Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Avukat özdeyişleri :)))

Yanıt
Old 30-11-2006, 16:14   #1
ISIL YILMAZ

Varsayılan Avukat özdeyişleri :)))

Öğrenciliğimden beri birçok avukattan değişik beylik laflar duyarım. Bazılarında hakikat payının ne kadar büyük olduğunu, bazılarının da matraklıktan başka bir anlam iade etmediğini zamanla anladım.

Birkaç örnek :

" Bir avukatın en büyük düşmanı müvekkilidir"

" Eline gelen dosyayı öyle bir silkele ki, karşı tarafın tozunu atasın"

" Avukat yalan söylemez, müvekkilinin kendisine verdiği bilgiye dayalı savunma yapar"

" Müvekkiler bazen olayları net hatırlayamazlar, yardımcı olmak lazım"

" Müvekkilini sonuna kadar dinlemeden konuşmaya başlama"

" Müvekkilini az dinle, ama ona çok soru sor. "
Old 10-01-2007, 20:39   #2
calikusu_kamuran

" Müvekkilini sonuna kadar dinlemeden konuşmaya başlama"

" Müvekkilini az dinle, ama ona çok soru sor. "

Bu ikisi arasında çelişki yok mu? 1." yi yapabilen 2." yi yapamaz gibi geliyor bana. Birincisi çok mantıklı yalnız. Çünkü karşıdakinin sözünü kesince bu sefer karşıdaki gitmek istediği yere gidemiyor yani sonuç olarak anlatacağına varmadan kesiliyor insan. Ne kötü değil mi? Hele bir de unutkan biriysek...Sayın Avukat hele dur bi unutturdun tüm söyleyeceklerimi oysa buraya gelmeden hepsini ezberlemiştim yaaaa.
Saygılar
Old 13-01-2007, 23:08   #3
Staj.Av.Selçuk

Avukatlar adliyenin tinerci çocuklarıdır...
Old 14-01-2007, 18:15   #4
Emin ERKILIÇ

avukatlar esir kullanmadılar fakat efendileri de olmadı...
Old 01-02-2007, 16:01   #5
fayuhervaz

Sayın Meslektaşlar
Duruşma salonlarının donanım işini bana verseler ilk yapacağım iş , hakimlerin oturduğu yerler ile avukat yerlerini aynı yüksekliğe getirmek olacak.Ayrıca hademe masalarından bozma masalarda avukatlık yapmak da işin ciddiyetine aykırı.
YÜKSEKTE YER TUTANLAR ALÇAKTAKİLER KADAR EMNİYETTE DEĞİLDİR
Old 16-02-2007, 00:21   #6
Av.Can

avukatlar köle kullanmadı, çünkü stajyerleri vardı
Old 02-05-2007, 18:49   #7
Ayşe BİLGİÇ TAHTACI

her müvekkil avukatının tek işinin kendi işi olduğunu ama avukatının büro masraflarının diğer müvekkillerinin verdiği ücretlerle ödendiğini zanneder
Old 04-05-2007, 11:35   #8
Av.Turhan Demiroğlu

"Ben dava kaybetmem! Hep kazanırım! Bazı bazı temyiz hakkı kazandığım da olmuştur netekim!"
Anonim?
Old 24-05-2007, 02:52   #9
kağanulaş

- avukat "iki kere iki kaç eder?" sorusuna "size kaç lazım" diyen kişidir

(her doğruyu işimize geldiği gibi yorumlayıp kullanıyormuşuz ya)
Old 27-05-2007, 23:19   #11
uSaRe01

Artık adalet devletin temeli oldu. Mülk fazla geldi galibaa.
Old 08-06-2007, 01:18   #12
Heybe Hukuk

Vatandaş için avukat hakkındaki olumlu düşünce; işi bitene kadardır.
Old 19-06-2007, 15:40   #13
didem kunal

üniversiteden beri bana söylenen tek söz var avukatlar için;ELİ ÇANTALI YALANCILAR yalancı geliş yalancı gıdıcek sanırım meslektekı adımız
Old 10-07-2008, 16:45   #15
av.cemile

Bizim meslekte emin olmak için bilmediğin konuya bir kere, bildiğine iki kere bakacaksın.
Old 10-07-2008, 17:15   #16
üye8180

Müvekkilim sabit ikametgah sahibidir. ( yani sürekli ev taşıyan biri değildir. Aynı yerde yıllarca kalmayı başarabilmiştir ) Aynı zamanda iş sahibidir. ( Yani aylak değildir ki cezaevine gidip yatsın. Zaten cezaevinde de yer mi var. tıka basa dolu hepsi )Tutuklanması kendisinin ve ailesinin mağduriyetine sebep olacaktır. ( Velhasıl onulmaz elem kederlere düçar olacaklardır ailecek ) Suçunu samimi şekilde ( yani en içten duygularıyla ) ikrar etmiştir. ( Kendisi aslında özü sözü bir kişidir. Ancak neyleyelim uymuş bir kere şeytana ) Tutuksuz yargılanması ve salıverilmesi ( özgür bir kuş gibi bırakın gitsin ) adalete ve hakkaniyete uygun olacaktır Sayın Hakimim.
Old 11-07-2008, 08:49   #17
Envanter

"İtiraz ediyorum Hakim Bey"
"Niye"
"------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------"
"Kabul edildi"
Old 07-09-2008, 01:46   #18
üye25667

Kemal Atatürk'ün Hatayın alınması konusunda girişimleri Suriye trafından tepkiyle karşılanınca söylediği suriye hükümetine karşı söylediği "Giydirmesinler bana şimdi postalı ünifonmayı" dediği ve kararlılığını anlatan sözü bana ilham oldu bu çok kullandığım sözü söylerken.
"Giydirmesinler bana şimdi cüppeyi"
Old 08-10-2008, 10:55   #19
citizentr

Toplumumuzun çoğunluğunda avukat eşittir yalancı anlayışı var maalesef, ama bir avukata ihtiyacı olduklarında da haklarını savunması için en iyi yalancı olmasını isterler.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi