Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Stajı ve Meslek Seçimi Hukuk eğitimi sonrası meslek seçimi ile Avukatlık veya Hakimlik/Savcılık Stajı ile ilgili konular

Avukatlık Stajı?

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 18-02-2009, 10:45   #1
Mahatma Gandhi

Varsayılan Avukatlık Stajı?

istanbul da avukatlık stajı yapmak istiyorum fakat yanında staj yapabileceğim tanıdığım bir avukat yok bunun için istanbul barosuna başvurmak istiyorum başvuruyu nereden nasıl hangi belgelerle yapmalıyım? avukatların stajyer seçerken aradığı koşul(lar) varmıdır varsa nelerdir? cevaplarınz için teşekkür ederim.
Old 18-02-2009, 23:26   #2
cemaydın

http://www.istanbulbarosu.org.tr/Doc...reklievrak.htm staj başvurusu için gerekli evraklar burda.

Yanında staj yapacak tanıdık bir avukat yoksa, baro size avukat bulmuyor malesef, benim yaptığım gibi baronun sayfasına girip üye olduktan sonra (bunun için stajyer avukat olarak baroya kayıt olmanız gerek) bilgi bankasından ilan verebilirsiniz.
Old 20-02-2009, 01:06   #3
Mahatma Gandhi

ist barosuna üye olmam için sicil no istiyorlar ancak ben şu an 4. sınıf öğrencisiyim dolayısıyla da sicil no'm yok başka şekilde de üye olunmuyor bunun dışında yapabileceğim birşey var mı?
Old 21-02-2009, 23:35   #4
cemaydın

Bildiğim kadarıyla yok, çünkü üyeliğinizin aktif hale gelmesi için baronun bilgi işlem bölümüne telefon açıp onaylatıyorsunuz ve sizden stajyer sicil numaranızı soruyorlar. En azından 2 sene önce böyleydi.
Old 02-03-2009, 17:29   #6
avsb

Tanıdığınızın şifresini kullanarak siteye girebilirsiniz.Ben ilanlarımı bu şekilde veriyordum.
Old 02-03-2009, 21:42   #7
Adli Tip

Alıntı:
Yazan semr
Tanıdığınızın şifresini kullanarak siteye girebilirsiniz.Ben ilanlarımı bu şekilde veriyordum.

Bunun yerine tanidiktan rica edilse de, o sizin adiniza ilan verse daha iyi olmaz mi
Old 02-03-2009, 22:20   #8
Av.Mehmet Saim Dikici

Adliyelerin baro odalarında ilan defteri oluyordu eskiden. Muhtemelen halen vardır. Oradaki ilanlara biz göz atın veya ilan bırakın.
Old 02-03-2009, 22:24   #9
Av.Cengiz Aladağ

Staj, çok önemli bir süreç. Yanında staj yapacağınız avukatı, bizzat tanışarak seçmenizi öneririm. Avukatlarla tanışmak o kadar zor değil.
Old 02-03-2009, 22:29   #10
Adli Tip

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Avukatlarla tanışmak o kadar zor değil.

Ben tanisiyorum mesela bir kac tanesiyle.
Tanisma fasli kolay da gerisini getirmek mesele.

Saka bir yana benim de nacizane tavsiyem su olur, staji yalnizca bir avukatin yaninda, bir buroda gecirmemeye calisin.

Bir avukatla/buroyla bir digeri arasindaki calimsa ve is farkliligi sandiginizdan cok daha fazla olabilir.

Saygilar,
Old 09-03-2009, 15:52   #11
avsb

Alıntı:
Yazan Adli Tip
Bunun yerine tanidiktan rica edilse de, o sizin adiniza ilan verse daha iyi olmaz mi

İlanı verirken tanıdığımın ismi baroda yer aldığı için o benim adıma veriyor.Başkasının adını kullanarak telefonda ve sonrasında görüşmeyi nasıl yapabilirim ki....
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi