Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Nasıl kaybolursunuz?

Yanıt
Old 23-10-2008, 15:51   #31
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan tobaccoexper
mesela?örnek istiyoruz efendim maddeler de anlaşılması zor oluyor

Mesela iş, kaybolmayı becerebilecek insan yaşamayı da becerebilmeli..İşinizden ayrılınca hayatınızı yeni düzene göre devam ettirecek kadar kendinize güveniyor musunuz??

Ben evet.Bir kez istifa ettim, yine edebilirim. İş beni bağlamaz diyebilirim, ya siz?
Old 23-10-2008, 18:57   #32
Gülümse

Pardon soruyu tekrar alabilir miyim?
Bulunmak üzere mi yoksa, bulunmamak üzere mi kaybolacağız ? İkisinin arasında büyük fark var da
Old 23-10-2008, 23:36   #33
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Gülümse
Pardon soruyu tekrar alabilir miyim?
Bulunmak üzere mi yoksa, bulunmamak üzere mi kaybolacağız ? İkisinin arasında büyük fark var da

Herkes kendi adına, kendi amaçları doğrultusunda kaybolur.
Önemli olan yöntem. Sorduğum bu.
Old 24-10-2008, 10:06   #34
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ

Madde 5:Kaybolmak için hiç bir zaman bağlanmayın.Sadece duygusal olarak değil.Maadi anlamda ve de mekan olarak bağlı olmamanız gerekir.

Sorulursa bağımlı olmamayı da anlatırım.
Old 24-10-2008, 10:19   #35
Gülümse

Tamam o zaman ben kaybolurken yanımda kaybetmek istemediklerimi götürerek kaybolmam gerek. Öncelikle çocuklarımı, sevdiklerimi, arkadaşlarımı, THS'yi... Peki bu durumda kaybolmuş sayılıyor muyum ?
Old 24-10-2008, 10:21   #36
ISIL YILMAZ

Sn.Aladağ,

Leonard Cohen örneğini kendinize uyarlayabilirsiniz. Cohen, bir manastırda yıllarca inzivaya çekildi ve hiç kimseyle konuşmadı.

Herkes nerede olduğunu bilse de, o etrafındakileri kaybetmek suretiyle kaybolmayı başarmıştı. Böylece Sn. Saim'in önerisi de bir nevi gerçekleşmiş olur
Old 24-10-2008, 10:23   #37
Gülümse

Aslına bakarsanız hepimiz kaybolabiliriz. Önce telefonunuzu fişten çekin, cep telefonununuz kapatın, işe gitmeyin, çalan kapıyı açmayın böylece kaybolmuş olursunuz.
Old 24-10-2008, 10:33   #38
Av.Turhan Demiroğlu

Alıntı:
Yazan Gülümse
Aslına bakarsanız hepimiz kaybolabiliriz. Önce telefonunuzu fişten çekin, cep telefonununuz kapatın, işe gitmeyin, çalan kapıyı açmayın böylece kaybolmuş olursunuz.
Bilgisayarı da unutmayın sayın Gülümse
Old 24-10-2008, 11:33   #39
Gülümse

Alıntı:
Yazan Av.Turhan Demiroğlu
Bilgisayarı da unutmayın sayın Gülümse

Yook kendimi cezalandırmıyorum ki, maillerimi okur ama cevaplamam, sitede kendimi görünmez konuma getiririm. Harika bu fikir çok hoşuma gitti.
Old 24-10-2008, 12:37   #40
Gülümse

Alıntı:
Yazan Güldal
Ayrıca o fotoğraftaki çocuk sizin kızınızsa
Nereye kayboluyorsunuz???

Onlarsız olmaz öyle değil mi
Old 24-10-2008, 12:38   #41
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Güldal
Ayrıca o fotoğraftaki çocuk sizin kızınızsa
Nereye kayboluyorsunuz???

Sayın Güldal, bence ilk mesajı yeniden okumalısınız. "Benim kaybolmak istediğime" ilişkin bir tek sözcük olmadığı halde, yanlış anlamışsınız.

Mesajınız şaka ise (ekli simgeler nedeniyle öyle algılıyorum), kişilerin özel yaşamı ile ilgili şakaların pek hoş olmadığını belirtmek isterim.
Old 24-10-2008, 16:45   #42
Atahun

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ

Kışın pek kaybolmam/kaybolamam. Çünki; ten esmer olunca, beyazdan çabuk ayırt ediliyor.

Pek olmaz ama, kaybolmak istediğimde çok basit bir yöntemim var. Genellikle fabrikadan çağırırlar beni. E fabrika bu, işin ne zaman biteceğini kim bilebilir? En çok da tarlada kaybolmayı seviyorum. Gecenin o sessizliğinde ağaç sularken hem Anadolu ezgilerini dinleyip, hem de sırt üstü yatıp gökteki yıldızları saymayı. Yani, 3 işi bir arada yapabiliyorum. Üstelik kaybolmuş bir halde...

Bir süre sonra ben kendimi, onlar da beni buluyorlar.
Old 24-10-2008, 21:05   #43
ilimdar

Sayın Işıl Yılmaz' ın İkea'ya gitmek için yola çıkması durumu bir süreliğine harika bir fikir bence de. Denemenizi öneririm. Gerçekten de üç defa giriştiğim bu eylemin teşebüs aşamasında kalmasından dolayı kendimi çok ayıplamıştım. Işıl hanımın bu deneyimi yaşadığını içtenlikle umuyorum, aksi takdirde bunu itiraf edecek cesareti bulamazdım. Bir de, solakların yön duygusunun zayıf olduğunu duyduğumda rahatlamıştım.
Old 24-10-2008, 21:29   #44
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Gülümse

Hiç sanmam. Böyle bir durumda: Kapınız kırılabilir, eşiniz Polis, Jandarma ve Özel güvenlik birimleri dahil tüm emniyet unsurlarını ayağa kaldırabilir, meraklı ve lüzumsuz komşular çeşitli dedikodular çıkarabilir...
Old 24-10-2008, 21:30   #45
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan ISIL YILMAZ
Sn.Aladağ,

Leonard Cohen örneğini kendinize uyarlayabilirsiniz. Cohen, bir manastırda yıllarca inzivaya çekildi ve hiç kimseyle konuşmadı.

Herkes nerede olduğunu bilse de, o etrafındakileri kaybetmek suretiyle kaybolmayı başarmıştı. Böylece Sn. Saim'in önerisi de bir nevi gerçekleşmiş olur

Cohen akıllı adam değilmiş...
Old 24-10-2008, 21:31   #46
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Saim
Hiç sanmam. Böyle bir durumda: Kapınız kırılabilir, eşiniz Polis, Jandarma ve Özel güvenlik birimleri dahil tüm emniyet unsurlarını ayağa kaldırabilir, meraklı ve lüzumsuz komşular çeşitli dedikodular çıkarabilir...

Kesinlikle..

Madde 6:Kaybolurken , benden sonrası kıyamet felsefesi ilk kuraldır.
Old 24-10-2008, 21:33   #47
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Kesinlikle..

Madde 6:Kaybolurken , benden sonrası kıyamet felsefesi ilk kuraldır.

Tufan değil miydi o?
Yoksa tufan, kıyametin turfanda hali mi?
Old 24-10-2008, 21:34   #48
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Saim
Cohen akıllı adam değilmiş...

Kaybolmakla, saklanmak arasında fark vardır bencede. Bir kapalı alana tıkılmak için kaybolmanın manası var mı?
Old 24-10-2008, 21:41   #49
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Tamam da, nasıl kayboluruz?

Bazen de ummadığımız bir şeyi buluruz.
Ben 20 yıl önce yazılmış mektuplarımı, şiirlerimi buldum dün, bir dost sayesinde.
Old 24-10-2008, 22:07   #50
Nur Deniz

Nasıl Kaybolunur?
-Yaşadığınız hayattan memnun değilseniz, ya da hayatın geneli iyi de ortaya çıkan bir sorundan çok bunaldıysanız, ve ya bir hayalin peşinde iseniz kaybolmak istersiniz.

-Yorulmuşsunuzdur.

-Önce hali hazırda kopamayacağınız öncelikler irdelenir.Onlarda bırakılabilir.Güvende olduklarını hissederseniz önceliklerinizi garanti altına almış olursunuz.

-Gideceğiniz yeri tasarlamasanız iyi olur.Bu durum gidilen yere karşı hayalkırıklığına uğramanıza neden olabilir.

-Her şeyi bırakmalısınız.Asla yanınıza ihtiyacınız olan kendiniz haricinde sorun götürmeyin.

-Gittiğiniz yerde yaşamanız için bir meslek sahibi olmanız gerekir.Meslek derken diplomayı kastetmiyorum.İnsana dair bir meslek.Tamircilik, balıkçılık, ebelik gibi.

-Asla geri dönmeyi düşünmüyorsanız , gizliden vedalaşın..Ama bu plandan kimseye bahsetmeyin.Bahsedcek kadar yakınsanız onu da yanınıza alın.Ne olur ne olmaz.

-Kayıtlı hiç bir şey götürmeyin.Araba , cep telefonu vs.Hatları iptal ettirin.Size bağlı yaşamak zorunda olan bir canlıyı arkanızda bırakmayın.Kredi kart kullanmayın.Bu yakalanmanız için değil , gittiğiniz yerde başınızın konfor sağlarken belaya girmemesi içindir.

-İşinizden istifa etmeyin, anlayabilirler.Bırakın siz gidince onlar sizi atsın..

-Yanınıza sadece kendinizi ve kaybolmanıza engel teşkil etmeyecek malzemeleri alın.Bir de hayallerinizi.Hayalsiz asla olmaz.

-Kaybolun.

Ama lütfen saati kurmayın bu rüyadan uyanabilirsiniz.

Saygılarımla..
Old 24-10-2008, 22:52   #51
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Cevabım var da, sizi kaybetmek istemiyorum..

Buyrun işte.
Ben demiştim demekten nefret ederim ama cevabı duyan kayboldu.
Old 24-10-2008, 23:55   #52
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Bazen de ummadığımız bir şeyi buluruz.
Ben 20 yıl önce yazılmış mektuplarımı, şiirlerimi buldum dün, bir dost sayesinde.

Dün ben de 14 yıl önce, 21 mayıs 1994 'te yazdığım bir mektup buldum, İcra İflas Kanunu ders kitabımın içinde!

Yazmış, ama yollamamışım, neden göndermediğimi de anlamadım. Ama mektubu okumak beni cidden duygulandırdı. Lisans üstü programına kabul edilmeyen bir yurt arkadaşıma destek mektubu yazmışım ki, mektubun sonunda haziran sonu Ankara'dan ayrılacağımdan ve sonrası için önümdeki iki seçenekten , belki İzmir'de avukatlık stajını seçmeyi tercih edeceğimden, ama şimdilik belirsizlikten sözetmişim. -Bu arada mektubu 14 yıl gecikmeyle de olsa adresini bulup, sahibine göndereceğim -

14 yıl ileriden, 14 yıl önceki kendinize yolculuk. Aynı kağıt parçasına dokunuyorsunuz, o satırları da siz yazdınız, ne ki o vakit 21 yaşındaydınız. Mektubu yazarken gelecekte olacakları bilmiyorsunuz, 14 yıl sonra kendi mektubunuzu okurkense aradaki 14 yılı gayet iyi biliyorsunuz Film karelerindeki sahneler gibi, gelecekten geçmişe ve aynı anda geçmişten geleceğe bakar gibi, 35 yaşınızdan 21 yaşınıza ait tükenmezin mührüne, kağıdına dokunuyorsunuz. Zamanın içinde taşınan enerji gibi, garip, tanımsız.

Diyeceğim, o aralıkta bir süreliğine kayboldum

*İİK nun duygusal anlara neden olabileceğini de, bilvesile deneyimlemiş oldum
Old 25-10-2008, 00:23   #53
Adli Tip

"Nasıl kaybolunur" değil de "nasıl kaybolunmaz" diye bir forum açılsa da ben de nasiplensem

Navigasyon desteğiyle çok rahat kaybolabiliyorum.

@Cengiz Aladağ: Bir gün kaybolmayı başardığınızda "kayboldum, hükümsüzüm" diye ilan vermenize gerek yok.

Old 25-10-2008, 11:44   #54
Gülümse

İşin doğrusu günde bir saat kadar kaybolmazsam dinlenemem. Kaybolmak için bulduğum yönetem ise gayet basit. İpot'umu kulağıma takıp hiç kimseyle konuşmadan aynı müziği defa kez dinlemek. Bu arada yan gökyüzüne bakmak ya da beni dinlediren sitelerde sörf yapmak.
Old 26-10-2008, 14:14   #55
Nur Deniz

Sn Güldal kişisel izahat vermek yerine, sizin yanlış anladığınız ve kişiselleştirmeye çalıştığınız mesajları silmeyi yeğlerim.

Saygılarımla.
Old 26-10-2008, 15:17   #56
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Güldal
Sn Cengiz ALADAĞ
Yazımı neden bu şekilde nitelendirdiniz anlayamıyorum
Çok iyi niyetle yazılmış bir yazıydı
Ne anlatmak istediğimi izah ederek kendimi savunmayacağım.
Ama sizin anladığınız şey olmadığı kesin
Doğrusu beni siteye küstürdünüz
Böyle anlamanıza sebep olduğum için çok özür dilerim.

Sayın Güldal,
Siz, tanışıklığınız sıfır olanlara sizin özel yaşamınızla ilgili şaka yapma izni veriyor olabilirsiniz; sizin bileceğiniz bir konudur. Ben vermiyorum.
Bu nedenle küsecekseniz, bana küsün, siteye değil.
Old 26-10-2008, 21:20   #57
Av.Mehmet Saim Dikici

Gerçekten ben de o yazıda hiç bir art niyet görmediğim gibi, tam aksine oldukça iyi niyetli bir yazı olarak algıladım. Niye farklı anladınız sayın Aladağ?
Old 26-10-2008, 21:39   #58
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Saim
Gerçekten ben de o yazıda hiç bir art niyet görmediğim gibi, tam aksine oldukça iyi niyetli bir yazı olarak algıladım. Niye farklı anladınız sayın Aladağ?

Art niyetten ya da iyi niyetten sözetmedim ki?
Kapanmış kapılar, bırakın kapalı kalsın.
Old 26-10-2008, 22:48   #59
Av.Mehmet Saim Dikici

Ama büyüklerimiz öyle demiyor. Kapıları asla kapatmayın diyor. Belki bir gün o kapı lazım olur. Tabi ki "Belki"...
Old 26-10-2008, 23:04   #60
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Saim
Ama büyüklerimiz öyle demiyor. Kapıları asla kapatmayın diyor. Belki bir gün o kapı lazım olur. Tabi ki "Belki"...

Hangi büyükler Saim abi? Sizden büyüğü de mi var?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi