Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

İşyerinde taciz

Konuyu Kilitleyin
Old 15-10-2012, 15:58   #1
Konuk

Önemli İşyerinde taciz

Elle ve saldırı şeklinde gerçekleşen taciz sonucunda patronuma gereken uyarıyı yaptım ve işten ayrılacağımı belirttim, kendisi beni dikkate almadığından gidemezsin yapamazsın gibi cümleler kurdu.Ben bu 1,5 ay içnde bir iş buldum ve eşyalarımı alarak kendisinede yaptığı midesizlikleri kaldıramayacağımı ve aksi bir durumda herkese bildim herşeyi anlatacağımı içeren bir mesaj atarak işten ayrıldım.Yani habersiz ayrılarak bir nevi hırsımı almak istedim.Ama olmuyor, psikolojim alt üst.Acaba kullandığım gsm hattımın son 7-8 ay arama kayıtlarını nereden alabilirim ? Sonra ne gibi yol izlemeliyim ? İşten çıkalı 2 ay oldu yardım edin.
Old 18-10-2012, 13:53   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
Elle ve saldırı şeklinde gerçekleşen taciz sonucunda patronuma gereken uyarıyı yaptım ve işten ayrılacağımı belirttim, kendisi beni dikkate almadığından gidemezsin yapamazsın gibi cümleler kurdu.Ben bu 1,5 ay içnde bir iş buldum ve eşyalarımı alarak kendisinede yaptığı midesizlikleri kaldıramayacağımı ve aksi bir durumda herkese bildim herşeyi anlatacağımı içeren bir mesaj atarak işten ayrıldım.Yani habersiz ayrılarak bir nevi hırsımı almak istedim.Ama olmuyor, psikolojim alt üst.Acaba kullandığım gsm hattımın son 7-8 ay arama kayıtlarını nereden alabilirim ? Sonra ne gibi yol izlemeliyim ? İşten çıkalı 2 ay oldu yardım edin.

Sayın konuk,
Şikayetçi olup olmadığınızı yazmamışsınız. Eğer Cumhuriyet Savcılığı'na şikayetçi olduysanız/olursanız ve tacize kanıt olarak telefon kayıtlarını gösterirseniz, Cumhuriyet Savcılığı'nca telefon kayıtları (hangi numaradan hangi numaranın hangi gün ve saatte arandığı ve mesaj gönderildiğine ilişkin kayıtlar) ilgili telefon operatöründen istenecektir. Ayrıca tacizi kanıtlayabilmek için tanık ve varsa işyeri kamera kayıtları gibi her tür delilden yararlanabilirsiniz.
Bu şikayet ve işçilik haklarınız için bir avukattan doğrudan hukuki destek almanız, haklarınızın korunması açısından son derece önemlidir.
Old 18-10-2012, 14:05   #3
Konuk

Mesaj tacız

evet sıkayatcı olmayı dusunuyorum da bu gsm ıcerıklerını ogrenemedıkten sonra sıkayetcı olup kanıtlayamamaktan korkuyorum.patronum benı iş nedenıyle aradıgını mesaj cektıgını soyleyecektır kamera gıbı her hangı kanıtlayıcı unsur da bulunmuyor elımde. ıcerıklerını mahkemeye bulabılır mı bu sekılde suclulugu kanıtlanır mı ? cunku patronum ıs nedenıyle arayıp bılgılendırmek ıcın mesaj cektıgını bıldırecektır bende eger cıkmayacaksa kesın kanıtlanmayacaksa suc duyurusunda bulunup kaybetmekten korkuyorum cunku etrafın bulundugum duruma ınanmayacagından tepkı alacagımdan korkuyorum
Old 18-10-2012, 16:09   #4
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
evet sıkayatcı olmayı dusunuyorum da bu gsm ıcerıklerını ogrenemedıkten sonra sıkayetcı olup kanıtlayamamaktan korkuyorum.patronum benı iş nedenıyle aradıgını mesaj cektıgını soyleyecektır kamera gıbı her hangı kanıtlayıcı unsur da bulunmuyor elımde. ıcerıklerını mahkemeye bulabılır mı bu sekılde suclulugu kanıtlanır mı ? cunku patronum ıs nedenıyle arayıp bılgılendırmek ıcın mesaj cektıgını bıldırecektır bende eger cıkmayacaksa kesın kanıtlanmayacaksa suc duyurusunda bulunup kaybetmekten korkuyorum cunku etrafın bulundugum duruma ınanmayacagından tepkı alacagımdan korkuyorum

Sayın konuk,
Mesaj içerikleri ancak belirli suçlarda ve hakim kararı ile kaydedilebilir. Bu nedenle sizin olayınızda mesaj içeriklerine ulaşılamaz. Mesajları telefonunuzda sakladıysanız, delil olarak gösterebilirsiniz. Yine mesajları sizden başka okuyan olduysa, bu kişileri de tanık gösterebilirsiniz.
Yapabileceğiniz en doğru şey, tüm ayrıntıları ve delil durumunu bir avukatla doğrudan görüşerek değerlendirmek ve suçun kanıtlanması mümkün görünüyorsa şikayet başvurunuzu avukatınızla birlikte hazırlamanızdır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi