Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

velayeti kocamda olan kızıma psikolojik baskı

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 22-06-2014, 15:30   #1
Konuk

Karar velayeti kocamda olan kızıma psikolojik baskı

iyi günler..üniversite yıllarımdan beri peşimde olan paranoyak ruhlu birisi vardı ne yaptıysam elinden kurtulmam mümkün olmadı..nişanlıma anlatmak zorunda kaldım ve ayrılmanın eşiğine geldik ama kopmadık bu paranoyak kişi çok tehdit ve zorbalıklarla taciz dahil bana ve aileme zararlar verdi.evimizi sattık adres değiştirdik ve nişanlımla evlendik.bu kişi 2012 yılında tekrar ortaya çıktı üyesi olduğum bir sitede benim o olduğunu bilmediğim şekilde sayfama dahil oldu paylaşım ve konuşmalar geçti bu kişinin aynı sapık olduğunu öğrendiğimde iş işten geçmişti beni tehdit etmeye başladı evliydim 3.5 yaşında bir kızım vardı bu kişiyle asla görüşmek istemiyordum çaresizdim isteklerini yerine getirdim.sonrasında herşeyi kocana anlatıcam görüntüler vb. var diyerek tehdit yoluyla para istedi..tam bir dolandırıcının ağına düşmüştüm bütün aileme zarar vermekle tehdit ettiğinden sonunda zor bir karar verdim ve eşime başımda aynı sapık derdin olduğunu ve beni zorladığı şeyleri para istediğini vb.herşeyi anlattım..bunun üzerine eşim beni boşamak istedi karşı çıkamadım imzalattığı protokolü kabul etmek zorunda kaldım çocuğumun velayetini aldı..ben eşimin ve çocuğumun peşimdeki bu sapık ruhlu paranoyak adamdan zarar görmemesi için tüm şartları kabul ettim ve 2012 sonunda anlaşmalı şekilde ayrıldık ancak eski eşim tüm bu boşanma öncesi olaylar yüzünden beni suçlu ve sorumlu kabul ettiği için hiç bir hak iddia edemez duruma düşürdü beni.kendisi şuanda evli ancak karısı ve kendisi kızımla sağlıklı bir anne-kız ilişkisi kurmama engel oluyor kadın çocuğumun bana anne demesinden bile rahatsız oluyor.kızımın babasıyla hiçbir diyaloğumuz yok.kızımın analığı yavruma psikolojik baskı uyguluyor..kızıma 3 ay önce diyabet teşhisi kondu..kadın her fırsatta bir bahaneyle yapmadığım ya da söylemediğim bir şeyle beni itham ederek kocasına şikayet ediyor o da babamı arayarak bize hakaretler yağdırıyor laf sayıyor.kadın belki kızıma bakıyor ama gerek kocasına gerekse bize hayatı zehir ediyor ensemizde boza pişiriyor..kızımla sağlıklı bir anne kız ilişkisi kurmamıza engel olmak için ne gerekiyorsa yapıyor.kendi hırsları ve egosunu tatmin için çocuğumun duygu dünyasını zedelemekte ve yavrumun zihnindeki özanne imajına zarar vermekte hiçbir sakınca görmüyor..şimdi ben çaresiz kaldım çocuğumu almak için dava açmak istediğimde eski kocam boşanma nedenimizin iç yüzünü mahkemeye delil olarak sunacağını söyleyerek beni tehdit ediyor ve dava açmama engel oluyor.öte yandan mahkeme çocuğu sana verirse intihar ederim ya da ortadan kaybolurum kızı hiç göremezsin gibi tehditlerle önümü kesiyor fakat benim kızımın o ön yargılı ve iletişime kapalı kadının yanında bana karşı sürekli doldurularak sağlığı ve duyguları çiğnenerek annelik hissinden yoksun insani hırsların mağduru olmuş bir şekilde yaşamasına razı değilim..çok büyük çaresizlik yaşıyorum..yaşamım tam bir kabusa döndü..bir sapık tarafından tacize uğradım ve analık haklarım ekimden alındı diye tüm bana yaşatılan psikolojik baskılara ve duygusal şiddetlere kızımın yaşadıklarına dayanamıyorum..çaresizce intihar etmeyi hem peşimdeki paranoyak sapıktan hem eski eşimin intikam yüklü davranışlarından hem de onun eşinin hasetle kızıma yaşattıklarından kurtulmanın bir yolu diye düşünüyorum neredeyse..zordan da zor durumdayım son bir çare size yazıyorum..nolur bu işin bir çaresi varsa bir yolu varsa bana yardım edin..saygılar
Old 22-06-2014, 15:50   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Açacağınız bir davada; çocuğunuzun zarar gördüğünü veya zarar görme ihtimali içinde olduğunu kanıtlamanız halinde velayetin babadan alınıp size verilmesine karar verilebilecektir. Davada uzman bilirkişi raporu ile, çocuğun aklen, bedenen ve ruhen huzurlu bir ortamda olup olmadığı, doğru biçimde eğitim verilip verilmediği, yaşadığı fiziki ve sosyal ortam koşulları vs.. incelenecektir.

Çocuğun kişisel hırs ve çıkarlara alet edilmesine izin verilmeyecektir. Eşlerin birbirine karşı hataları, kusurları tek başına velayeti belirleyici olmayacaktır. Çocuğun ihtiyacı olan, sevgi, güven ve istikrarın sağlanması hedef olacaktır. Mahkeme çocuğun yüksek yararı doğrultusunda velayet sorumluluğunun kimde olacağına karar verecektir.

Bir avukattan destek alarak davanızı yürütünüz.

Saygılar,
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi