Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Acil Yardım Bekliyorum Zor Durumdayım/Eşten Habersiz Çekilen Kredi Nedeniyle Şiddet

Konuyu Kilitleyin
Old 03-01-2012, 12:52   #1
Konuk

Varsayılan Acil Yardım Bekliyorum Zor Durumdayım/Eşten Habersiz Çekilen Kredi Nedeniyle Şiddet

merhaba;
ben 2007 yılında çalıştığım işyerinde patronuma kredi çektim kefilide kendisi oldu. bir süre ödedi daha sonra ben işten ayrıldım sonrada taksitlerini ödedi. ama işleri iy gitmemiş. kalan 3500 tl lik kısmını ödemedi ilk zamanlar eşim bilmiyordu ama şimdi öğrendi. bu arada bana tebligatda gelmedi çünkü işyerine geliyoprmuş. icralık oldum avukatta
adliyeden öğrenmeye gittiğimde dosya takipsiz yazıyordu .kefilimde bana kredi çektiren kişi bu arada kendiside adanaya taşınmış ama yerini bildirmiyor
bu arada ben hastayım ve eşimden sürekli dayak yiyorum bu yüzden neden kredi çektin diye. bu borcu ben o adma nasıl ödettiririm ulaşamıyorumda. lütfen bana yardımcı olun eşim bu borcu ödemezlerses seni öldürürüm diyor telefonlarımızı açmıyorlar aileside artık bizimle görüşmüyor .bana kimse yardımcı olmayacakmı yoksa bende diğer haberlerde seyrettiğim öldürülen kadınlardanmı olcağım ...

lütfen bana yardımcı olun lütfen oğlum için yuvamı kurtarmak istiyorum...
Old 03-01-2012, 13:49   #2
üye38190

Dikkat

Öncelikle eşiniz yönünden savcılığa şuç duyurusunda bulunmanızı öneririm. Bu savcılığa yazılacak bir dilekçeyle olacak. En azından eşinizin evden uzaklaştırılması yönünden, Ailenin Korunması hakkında kanundan yararlanabilirsiniz. Hukuki anlamda bir kaç yol var, adliyelerde bulunan adli yardım bürolarına başvurun. Gereken desteği ve yardımı yapacaklardır.

İcralık olmanızla ilgili olarak yapacak pek fazla şey yok.. Krediyi çeken siz olduğunuz için, bakiye yönünden doğal olarak öncelikle size başvuracaklar..Kefile ulaşmaya çalışın, ulaşamıyorsanız bu kalan bakiyeyi ödemeniz gerekecek aksi takdirde sürekli icra tehdidi altında kalırsınız.

Bir avukattan profesyonel destek alınız. Maddi imkanınız yoksa bulunduğunuz yer il barosuna tarafınıza ücretsiz avukatlık hizmeti verilmesi için başvurabilirsiniz.
Saygılarımla..
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi