Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

bir an önce boşanmak istiyorum..

Konuyu Kilitleyin
Old 21-03-2013, 12:23   #1
acil yardım

Varsayılan bir an önce boşanmak istiyorum..

6 yıllık evli eşimle 9 aydır ayrı yaşıyoruz,kendisiyle birlikteyken 2 çocuğum ( biri ilk evliliğimden)ve ben hep sahipsiz kaldık,sonunda çocuklarımı anneme bırakıp kendim kaçıp çalışmak zorunda kaldım.ama peşimi bırakmadı,konuşup anlaşmalı boşanmak istediğimi söyledim,kabul edip arkasından beni karakola kayıp diye bildirmiş.şu an X_____ da yaşıyorum, o Y_____'de ,en son ailemi arayıp beni öldüreceğini söylemiş.tekrar konuştuğumda tamam ayrılacağım deyip tekrar karakola gitmiş,polislerin beni bulup ona vereceğini söylüyor,ayrıca daha önceden ilk evliliğimden olan kızıma karşı tacizleri olduğunu kızım söylemiş,şikayetçi olmuş,ama ben şikayeti geri almıştım,daha da bir çok ters durum var...bir an önce bu kişiden kurtulmak ve karşı karşıya gelmek istemiyorum,adresimi ve beni bulmasını istemiyorum.lütfen bir yol gösterim.teşekkürler.
Old 21-03-2013, 14:47   #2
Av. Feyza Altun

Alıntı:
Yazan acil yardım
6 yıllık evli eşimle 9 aydır ayrı yaşıyoruz,kendisiyle birlikteyken 2 çocuğum ( biri ilk evliliğimden)ve ben hep sahipsiz kaldık,sonunda çocuklarımı anneme bırakıp kendim kaçıp çalışmak zorunda kaldım.ama peşimi bırakmadı,konuşup anlaşmalı boşanmak istediğimi söyledim,kabul edip arkasından beni karakola kayıp diye bildirmiş.şu an X_____ da yaşıyorum, o Y_____'de ,en son ailemi arayıp beni öldüreceğini söylemiş.tekrar konuştuğumda tamam ayrılacağım deyip tekrar karakola gitmiş,polislerin beni bulup ona vereceğini söylüyor,ayrıca daha önceden ilk evliliğimden olan kızıma karşı tacizleri olduğunu kızım söylemiş,şikayetçi olmuş,ama ben şikayeti geri almıştım,daha da bir çok ters durum var...bir an önce bu kişiden kurtulmak ve karşı karşıya gelmek istemiyorum,adresimi ve beni bulmasını istemiyorum.lütfen bir yol gösterim.teşekkürler.

Değerli Konuk,

Hak kaybına ve anlattığınız üzere başkaca manevi kayıplara uğramamak için bağlı bulunduğunuz baroya başvurarak bir Avukat görevlendirilmesini talep edebilirsiniz.

Eğer çocuklarınızın ve kendi can güvenliğinizden şüphe ediyorsanız bu hususu da baroya bildirerek avukatın boşanma davası, uzak durma kararı gibi kararlar için görevlendirilmesini talep edin.

Buradan alacağınız bilgi sizin için yeterli olmayacak en doğru yol doğrudan bir avukata danışmanız olacaktır.
Old 21-03-2013, 14:57   #3
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.katılımcı

1-Meslektaşımın yanıtlarına ilave olarak:

Eşiniz hakkınızda kayıp duyurusu yapmışsa da siz kolluğa başvurarak kendi iradeniz ile konuttan ayrıldığınızı söyleyebilirsiniz.

Kolluk sizi eşinize teslim etme hakkına sahip değildir.Siz yetişkin kişisiniz.

2- Eşinizden boşanmak istiyorsanız boşanma davası açmalısınız.

3-Eşinizin eylemlerinin yasaklanmasını istiyorsanız koruma kararı talep etmelisiniz.Bu kararda adres bilgilerinizin gizliliğinin korunmasını isteyebilirsiniz.

4-Eşinizin suç oluşturan eylemleri için savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz.

5-Cangüvenliği sorunu yaşadığınızda sığınmaevine yerleştirilmenizi isteyebilirsiniz.

6-En önemlisi panik ve korku içindeyken bu hukuksal süreçleri kendi başınıza yapmanız zor veya imkansız olabilir.Bir avukattan hukuki destek almanız yararınızadır.Mali durumunuz elverişli değilse baro adli yardım servisine başvurunuz ve yapılacak tüm işlemler için avykat atanmasını isteyiniz.
Old 24-03-2013, 22:52   #4
Konuk

Varsayılan teşekkürler

başta habiba hnm olmk üzere teşekkür ediyorum.baro ile görüştüm ve yardımcı olacaklarını söyleiler.içim rahatladı acaba tahminn ne kadar zaman da boşanma olurtekrar teşkkürler..
Old 25-03-2013, 11:25   #5
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Her dava kendi koşulları içinde ve süresinde sonuçlanır.Standart bir süre söylenemez.

KAHDEM 'e gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi