Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

boşanmada borç paylaşımı...

Konuyu Kilitleyin
Old 03-04-2010, 22:27   #1
ATEŞ

Önemli boşanmada borç paylaşımı...

sayın yetkili-ler;
ben 2007 yılında evlenmiş ve şuan bir çocuğu olan bir kadınım. konuyu çok uzatmadan sormak istiyorum. evliliğmiz esnasında doğan ve tamamı benim ve ailemin adına olan kredi kartı ve kredi borçlarımız mevcut. anlaşmalı boşanma esnasında eğer eşim kabul eder ve protokol imzalarsa borçlar kendisinin adına devredilebilir mi yani banka muhattap olarak hala beni, ailemi mi yoksa imzalanan protokole istinaden yasal borçlu olarak eşimi mi görecektir. bir de şuanda 19 aylık olan oğlumuzun velayetini eşim bana bırakacağını ancak 7 yaşına gelince tekrar velayet davasını açacağını söylüyor. ancak bu şartla boşanmayı kabul ediyor. oğlumun 7 yaşına geldiğinde açılan velayet davasında babasına verilme olasılığı nedir. ve eşimin dediğine göre 2. bir evlilik yapmaya kalkarsam eşim hemen mahkeme açıp çocuğu alabileceğini söylüyor. böyle bir müeyyide var mıdır kanunda. yani velayeti alan anne ya da baba 2. evliliğini yapmaya kalkarsa çocuğun velayeti derhal alınır mı. ş
mdiden çok teşekkür ederim.
Old 04-04-2010, 08:49   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

1-Boşanma sırasında yapacağınız anlaşma eşiniz ve sizin aranızda geçerlidir.Bankayı bağlamayacaktır.

Eşiniz kendi isteği ile borcu öderse sorun yok,ödemez ise,boşanma ilamına dayanarak eşinize icra takibi yapabilirsiniz,haciz isteyebilirsiniz.

2-Velayetin 7 yaşında değiştirilmesi için önemli sebeplerin olması gerekir.Her şey yolunda gidiyor ve çocuk sizinle yaşamaktan memnunken ve de çocuk sizinle yaşamak istediğini söylediği sürece velayetin değiştirilmesi düşük bir olasılıktır.

Elbette karşı tarafın dava hakkı vardır.Ama yargılmanın amacı çocuğun yüksek ve öncelikli menfaatinin gerçekleştirilmesi olacaktır.

3-Yapılacak evlilik ,çocuğun çıkarlarını etkilemiyorsa,velayeti de etkilemesi düşünlemez.

Bir avukattan hukuki destek almanızı öneriyoruz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi