.

Saygılarımla..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,02448702 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.