Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

yeni kanundan yararlanamıyorum aihm başvurabilirmiyim

Konuyu Kilitleyin
Old 26-03-2012, 14:36   #1
seval 33

Varsayılan yeni kanundan yararlanamıyorum aihm başvurabilirmiyim

Eşimden 1996 yılında eşimin isteği üzerine anlaşmalı boşandık.Eşim 1999 yılında evden ayrıldı.3 yıl sonrada evlendi.Anlaşmalı olduğundan nafaka vs bağlanmadı.Hiçbir gelirim yok 12 yıldır farklı işlerde çalıştım.54 yaşıdayım.Ameliyat geçirdim ve çalışamıyorum.Maaş vs. gelirim yok.Boşanmadan ötürü yeni kanundan yararlanamıyormuşum.AVRUPA İNSAN HAKLARI MAHKEMESİNE başvurmamı söylediler.Lütfen bana yardımcı olun,bir yol gösterin allah rızası için çarem kalmadı.SAYGILAR...
Old 26-03-2012, 15:51   #2
kezzy

Alıntı:
Yazan seval 33
Eşimden 1996 yılında eşimin isteği üzerine anlaşmalı boşandık.Eşim 1999 yılında evden ayrıldı.3 yıl sonrada evlendi.Anlaşmalı olduğundan nafaka vs bağlanmadı.Hiçbir gelirim yok 12 yıldır farklı işlerde çalıştım.54 yaşıdayım.Ameliyat geçirdim ve çalışamıyorum.Maaş vs. gelirim yok.Boşanmadan ötürü yeni kanundan yararlanamıyormuşum.AVRUPA İNSAN HAKLARI MAHKEMESİNE başvurmamı söylediler.Lütfen bana yardımcı olun,bir yol gösterin allah rızası için çarem kalmadı.SAYGILAR...

Sayın katılımcı;
Yeni kanundan kastınız nedir sorunuzdan anlaşılmamaktadır.

Hak kaybına uğramamak için bir avukattan doğrudan hukuki destek almanızı öneriyoruz.

KAHDEM'e gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.
Saygılarımızla
Old 26-03-2012, 21:58   #3
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.katılımcı

Eski yasa döneminde boşanmış ve nafaka talep etmemişseniz,1 Ocak 2002 tarihinde yürürlüğe giren yeni Medeni kanun kapsamında nafaka talep edemiyorsunuz ve bu nedenle mağdur olduğunuz biçiminde sorununuzu anladım.

Doğru anlamış isem;

Eskiden yoksulluk nafakası için bir zaman sınırlaması yoktu.Siz de o dönemdeki yasaya güvendiniz.Belki ilerde isterim dediniz.Fakat sonra yasa değişti ve nafaka davası boşanmanın kesinleşmesi üzerine 1 yıl içinde açılabilir hale geldi.

Bu durumda eski yasanın sağladığı olanak da elinizden alınmış oldu.

Ne yapılabilir?

Avrupa İnsan hakları Mahkemesine başvurmak iöin önce iç hukuk yollarını tüketmeniz gerekir.

Detaylı olarak bir avukatla yüz yüze görüşmenizi öneriyouz.Mali durumunuz elverişli değilse baro adli yardım servisine başvurabilirsiniz?
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi