Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Önlem Nafakasi

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 18-10-2013, 00:21   #1
Konuk

Varsayılan Önlem Nafakasi

Merhaba öncelikle böyle bir sitede bizlere yardımcı olup bilgilendirdiğiniz için çok teşekkürler.Eşimle sürekli sorunlarımız olup bana psikolojik baskı uyguluyordu eşim asker olduğu için başka bir ilde yaşıyorduk ailemle görüşmemi istemiyor tlfdaki dakikalarımı sayıyor hatta iş yerine tlfnu alıp götürüyordu bunun gibi birçok olaylarımız oldu son olarak eşimin bana karşı tavırlarından dolayı dayanamayıp izne geldiğimizde ailemin yanında kalmaya karar verdim ve 4 aydır ailem ve 1 yaşındaki kızımla eşimden ayrı olarak yaşamaktayım.eşim ölüm tehditlerinde bulunuyordu kızımı alıp gitmekle tehdit ediyordu bunun üzerine karakol olayımız oldu ve 1 ay uzaklaştırma verdiler.bende bir avukata gidip ne yapabilirim diye sordum önlem nafakası açmamı söyledi temmuz ayında dava açıldı kasım ayında mahkeme olacak bu arada geçen süredeki nafakayı alıcam söyleniyor bu doğrumu? eşim 2.500 maaş alıyor ben çalışmıyorum babamda işçi emeklisi başka gelirde yok mal mülkte yok kızımla bana tahmini ne kadar nafaka bağlanır? birde iptal edilmesi halinde daha sonra aynı davayı açabilir miyim? cvplr için şimdiden çok tşkr ederim.
Old 19-10-2013, 11:17   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Eğer nafaka kararı verilir ise bu dava açtığınız tarihten itibaren geçerli olacaktır.

Nafaka miktarı için standart bir uygulama bulunmamaktadır.

Davanızı bir avukattan destek alarak yürütmeniz yararınıza olacaktır.Mali durumunuz elverişli değilse baro adli yardım servisine başvurabilirsiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi