Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

iş akdi feshedilen kapıcının tahliyesi

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 04-01-2011, 11:48   #1
av aysen

Varsayılan iş akdi feshedilen kapıcının tahliyesi

Nezih bir apartmanda kapıcının iş akdini feshettik. Kaymakamlığa başvurduk bir sürü zaman oyaladıktan sonra tahliye için polise yazı yazdı. Polis tebligatı yaptı , ben tebligatı yaptım kaymakamlığa yazıyı gönderdim tahliye için bana yeni talimat gelmesi lazım dedi. biz tahliye için kaymakamlığa gidelim derken kapıcı gidip kaymakamlığa başvurmuş ve kaymakamlık kendi, inisyatifine göre 29 aralıkta tahliye etmesi gereken yer için kaymakamlıktan 1 marta kadar süre almış ,halbuki kapıcı başka bir yerde işe başladı ,29 aralıkta işe başladığına dair ssk kaydı var. sırf inat olsun diye boşaltmıyor bütün apartmanı yıldırmış. Boşaltmama nedeni olarak da çocuğum okulda okuyor demiş. derhal tahliyeyi nasıl sağlarız.Avukat olarak acil ne yapabiliriz , bütün apartman acil çözüm bekliyor.bizden .şimdiden teşekkürler..
Old 04-01-2011, 12:12   #2
Admin

1- Kaymakamlığa yazılı başvuruda bulunun, buraya yazdıklarınızı Kaymakamlığa da iletin, işe başladığına dair ssk kararını da ekleyin, kararın geri alınmasını talep edin.

2- Noterden kendisine ihtar çekin, tahliyeyi 3 gün içinde gerçekleştirmezse işgal altındaki hergün için ecrimisil talep edeceğinizi, ayrıca yeni işe alacağınız kapıcınızın konaklama giderlerinin de kendisinden talep edileceğini belirtin veya doğrudan bu kalemler için icra takibi yapın.

3- Çektiğiniz ihtarda tahliye derhal gerçekleştirilmezse, yarattığı hukuki sorunlar konusunda yeni apartmanının yönetimine de "bilgi verileceğini" ihtar edin.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi