Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Is yerinden araçla takip ve yüz kızartıcı suçla suclanma

Konuyu Kilitleyin
Old 08-04-2019, 10:33   #1
Konuk gamze

Mahçup Is yerinden araçla takip ve yüz kızartıcı suçla suclanma

Merhaba iş yerinde çalışan biri tarafından yaklaşık 10 gün boyunca iş yerinden evime kadar takip edildim.ayni kişinin sosyal ortamlardan mesaj la da tacizleri devam etti.is verene bu durumdan bahsettim fakat taciz eden kişi iş verenin hem daha eski personeli hemde eşi işverenin evinde hizmetli olması sebebiyle sanirim taraf oldular ve bana 29 kodla iş çıkışı verdiler.ben evli adama iftira atmışım.mahkemeye yazdıklarını sundum.fakat işveren tarafından savunulduğu için iş yerinden şahit getirdiler.ve benim çalışma arkadaşlarım işverenden korkularindan bana şahit olmadılar.isverene ve taciz eden adama davam sürerken taciz ve takip eden kişide benden davacı olmuş beni ölümle tehdit ediyor diye.cok uzun oldu kusura bakma yin ama şimdi.ben geleceğimi düşünüyorum.hakli.davamda haksız oluyorum sanki korkularım var.baro avukatı da şahit bulmamız lazım.diyor.size de danışmak istedim.kadın olmak herşeye sessiz kalmak olmamalı
Hakkımı arıyorum.
Old 17-04-2019, 10:41   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

1-Tanık,bir olaya olay sırasında tanık olmuş ise tanıklık yapacaktır. Eğer bahsettiğiniz olayda tanık yoksa ,tanık da aramak gerekmez.

Ol öncesi ve sonrasına tanık olanların anlatımı olayın anlaşılmasına yardım edebilir.

Aynı durum sizin için geçerli olduğu gibi karşı taraf için de geçerlidir.

2-Diğer yandan yazılan mesajları delilden başka ısrarlı takibin yapıldığı tarihlerde takip eden kişinin telefon baz istasyon kayıtlarının dosyaya getirtilmesini isteyebilirsiniz.

Her aşamada bir avukatla süreci takip etmenizi öneriyoruz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi