Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Icra Dairelerinin durumu

Yanıt
Old 27-11-2006, 13:24   #1
justiz

Varsayılan Icra Dairelerinin durumu

merhabalar,

Meslektaslarimin icra dairelerinde ve icra islemlerinin hemen her asamasinda "aciktan ödenen" paralar hakkindaki düsüncelerini ve cözüm önerilerini merak ediyorum.

selamlar.
Old 06-12-2006, 13:06   #2
*sinequanon*

Ne bu soruyu cevaplamaya ne de bu çarka çomak sokmaya cesaretimiz var galiba.

Saygılar...
Old 06-12-2006, 14:24   #3
av.avukatti

icra daireleri paranın döndüğü dairelerdir o yüzden eğer icra dairelerinde bir an önce iş yaptırmak istiyorsanız bazı şeylere katlanmak durumunda kalıyorsunuz.kaldı ki tebligatları müzekkereleri ve daha bir çok işi icra iflas hukuku derslerinde öğrendiğimiz gibi icra memuru yapmak zorundadır.avukat sadece talep eder!ne yazik ki biz avukatlar icra dairelerinde icra memuru gibi çalışmaktayız.bir imza içinde saatlerce icra müdürünü beklediğimiz oluyor... icra daireleri adam olmaz.
Old 06-12-2006, 16:14   #4
Armağan Konyalı

Kesin sonuçlar hukuki, siyasi veya felsefi yolla alınmaz; ancak fiili çözümlerle sonuç alınabilir:

Fiili çözüm, yeterince icra dairesi açılmasıdır.

Saygılarımla
Old 06-12-2006, 16:46   #5
Av.Suat Ergin

Selamlar,

İstanbul toplantısında verdiğim örneği burada da vermek istiyorum.

Her icra müdürlüğünde 4-5 kişi çalışmaktadır. En son 1 hafta önce açmış olduğum icra takibinin numarası 2006/17423 dir. Yıl sonuna kadar 18.000 olduğunu düşünelim. Tüm yıl mesai günleri tatiller çıktıktan sonra 250 günü geçmez. Güne böldüğümüzde 18.000/250=72 sayısını bulmaktayız.

Müdürlükte 5 personelin olduğunu varsayalım. Bunlardan birisi sadece takipleri almaktadır. Birisi Müdürdür; satış, havale gibi işlemleri yapmaktadır. Genellikle öğleyin bir kişi hacze gitmektedir; akşama kadar yoktur. Açılan taleplere karar veren bir de müdür yardımcısı vardır.

Hesaba devam edelim. Günde 72 dosyanın açıldığı bir dairede, gelen talepleri değerlendirmek, dosya çıkarmak, satış işlemleri ile uğraşmak, hacze çıkmak gibi işlemleri düşündüğümüzde; her memur ortalama 100 dosyayla haşır neşir olmaktadır.

Bir memurun bir günde kaç iş çıkarabileceğini düşünürsünüz. Ben 20 diyorum mesela...Başka üye 50 diyebilir...Ama 100 işin tamamını tek başına yapabilir diyen üye var mı aranızda? Yok ise, memur hangi 20, 50, 80 dosyaya öncelik verecektir? Bu soruya yanıt bulabilen üye, forum sorusuna da yanıt bulmuş olacaktır.

Adliye binaları yetersiz, memur sayısı yetersiz...Ben sorunun cevabını biliyorum aslında...Ama yazmam. Çünkü yazarsam siz okuyamazsınız...Mesajı incelemek için baktığımda; Forum Yöneticisi olduğum hatırıma gelir ve THS Anayasası gereğince siyasi içerikten mesajımı silerim. Siz okuyamazsınız.

Saygılarımla
Old 06-12-2006, 18:08   #6
Av_Ece Altunay Önal

Sayın Suat Ergin,
söylediklerinizde haklı olabilirsiniz ama aynı dosya sayısına sahip kimi icda dairelerinin çok güzel çalıştıklarını da görebiliyoruz. Bu biraz da müdürün sağlayabilmiş olduğu disipline bağlı değil mi sizce? yani sadece personel eksikliği mi bu problemin ortaya çıkmasına neden oluyor?Ha bi de şu var ki; yalvar yakar yaptıramadığınız işi dosya arasına sıkıştırdığınız banknotlarla da çözebiliyorsunuz çoğu zaman ya da sizin işiniz bütün saygınıza rağmen yapılmazken, arada birisi geliyor memura bir selam verip işini halledip gidiyor.Bence en çok çalışma düzen(sizliğ)inden kaynaklanıyor..Tabii ki tecrübeleriniz benden daha çok yol göstericidir ama bu da benim naçizane fikrim
Old 12-12-2006, 23:46   #7
Av.Duygu Keleş

Sanırım bu tarz sorunlar büyük şehirlerde yoğunlukta.Ben de alan olarak icra hukuku ile ilgilendiğim için mesaimin günde en az 4 saati icra dairelerinde geçiyor.Dolayısıyla icra müdürleri ve memurlarla amir-memur-avukat ilişkisinden çıkıp,abi-kardeş-arkadaş ilişkisine bürünüyoruz.Tabi ki bu durumda icra dairelerindeki işlerimizi kolaylaştırıyor.Örneğin bir dosya hakkında bilgi almak için icra dairesine gitmek yerine bir telefon açıp,kolaylıkla sonuca ulaşabiliyoruz.
Küçük bir şehirde avukat olmanın bu tarafını seviyorum.
Old 14-12-2006, 21:26   #8
icra20

Sayın Avukat Suat Ergin yetersiz olmasına rağmen güzel açıklamada bulunmuştur.
Sayın Av.ecealtunay eğer talepleriniz yasal ise ve bir hukukçu olarak taleplerinizde ısrar etmiyorsanız, karşınızdakininde yasalardan kaçamayacağını bilmenize rağmen neden dosyaların arasına banknotlarla çözmeye çalışıyorsunuz.
Sayın av.avukatti,icra dairelerinde neden icra memuru gibi çalışıyorsunuz, sizi zorlayan icra memurlarımı yoksa sizinde gördüğünüz gibi yetersiz personelle hertürlü özveriyi gösteren memurun işleri zamanında yetiştiremeyeceğinden dolayı vicdanızın elvermediğinden yardımcı mı olmaya çalışıyorsunuz veya işinizin bir an önce bitmesi içinmi çalışıyorsunuz, aslında sizin icrada çalışmanız yasak o dairede görevli personel için büyük bir risk ve sorumluluktur. Yani böyle düşünen ve davranan iş sahiplerininde iyi niyetli olduklarını kabul etmemiz mümkün değildir. Bir etrafınızdaki kurumlara bakın hatta adliye içerisinde de olabilir, hangi kurum personeli mesaiden sonra ve tatil günleride gelip dairede çalışmaktadır. Ben icra dairelerini acil servislere benzetirim. Devamlı icra daireleri mesai dışında vetatil günlerinde muhakkak çalışan kişi vardır.Her kurumda olduğu gibi icra dairelerindede kötü niyetli kişiler vardır. Bunlarada göz yummamak gerekir.Böyle bir konu ile icra dairelerinin gündeme gelmesi hoşuma gitmedi, Ne hikmetse diğer kurumlarda işleriniz olunca sıraya girersiniz, mesai dahilinde işinizi bitiremezseniz ertesi gün tekrar sıraya girersiniz, mahkemeler bile duruşma günü keşif günü tayin ederken, icra daireleri ise toplu taleplerle karşılaştıklarını unutmayalım.Daha çoooook yazılacak hususlar var.
Old 15-12-2006, 14:25   #9
Av_Ece Altunay Önal

Sayın icra22;
Hiçbir zaman yasal olmayan bşr talepte bulunmadım ve bu benim istediğim, sevdiğim bir yöntem de değil(banknotla iş çözmek)..Ama inanın bir çok memurdan duydum "Ya kontörüm de bitmişti" "çok uğraştık artık atarsın bişeyler" muhafaza sonrası "Avukat hanım saçtın bugün oaraları bize de düşmez mi?"...Sizce bugün benim bir dosya hesabı için bütün öğleden önce zamanımı dairede bekleyerek geçirmem ve dairenin saat 10.00a kadar kimseyi içeri almaması normal mi?Lütfen üzerinize alınmayın, sizin gibiler parmakla sayılabilecek kadar azdır.
Old 15-12-2006, 15:25   #10
icra20

Hiç merak etmeyin bahsettiğiniz kişiler yüzünden bana düzenlenen komplolar nedeniyle oyunlarını bozmaya çalıştığımdan dolayı soruşturmalar geçirdim.ve halen mücadeleme devam ediyorum. Ancak bunun bir kişi tarafından başarması mümkün değildir,soruşturmalar takipsizlikle sonuçlandı sadece birinden ceza yedim oda henüs kesinleşmedi, bunuda izah edeyim. Bilirsinizki icra müdürleri hacze çıkmazlar ancak haciz yolluklarından pay alırlar. Ben yasal dayanağı olmadığı halde hacze çıkmadan pay aldım diye ceza yedim, malesef diğer icra müdürü ise hakkında takipsizlik kararı verildi, artık tahmin edin mesleğimi sevdiğim ve saygı duymam nedeniyle göstermiş olduğum davranışı hazmedemediklerinden dolayı meslektaşlarım tarafından şikayet edildim. bunlara fırsat veren iş sahipleride suçlu, ben size örnekte vereyim, İcra müdür Yardımcısı arkadaşımız bir hacizden dolayı yediemin olmak istedi ve dahası bu tür davranış sergileyen meslektaşlarımdan da yararlanan iş sahipleride vardır. Bu yüzden tüm işsahipleri özellikle avukat arkadaşlarımızdan dürüst olduğuna inandıkları memurlara sahip çıkmalarını ve aynı kefeye koymamaları, ve bu kişilere meydanı boş bırakmamalarını rica ediyorum. Belki o anda bir şekilde işini yaptırmıştır, ancak başka bir gün ise yaptırdığı işin aleyhine sonuç verile bileceğinide unutmaması lazım. saygılarımla .
Old 20-12-2006, 00:16   #11
süleyman zengin

İcra Dairelerinde menfaat karşılığı iş yapan memur var ise kınıyorum. Memura para karşılığı iş yaptırmak isteyen iş sahibi ve vekili varsa onu da kınıyorum. Bu işin çözümü İcra Dairelerine mutlaka iyi eğitim almış memurlar atanmalıdır. Bir de çok büyük paraların döndüğü bir yerde memura yeterli maaş vermek gerekiyor. Bu aç bir insanın lokantada çaliştırması gibidir.Bundan sonra İcra Müdürü olmak için ya Adalet Yüksek Okulu, yada Hukuk Fakültesi mezunu olmak gerekiyor.İcra Dairelerinin düzelmesi için atılmış bir adım olarak görüyorum.Ayrıca mutlaka ve mutlaka İcra Daireleri fiziki mekan ve personel olarak güçlendirilmedir.İnşallah bir gün bir Adalet Bakanı çıkar da " benim hakimim, benim savcım "dan sora benim " icra Müdürüm" der ise sorunlar çözülmeye başlar diye düşünüyorum.
Old 20-12-2006, 01:40   #12
Av.Selim Balku

Açıktan ödenen paralar hususunun daha çok haciz safhasında ortaya çıkıyor gibi, bu anlamda bir çözüm önerisi olarak aşağıda belirtilen adreste belirttiğim görüş hakkında ki fikirlerinizi bekliyorum.

http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=9679
Old 20-12-2006, 11:51   #13
serap serdaroğlu

Varsayılan Bu açıktan ödemeler'i yapan "NE YAZIKTIR" ki yine bazı hukuk insanlarıdır.

Alıntı:
Yazan av.avukatti
icra daireleri paranın döndüğü dairelerdir o yüzden eğer icra dairelerinde bir an önce iş yaptırmak istiyorsanız bazı şeylere katlanmak durumunda kalıyorsunuz.kaldı ki tebligatları müzekkereleri ve daha bir çok işi icra iflas hukuku derslerinde öğrendiğimiz gibi icra memuru yapmak zorundadır.avukat sadece talep eder!ne yazik ki biz avukatlar icra dairelerinde icra memuru gibi çalışmaktayız.bir imza içinde saatlerce icra müdürünü beklediğimiz oluyor... icra daireleri adam olmaz.

Ben şahsen hukuk insanı olmamama rağmen,birbirine bağlı üç dosyada,görevli memurlar tarafından yapılan yanlışlıkları(!) takip edip düzelttirmekten dedektif gibi oldum) Yakındır ya cinnet geçireceğim ya da iyi bir avukat sekreteri olacağım)
Old 20-12-2006, 14:35   #14
tiyerianri

açıktan ödenen paralar,hacze giderken yenen yemekler, alınamayan para üstleri,arşivden dosya çıkartmak için önce cüzdanı çıkarma işlemleri vs. icra daireleri mükemmeller bu konularda.bir de açığını yakalayıp avukata laf sokma konularında tabi burda müterafik kusur vardır biz de açık vermeyeceğiz.hiçbir memur dosya sayısı çok iş yükü çok kisvesi altına sığınamaz.çünkü bedelini söke söke alıyor. ikincisi kimse onu zorla çalıştırmıyor istifa müessesi var.basar istifayı çıkar memurluktan.ama malesef sistem bu ve böyle gidiyor ta ki bir robin hood çıkana dek
Old 20-12-2006, 18:27   #15
ystozkoparan

Bastım istifayı çıktım memurluktan...Ama Yanan stajamı yanarsın.Bidaha baştan stajı nasıl yapacagını mı düşünürsün 2 cocukla. bi sürü dert.O İş de zor be gözüm verirler eline 15 tane dosya bitir bakalım bitirebilirsen ugraş 15 tane meslekdaşına laf anlatmaya calış zorr.Çok zor...
Old 13-01-2007, 00:37   #16
av.sgenc

Dosya çok, memur az. Bu işin içinden nasıl çıksınlar deriz ama baknotları gördüklerinde çok da güzel çıkıyorlar en zor işlerin içinden. Oturup bir hesap yapsak icra memurları heralde bir milletvekili kadar maaş alıyordur(legal+illegal). Aslında burada en büyük suç bunu isteyen memurlarda değil, bunları veren ve bunu alışkanlık haline getiren avukatlarda.İşini yapmıyorsa,geç yapıyorsa git şikayet et.Ama o zaman da avukatın işi gecikir değilmi? İşte bütün sorun kanuni prensipleri uygulamamakta bitiyor. Başka bir sorun yok.
Old 15-01-2007, 13:20   #17
Av_Ece Altunay Önal

Haciz aracında geçtiğimiz perşembe şahit olduğum bir durum; vakıf aracının şöförü Avukatı satışa 10 dakika geç götürmüş.Avukat şikayet etmiş.Memurun olay üzerine yorum yaparken söylediği "O avukat gelecek ama buraya mutlaka.Şimdi hiç bir müdürlük onun işini yapmayacak, oyalayacak o zaman görür!!"
Old 18-01-2007, 23:22   #18
süleyman zengin

icra memurları heralde bir milletvekili kadar maaş alıyordur(legal+illegal).Bu sözler burda ortaya atılmış. Buna nasıl cevap vermek gerekiyor bilmiyorum. Tüylerim diken diken oldu. Bu iddiayı ortaya atan arkadaş bazı memurlar demiyor, genel olarak bütün memurları kastediyor.O zaman ben de bir iddiada bulunuyorum. Bu siteye gerçek kimliğimle gidiyorum. Ben bu güne kadar Çankırı, Borçka, Erzurum ve İnegöl' de çalıştım.Eğer birisi bana para karşılığı iş yaptırdığını söylebilirse ben burdan ilan ediyorum istifa edeceğim. Ama bir tesellim var ki bu yazıyı yazan stajer avukat.
Old 18-01-2007, 23:32   #19
av.sgenc

Sayın Süleyman Zengin; Bu cümleyi sarfederken Türkiyeyi karış karış gezmiş, her icra dairesinde iş yapmış değilim. Zaten böyle büyük bir genelleme yapmak imkansız. Bu şekilde anlamanız normal tabiki. Böyle bir genelleme yapmak istemediğimi belirtmeliydim. Her genelin bir istisnası vardır tabii. ancak hangisi genel hangisi istisna bu konu üzerinde düşünmem lazım..
Cevabınızdan anladım ben. soyadınız gibi gönlünüzde zengin...saygılarımla.
Old 19-01-2007, 08:37   #20
Adli Tip

Bu konuda daha önce okuduğum, kaynağını hatırlamadığım, emekli bir icra dairesi çalışanın anılarından alıntı:
"İnsanlar olmayacak bir işini oldurmak, olacak işini hızlandırmak için bir takım FEDAKIRLIKLARDA!!! bulunuyor.
Ne var ki icra daireleerinden herkes aynı FEDAKIRLIK!!!ta bulunduğundan kimse kimseden daha önemli de olamıyor..."
Old 19-01-2007, 09:10   #21
tiyerianri

barolar birliği bir genelge yayımlasın ve desin ki artık memura avukatlar kesinlikle para vermeyecek...ya da osmanlıdaki sisteme dönülsün memur yaptığı işin karşılığında iltizam alsın böylece rüşvetmiş,avantaymış hukuki bir zemine oturtulsun.lütfen söyleyin dosyanıza yüksek miktarda bir para yatmış ise tahsil harcı verirken kanuni oranda tahsil harcı mı veriyorsunuz yoksa bazı gayri resmi har(a)çlar da kesiliyor mu? eğer avukatlar birlik olursa avanta vermeme konusunda bu iş kökünden biter ama olacağı da pek gözükmüyor.
Old 19-01-2007, 10:52   #22
Av.G.Öz.

Hani bir hikaye vardır "hırsızda hiç mi kabahat yok?" diye. Teşbihte hata olmaz diyerek bunu söylüyorum. Hep biz değilmiyiz bu işleri böyle yapan. İşimiz önce olsun tam yapılsın mantığıyla hareket eden.
Ben İstanbul çalışıyorum. bence önemli bir diğer husus icra dairelerinin fiziki durumu. İnanın icra dairelerine giresim gelmiyor. Kalabalık, Kargaşa v.s.. hepsi mevcut. Talep açmakta ,dosyalarımızı incelemekte bile zorlanıyoruz. İcra daireleri yetersiz demek bile bunu anlatmaya yetmez.
Çok şey mi istiyorum acaba?
Old 19-01-2007, 12:38   #23
pallanco

Varsayılan Nereden başlasam, nasıl anlatsam...

1- İcra dairesi sayısının azlığı

2- Memur sayısının azlığı, var olanların da (birçoğunun) yeterince kalifiye olmaması

3- Var olan memurlar(ın bazılarının), zaten çok olan işi yavaşlatmak veya zaten yapmaları gereken şeyleri yapmak için ekstra menfaat temin etmelerini haklı gösterebilmek amacıyla, bu sayı azlığının arkasına sığınacak kadar insani vicdandan ve ahlaki değerden yoksun oluşu

4- AVUKATLARIN (evet bizler), bütün bu hengamede, önce benim işim görülsün bencilliği ile memurlara menfaat temin etmeyi, söz konusu menfaat müvekkilin cari hesabına aynen yansıtıldığı için rahatça, en doğru davranış olarak görmesi ve bu hareketleri ile memurların da bu kadar rahat menfaat talep etmesine cesaret vermeleri

5- Her şeyi gören, herşeyi bilen ve fakat, alan razı satan razı düşüncesi ile çarka çomak sokup da dosya sayısını artırmak istemeyen yetkililer.

6- Bir gün verdiği menfaati az bulduğu için işini yaptıramayan fakat, şikayet edersem bundan sonra hiçbir işimi yapmazlar gibi anlamsız bir korku duyan AVUKATLAR (evet bizler)

7- Bu menfaatlerin nihai ödeyicisi olan müvekkilerin, bu ülkede rüşvetsiz iş yürümediği şeklindeki inanca yoğun şekilde sahip olmaları nedeniyle, zaten sonuçlanması geciken icra takibi ya da davaların daha fazla gecikmemesi için istenen bu ekstra "menfaat" masraf kalemlerine itiraz etmemeleri

Bilmem yeterli mi ....?!?!?!?
Old 19-01-2007, 12:52   #24
pallanco

Varsayılan Marshall ???

Bir meslektaşım anlatmıştı. İngiltere'de, icra takipleri için icra daireleri yokmuş. Onun yerine, adli kolluğun bir türü olan Marshall'lar varmış. sen sadece kararı onlara veriyorsun, masrafını peşinen ödüyorsun, herşeyi onlar yerine getiriyor. Ayrıca, bunlar zaten polis oldukları için ve polis üniformasıyla infaz işlemlerini yürüttükleri için, insanların karşı çıkışları da çok az oluyormuş, cesaret edemiyorlarmış. Yani borçlu ile ne alacaklı ne de vekili muhatap olmuyor. Bence çok güzel bir sistem. İnfaz memurunu önceden bilemediğin için, etkilemen söz konusu değil. Bizzat tanımadığın için, yapılan işlemde bir yanlış gördüğünde şikayet etmekten de çekinmez kimse (özellikle avukatlar). Yeterli sayıda marshall görevlendirildiği takdirde ve iyi bir eğitim verildiği takdirde bence çok güzel işler bu sistem. Hatta şehir dışına hacze gitme olayı da kalkar. Herkes bulunduğu yerdeki marshall temsilciliğine verir infaz edilecek işlemini. Onlar yönlendirir ilgili şehire. Masrafları (muhafaza yapılacakmış gibi) fazlasıyla peşinen veririsin, işlem bitince artan kısım geri ödenir. Her masraf belgeli olacağı için kimsenin fazla para alması da mümkün olmaz. Hatta bir adım öteye gidelim : kararın infazı sırasında avukatın rolü de kalkacağı için icra vekalet ücreti de tarih olur, bunun yerine sadece memur yolluğu/tazminatı olacağı için dosya borcu da daha az olur. Buyrun buradan yakın. Siz ne dersiniz meslektaşlarım ?
Old 19-01-2007, 14:11   #25
Av.Ümit Arif Özsoy

Varsayılan sorun büyük

Soruna sayın Pallonconun yedi bend halinde sıraladığı sebeplerin yol açtığı konusunda hemfikirim. Bunlar yanısıra sorun birazda bizim icra sistemimizden kaynaklanıyor. Son derece bürokratik bir sistem.Biliyorsunuz nerde bürokrasi çok ise orada suistimal da fazla oluyor. İcra işlemi bir yargı işlemi olduğunu unutulmamalı diye düşünüyorum.Mahkemeler ne kadar temiz ve şaibesiz olmalıysa icra daireleri de o kadar temiz ve şaibesiz olmalı.
Old 15-04-2007, 11:09   #26
üye15905

Sevgili Ece,

zaten bu gibi sebeplerden dolayı fiili olarak avukatlık yapmamayı düşünüyorum.
Old 16-04-2007, 11:03   #27
av.sally

Bu ülkenin gelmiş geçmiş büyük ve ünlü siyasetçisi ve devlet adamı dahi benim memurum işini bilir diyorsa ne o gün ne de bugün bu soruna halihazırda ve halenn çözüm üretilmemiş ve bulunmamışssa ne söz söylenir???
Old 18-04-2007, 15:51   #28
cemaydın

Galiba sistem böyle işliyor ve sisteme uymak açısından ve işinizin görülmesi için bazı meblağları memur arkadaşlara vermemiz gerekecek. Ne güzel.
Old 18-04-2007, 20:01   #29
süleyman zengin

Bu işte bir terslik var. İcra Dairelerinde zaman zaman menfaat karşılığı iş yapıldığını duyuyorum. Ama burda yazılanlara bakılırsa İcra Dairelerinde sanki parasız hiç bir işlem yapılmadığı anlamı çıkıyor. Ben bunlara inanmiyorum. Acaba diyorum,avukatlığı artık fiilen avukat katipleri yapiyor. Böyle bir çarpırtma durumu mu var? Valla ne yalan söyleyim ben kendimden yüzlerce tanıdğım icra müdüründen böyle bir şey görmedim duymadım. Hiç olmuyor yada yapılmıyor demiyorum. Her meslekte böyle çürük elmalar olur. Geçenlerde bir hakim kadın pazarlamacılarıyla ilişkilendirildi.Şimdi tüm hakimler böyle mi demek lazim. İnsaf diyorum.
Old 19-04-2007, 10:36   #30
Av.Suat Ergin

Sayın katılımcıların dikkatine!!!

Kimsenin mesajını silmek istemiyorum. Ancak karşılıklı hoşgörü sınırının da aşılmaması gerektiğine inanmaktayım.

Adalet mekanizmasının her alanında olduğu gibi, icra dairelerinde de sorunlar olduğu herkesin malumudur. Ama bu sorunların merkezinde sadece icra memurlarını görmek, ağacı görüp ormanı ıskalamaktan başka bir şey değildir.

Nasıl ki, duyarlı hukukçular gerektiğinde hakimi, savcıyı, kendi meslektaşını eleştirebiliyorsa; doğallıkla icra memurlarını da eleştirebilecektir.Ancak yine nasıl ki eleştiri yapabildiği diğer unsurları eleştirirken genelleme yapmaktan kaçınmalıysa; icra memurlarını eleştirirken de genelleme yapmaktan kaçınmalıdır.

Bu nedenle hoşgörüden uzak ve tüm mesleği hedef alan mesajlar tarafımdan silinecektir.

Saygılarımla
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi