Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

5.Nisan Avukatlar (Hukukçular) Günü Kutlu Olsun!

Yanıt
Old 05-04-2012, 12:28   #121
Av. İlknur Çağın

Toplumların huzurlu ve güvenli bir ortamda hayatlarını sürdürmelerinin temel şartlarından birinin, adaletin sağlanması olduğunu biliyoruz. Gerek ülkemizin bir hukuk devleti olmasında, gerek bireyin hak ve özgürlüklerinin kullanılmasında ve savunulmasında avukatlarımız önemli bir görev üstlenmektedirler. Bu kapsamda tüm Avukatların 5 Nisan Avukatlar Gününü kutluyorum.
Old 05-04-2012, 12:36   #122
AV Sezin

Müstakbel meslektaşlarımın Avukatlar günü kutlu mutlu olsun
Değerimizin bilindiği emeğimizin karşılığını alabildiğimiz günleri de görebiliriz inşallah
henüz stajyerlik aşamasındayım kendime ve diğer arkadaşlarıma da bol paralı müvekkiller ve az azarlayan patronlar diliyorum
Old 05-04-2012, 13:49   #123
yılmazkan

Mesleğimizin hakkettiği saygınlık ve değere ulaşması dileğiyle tüm meslektaşlarımızın Avukatlar Günü kutlu olsun.
Old 05-04-2012, 13:52   #124
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Keşke siz de bugün çalışmak zorunda olmasanız. Bugün hiçbir avukat iş telaşına düşmese, hepsi bugünü sevdikleriyle geçirme şansını yakalasa. Tabiri caizse felekten birgün çalsa!

Ne yazık ki benim dileklerimin yeri yok memleketimde. Tüm hukukçular bugün daha çok çalışmalı, güzel ülkem adalet bekler.

Tüm hukukçu dostlarımın avukatlar günü kutlu olsun.

Keşke bu mesajınızı dün yazsaydınız. Ben de Silivri'deki duruşmalara mazeret gönderseydim.

Ben de tüm savunmayı savunan meslektaşlarımın gününü kutluyorum. Savunmaya yapılan saldırıların azalması ve yok olmasını diliyorum.
Old 05-04-2012, 14:08   #125
avsevalberber

Varsayılan 5 nisan

Tüm meslektaşlarımın avukatlar gününü kutlarım. Günümüz kutlu, umudumuz daim olsun.
Old 05-04-2012, 15:41   #126
tiryakim

Tüm meslektaşlarımın avukatlar gününü kutluyorum...
Old 05-04-2012, 15:47   #127
Av. Aslı Kaya

Daha adil, daha bağımsız, daha umutlu olacağımız günler adına tüm meslektaşlarımın Avukatlar Gününü kutluyorum...
Old 05-04-2012, 16:00   #128
bozoli

Tüm meslektaşlarımın Avukatlar Gününü kutlar, meslek hayatlarında başarılar dilerim.

Av. Ahmet BOZKURT
Old 05-04-2012, 16:13   #129
Av. Yavuz Şahin

Bütün meslektaşlarımın gününü kutlar meslek hayatlarında başarılar dilerim.
Old 05-04-2012, 17:10   #130
figen çankaya

Ben bugün için şunu söylemek istiyorumtğm meslektaşlarıma,bir yıllık avukatım ve ne yazıkki bir yıllık süreçte sekreter ve katip olmak üzere eleman sınıfınıdaki çalışanların kendimi de içine katarak çok çirkin saldırılarına uğruyoruz.Malesef ki hepimizin kendi bürolarımızı açamıyoruz,açmış olsak da büroyu kaldıramıyoruz ve bir müddeet sonra kapatmak durumunda kalıyoruz.Ve alt sınırı 7-8 yıl olmak üzere kıdemli belli bir seviyeye gelmiş patron konumundaki avukatlar bu şekilde davranmayanları kesinlikle bunun dışında tutuyorum) yanında çalıştırdığı avukat ne yaşıyormuş hiç umurunda değil,orada o avukatın uğradığı saldırı mesleğin değerini düşürmektedir oysa ki..Ve bugün 5 nisan avukatlar günü öyle mi!Avukatlar günü pek çok ilde resepsiyon sunum vs.ile kutlanmakta ama sadece bugün değerliyiz!Bir gün bürom olursa yanımda avukat çalıştırırsam eminim ki bu şekilde davranmam..Günümüz sadece olmasını istediğimiz duyguları barındırıyor gerçkete olanı değil..Hepimizin sözleri temenni düzeyinde kalmakatadır..Dilerim ki 5 nisan avukatlar gününde değil,her gün en azından kendi meslektaşlarımızdan saygı görelimm,Saygı lafla da olmuyor eylemle oluyor.Pek çokları baro odasında ya da herhangi bir resmi yerde avulatlarımızın sorunları vs.der ben şöyle davranırım der ama sadece sözde kalır..
Old 05-04-2012, 17:22   #131
Av.Müjgan

Tüm meslektaşlarımın ve hukuk camiasının gününü kutlarım...
Old 05-04-2012, 17:39   #132
zunabil

Değeri bir kez daha anlaşılan tüm hukukçu arkadaşların avukatlar gününü kutluyorum.
Old 05-04-2012, 17:56   #133
Av. Şehper Ferda DEMİREL

THS unutmaz demiştim geçen sene ama bu yıl mail henüz ulaşmadı? Tüm meslektaşlarımın gününü kutlarken, aynı dileğimi tekrarlıyorum:

Adil yıllar dileğiyle!
Old 05-04-2012, 22:16   #134
AV.HARUN UYANIKOĞLU

Hep birlikte daha huzurlu ve daha mutlu günler dileriz.
Old 06-04-2012, 13:21   #135
Av.Ömer Güntay

Tam da burada, Nazım Usta'nın avukatı için yazdığı şiiri paylaşmam gerektiğine inandım. Duygulanmamak elde değil.. Hepimizin vekil edenimizle az-çok buna benzer duygudaşlıklar yaşadığı olmuştur... Avukat, kara gün dostudur... Ancak, yine avukat, ancak dara-zora düşünce hatırlanır...

Saygılarımla.

NASILSIN?..

İyi günlerimde çok eller uzanır ellerime,
Resmimi, suratımı baş köşeye asarlar…
Fakat demir kapıların her kapanışında üzerime,
Ardında taş duvarların her kaldığım zaman,
Ne arayan beni, ne soran…

Eeeehh, daha iyi be, bunun böyle olduğu…
Minnetim ve borçluluğum yalnız sana kalsın.
İyi günlerimde benim unuttuğum insan eli
Nasılsın?…

Nazım Hikmet'ten Avukatına...
Old 05-04-2013, 07:15   #137
Av.Ufuk Bozoğlu

Günümüz kutlu olsun! Adaletin, savunma hakkının, adil yargılanma hakkının üstünlüğü kutlu olsun!
Old 05-04-2013, 07:46   #138
kezzy

Kamu vicdanının ve adaletin yerine getirilmesinde önemli bir görev üstlenen tüm meslektaşlarımın 5 Nisan Avukatlar Günü kutlu olsun
Old 05-04-2013, 08:04   #139
Av. İbrahim YİĞİT

Daha da adil bir gelecek için, günümüz hepimize kutlu olsun
Old 05-04-2013, 08:12   #140
üye7160

Demokratik,sosyal,laik ve hukuk devleti ilkelerine sahip çıkan,adalet,hak ve özgürlükler için mücadele eden tüm meslektaşların 5 Nisan Avukatlar Günü Kutlu Olsun..
Old 05-04-2013, 08:18   #141
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Av. Engin EKİCİ
Başlık altındaki mesajları baştan itibaren şöyle bir tarayayım dedim ve Sayın Av. Adil Giray ÇELİK'in bilgilendirmesiyle Sayın Admin tarafından belirtildiği şekilde 5 Nisan tarihinin dünyada değil Türkiye'de "Avukatlar Günü" olarak kutlandığını öğrendim. "Avukatlar dahil herkesin "adil" yargılanabildiği bir ülke diliyorum.

Saygılarımla..
Geçtiğimiz yıl bu mesajı yazmışım. O dönemde şimdiki gibi birçok avukat gözaltına alınmamış ve tutuklanmamıştı.

Kutlu olsun!
Old 05-04-2013, 08:24   #142
yılmazkan

Hukukun üstünlüğüne olan tüm inancım ile mesleğimizin hakkettiği saygınlık ve değere ulaşması dileğiyle tüm meslektaşlarımızın Avukatlar Günü kutlu olsun.
Old 05-04-2013, 08:55   #143
Av.H.Sancar KARACA

Alıntı:
Yazan Admin
Hukukçular bugün geçen yıla göre daha iyi durumda değil. Önümüzdeki yıl bugünden daha kötü olmamamız dileğiyle!

Bence de
Kutlu olsun!
Old 05-04-2013, 10:47   #144
Av.Suat Ergin

Savunmayı savunanların, baskılara karşı direnenlerin avukatlar günü kutlu olsun.
Old 05-04-2013, 14:45   #145
Av. Musa TAÇYILDIZ

Bu mesleğe gönül vermiş tüm savunucuların avukatlar günü kutlu olsun
Old 05-04-2013, 17:06   #146
Av.Selim Balku

Sekreterim, katibim dahil, meslektaşlarımın dışında, kimse günümü kutlamadı...

Anamın telefonda ki sesinde, hakimin duruşmada ki bakışında, kalem memurunun odasında ki muhabbetinde, özel birşey aradım...

Yok bugün kimsenin birşeyden haberi yok

İzmir Barosu, bugün saat 19.00'de Kıbrıs Şehitleri Caddesinde, güne özel, "savunmaya dokunma yürüşü" düzenliyor...

Şimdi oraya gidiyorum, "Kabotaj Bayramını" dahi bildiğim ülkemin caddesinde 5 Nisan Avukatlar Gününü hatırlatmak için haykırmaya gidiyorum....

Orada da kimseyi görmezsem, bugünü hayatımdan siliyorum...
Old 05-04-2014, 15:27   #148
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Başlık altındaki mesajları baştan itibaren şöyle bir tarayayım dedim ve Sayın Av. Adil Giray ÇELİK'in bilgilendirmesiyle Sayın Admin tarafından belirtildiği şekilde 5 Nisan tarihinin dünyada değil Türkiye'de "Avukatlar Günü" olarak kutlandığını öğrendim. "Avukatlar dahil herkesin "adil" yargılanabildiği bir ülke diliyorum.

Saygılarımla..
Alıntı:
Geçtiğimiz yıl bu mesajı yazmışım. O dönemde şimdiki gibi birçok avukat gözaltına alınmamış ve tutuklanmamıştı.

Kutlu olsun!
Son iki yıl 5 Nisan Avukatlar Günü ile ilgili yazdıklarım..

Değişen pek bir şey yok..
Old 05-04-2016, 08:17   #149
Av. Engin EKİCİ

Varsayılan 5 Nisan Avukatlar Günü(müz) Kutlu Olsun!

Avukatlar nezdinde tüm hukukçuların gününü kutlarım..

Türkiye'nin modernleşme sürecinin aldığı durum ve avukat sayısındaki orantısız artış göz önüne alındığında sorunların çözümü noktasında git gide çıkmaza girilen bir süreci yaşarken, her şeye rağmen böyle bir günün olmasını olumlu buluyor ve hepin(m)izin gününü kutluyorum.

Saygı ve kaygılarımla..

Not: Avukatlar Günün'nün dayanağı hakkında bilgi sahibi olmak için bknz:http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=1230
Old 05-04-2016, 10:24   #150
ertanhukukprogramlari

Varsayılan Avukatlar Günü

Avukatlar Gününüz Kutlu olsun.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi