Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Annem için

Konuyu Kilitleyin
Old 12-04-2012, 19:24   #1
Konuk

Varsayılan Annem için

Dilim döndüğünce annemi anlatıp sizden bize yol göstermenizi rica edeceğim. Anacığım 16 yaşında, babamla 1974 yılında annesinin imzasıyla evlendirilmiş. Babası Polis şehidi olduğu için anneannemde iki yetimi olduğu için bunu bir kurtuluş olarak görmüş sanırım. Babam aşırı alkol kullanır, çok açlık, çok şiddet, küfür, yoksunluk gördük. Ama Annem (en çok benim için) abimle ikimiz için bu evliliği bu kadar sene devam ettirdi. Ancak bende evlendikten sonra babam iyice garipleşti. İş yeri kapandı babam hakkı olan tazminatlarını talep ederek alamadı. Bu olayda anneme açlık (evin nafakasının kesilmesi), rakı ve şiddet şeklinde geri döndü. (çoğunlukla duygusal ancak zaman zaman yumruk atma, tokat atma, boğaz sıkma) Annem artık kurtulmak istiyor ancak ne yapabiliriz? Avukatlar ne ister bilemiyoruz? Açıkcası birbirimizden başka varlığımızda olmadığından, kimseden yardımda talep edemiyoruz. Boşanmayı babam istemezse yada davalara gelmezse ne kadar sürer. Evdeki eşyaları annem hep anneannemden aldığı yardımlarla ve benim çalışırken aldıklarım (senelerce içkiyle kırıla döküle öyle çok çok eşyamız yok. Ama kalanda hepsi anacığımın aldığı ve benim aldığım bir iki şey gardrobu bile çeyizinden gelen dolap)bu eşyalarda kimin hakkı var. Ev, evlilikle beraber oturmaya başladıkları babaannem den kalma (ama babam babaannemin vefattan sonra üzerine geçirmedi) ve evliliklerinde kira verdikleri bir ev. Uzun yazdım değerli vaktinizi aldım. Şayet yardım olarak engin bilginizi bizimle paylaşırsanız; duacınız oluruz.

Saygılarımla
Old 12-04-2012, 21:48   #2
kezzy

Sayın katılımcı;
Benzer sorular forum alanlarında daha önce sorulmuş idi, yön gösterebilmesi ve genel bir bilgi edinebilmek için

Bakınız: http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=71169

Daha fazla bilgi ve hak kaybına uğramamak için bir avukatla hareket edilmesi gerektiğini önemle hatırlatırız. Annenizin maddi durumu iyi değil ise bulunduğu il barosunun adli yardım servisine başvurabilir.

KAHDEM'e gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.
Saygılarımızla
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi