Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Nafaka Sorunu

Konuyu Kilitleyin
Old 26-01-2012, 23:24   #1
boşanma

Varsayılan Nafaka Sorunu

slm ben eşimden boşandım nafaka bağlandı ama alamıyorum sosyal yardımlaşmaya basvurdum nafaka aldığımda sosyal yardımlaşmadan maas alabilirmiyim bi bi çocuğum var okula giden bu konuda beni bilgilendirmenizi istiyorum tşkr
Old 27-01-2012, 09:01   #2
üye38190

Nafaka bağlanmasına rağmen eski eşiniz nafakayı ödemiyorsa icraya başvurmanız gerekecek. Ancak bu şekilde tahsil yapabilirsiniz. Yapacağınız icra takibine rağmen nafakanın ödenmemesi suçtur. İcre ceza mahkemesinde borçlunun cezalandırılması için dava açılması ve icra dosyasının delil gösterilmesi gerekir.

Nafakayı tahsil etmeniz ise sosyal yardımlaşmadan maaş almanıza engel olmaz. Çünkü sosyal yardımlaşma kurumu sizin yardıma ihtiyacınız olup olmadığı konusunda gerekli araştırmayı yapar. Eğer sizin yardıma ihtiyacınız olduğu, araştırmalar sonucu ortaya çıkarsa yardım yapacaktır. Burada sizin nafaka almanız, yardım almanıza engel değildir. Tabi kurumun yapmış olduğu araştırma da önemli. Yine valilik / kaymakamlık ve Belediyelerin bünyesindeki yardımlara başvurabilirsiniz şartalarını taşıyorsanız yardım alabilirsiniz.

Nafakalarınızın tahsili için bulunduğunuz yerin il barosundan tarafınıza ücretsiz avukat tayin edilmesi için başvuruda bulunabilirsiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,02752590 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.