Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Hukuk EĞİtİmİ Temelsİz Bİna Mi?

Yanıt
Old 30-10-2006, 13:45   #1
Av.Görkem TURGUT

Varsayılan Hukuk EĞİtİmİ Temelsİz Bİna Mi?

29.10.2006 tarihli Sabah Gazetesi'nden alıntıdır(Yavuz Donat'ın köşe yazısından)
Prof.Dr.Ahmet Mumcu dedi ki;(Bu cümleleri özellikle kendi öğrencilerine yani hukuk fakültesi öğrencilerine söylemektedir)
-Gençler herşeye karşı ilgisiz.Cumhuriyete karşı da.
-Temel eğitim,genel kültür,düşünme gücü bitmiş.
Üniversiteye geliyor,Homeros'u bilmiyor...Mevlanayı bile...
-Musul'un farkında değil...Ermenistan ile sınır komşusu olduğumuzdan habersiz.
-Öğrencilerim hakim olmak istemiyorlar.Neden?Çünkü hakimin maaşı az.
-Öğrencilerim bir an önce mezun olmak istiyorlar,sonrada paralı bir işte çalışmak.
_Gençler liseden çok iyi yetişerek gelmiyorlar.Üniversitede benim verdiğim hukuk derside 'TEMELSİZ BİNA' ya benziyor...
Ben bir hukuk fakültesi öğrencisi olarak sadece bu konuda yapacağınız yorumları merak ettim.Herkese katılımı için şimdiden teşekkürler.
SAYGILARIMLA.......
Old 30-10-2006, 17:38   #2
medenikal

televole kültürü;

ve onun piri köşeyi dönme;

anlayışı ;

sonuçta; özüne yabancılaşmış bir nesil yaratma hedefini;

gerçekleştirme yolunda büyük mesafeler aldı;

öz milli olmakdır;

milli bakmaktır;

başkasının gözleriyle bakan ;onun beyniyle düşünür;
Old 30-10-2006, 18:13   #3
stajyer_ss

Ay bu kıyafet çok güseeeell,ay çok şiriiinnn!şuramı beğenmedim estetik yaptırayım bu kıyafetin markası tanınmamış daha havalısını alayım,televizyondaki kızlarla/erkeklerle aynı olayım diye progranlanmış,z harfinin yerine s harfini kullanan,e harfinin yerine de ea karışımı acayip bir ses çıkaran bir televole nesli yetişiyor arkadaşlar!Mumcu Hoca'nın 100 kişilik sınıfında yalnızca 2 öğrenci son günlerdeki seri cinayetler hakkında bilgi sahibiymiş(aynı yazıdan alıntı)!Hukuk fakültesi mezunları bu ülkenin belkemiğidir,Rıza Nur'u Nur tarikatının kurucusu(a.g.y.)sanan hukukçularla yola çıkılırsa belimiz kırılır!
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi