Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

eşimin bencilliği

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 18-02-2012, 11:32   #1
Konuk

Acil eşimin bencilliği

4 yıllık evliyim eşimle birbirimizi severek evlendik fakat kızım dünyaya geldikten sonra eşimin bencil bir insan olduğunu anlayabildim. her zaman önce kendini düşünüyor bana ve kızımıza karşı sorumluluklarını yerine getirmiyor. birlikte zaman geçirmemiz için hiçbir çaba harcamıyor. iletişimimiz (tartışmalarımız hariç) tamamen bitti. kızımın tartışmalı, seslerin sürekli yükseldiği bir ortamda büyümesini istemiyorum. henüz 14 aylık olmasına rağmen huzursuzluğu hissediyor ve sesler yükseldiğinde ağlamaya başlıyor. ona bunu yaşatmayı hiç ama hiç istemiyorum. bir yandan da ilgisiz de olsa babasıyla büyümesi mi daha doğru olur diye düşünüyorum. son zamanlarda kendimi sürekli boşanmayı düşünürken buluyorum. bunu çok istiyorum. sadece kızımın geleceği için tereddütlerim var. ne yapacağımı bilmiyorum...
Old 18-02-2012, 11:56   #2
kezzy

Sayın katılımcı;
Eşinizden boşanmak isteyip istemediğinizin kararını vermeniz gerekmektedir.Bu süreçte ne yapmak istediğiniz konusunda sağlıklı bir karar verebilmek ve yine çocuğunuz için hangi durumun iyi olduğu konusunda karar verebilmek için bir uzmandan ruhsal destek almanız yararlı olacaktır.

Eğer eşinize boşanma davası açmayı düşünüyor iseniz;

Eşinizin boşanmaya neden olan olaylarda KUSURLU olduğunu kanıtlamanızgerekecektir. Ayrıca boşanma davası ile şartları var ise birlikte maddi ve manevi tazminat, dava tarihinden itibaren TEDBİR nafakası, boşanmaya karar verilip kesinleşmesinden sonra devam etmek üzere de YOKSULLUK nafakası ve çocuğunuzun velayetinin tarafınıza verilmesine hükmedilmesini isteyebilirsiniz.

Çocuğunuzla ile ilgili bakımı ve yetiştirilmesi için İŞTİRAK NAFAKASI na hükmedilecektir.

Ancak eşinizden boşanma kararı verirseniz ve boşanma davası açmakta kararlı iseniz hak kaybına uğramamak için, her aşama bir avukattan DOĞRUDAN hukukidestek almanız gerektiğini önemle hatırlatırız.

Kahdeme gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz
Saygılar...
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi