Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

çocuğumla görüşemiyorum

Konuyu Kilitleyin
Old 23-12-2012, 11:33   #1
184

Varsayılan çocuğumla görüşemiyorum

iyi günler
ben iş sebebiyle başka bir ile taşındım velayeti bende olan oğlumla birlikte ancak kızımın velayeti babada ve (ben hiçbirşekilde çocuğumla babayı görüştürmemezlik yapmadım adresime kadar verdim ) tek iletişim aracımız telefon babasının telefonu fakat onunlada hiçbir şekilde görüştürülmüyorum ve aradığımda kızımdan saklanıyor son çare bugün eski eşimin babasını aradım ve bana hakaret etti bana deli deyip sağlık raporu alacakmış çünkü ben kendisine 15 tatilde gelip kedinleri hakkında suç duyurusunda bulunacağımı söyledim ve son çare çocuğumu da icraya vereceğimi dedim beni bu şekilde tehdit etti .. hiç bir şekilde kızımla görüştürmüyorlar beni ben bulunduğum ilden onlar hakkında görüştürmedikleri için suç duyurusunda bulunabilir miyim
nasıl bir yol izlemem lazım artık kızımın hasretine dayanamıyorum . eski eşim evlendi ve evdeki kadına da zorla anne dedirtiyorlar kızıma
ne yapmam lazım ve avukat tutacak hiç param yok .. babadan kalma işe yaramayan üç beş tarla üzerime olduğu için avukat vermiyor devlet çok çaresizimmm
Old 23-12-2012, 12:38   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan 184
iyi günler
ben iş sebebiyle başka bir ile taşındım velayeti bende olan oğlumla birlikte ancak kızımın velayeti babada ve (ben hiçbirşekilde çocuğumla babayı görüştürmemezlik yapmadım adresime kadar verdim ) tek iletişim aracımız telefon babasının telefonu fakat onunlada hiçbir şekilde görüştürülmüyorum ve aradığımda kızımdan saklanıyor son çare bugün eski eşimin babasını aradım ve bana hakaret etti bana deli deyip sağlık raporu alacakmış çünkü ben kendisine 15 tatilde gelip kedinleri hakkında suç duyurusunda bulunacağımı söyledim ve son çare çocuğumu da icraya vereceğimi dedim beni bu şekilde tehdit etti .. hiç bir şekilde kızımla görüştürmüyorlar beni ben bulunduğum ilden onlar hakkında görüştürmedikleri için suç duyurusunda bulunabilir miyim
nasıl bir yol izlemem lazım artık kızımın hasretine dayanamıyorum . eski eşim evlendi ve evdeki kadına da zorla anne dedirtiyorlar kızıma
ne yapmam lazım ve avukat tutacak hiç param yok .. babadan kalma işe yaramayan üç beş tarla üzerime olduğu için avukat vermiyor devlet çok çaresizimmm

Sayın konuk,
İcra takibi yapmadığınız için çocuğunuzla görüştürülmemeniz suç olmayacaktır. Yine telefonla görüştürülmemeniz de suç değildir. Çocukla kişisel ilişkinizin kurulması için icra takibi yapmalısınız. Bu icra takibine rağmen görüştürülmez iseniz o zaman şikayetçi olabilirsiniz.
Bir avukattan doğrudan yardım almak, işlemlerin doğru ve hızlı bir şekilde yapılmasını sağlayacağından yararınızadır.
Old 23-12-2012, 12:53   #3
Konuk

avukata verecek param yok ki yoksa çoktan yapardım ..
o zaman ilk iş icra takibi başlatmak olucak ..
peki icra takibi başlatıldığı takdirde çocğumla yine telefonda görüştrülmezsem bu suç teşkil eder mi
Old 23-12-2012, 13:10   #4
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
avukata verecek param yok ki yoksa çoktan yapardım ..
o zaman ilk iş icra takibi başlatmak olucak ..
peki icra takibi başlatıldığı takdirde çocğumla yine telefonda görüştrülmezsem bu suç teşkil eder mi

Hayır, telefonla görüşmenizi engellemek suç değildir. İcra takibi, mahkemece belirlenmiş zamanlarda çocuğunuzu almanızı sağlayacaktır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi