Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Hayatta en çok nelerin hayalini kurduk?

Yanıt
Old 17-05-2007, 05:20   #31
Av.Nermin

Yaş daha gençken daha çok hayal kuruyordum diyen arkadaşlara tamamen katılıyorum. Üniversiteden önce ve üniversitenin ilk yıllarında bir çok hayalim vardı. En büyüğüde üniversiteyi kazanmaktı. Ama bu hayalim diğerlerine maloldu. Şimdi sadece kuru düşüncelerim var, gerçekleştirmek için çaba harcamaya mecalim olmayan...
Old 17-05-2007, 09:44   #32
yağmurdamlası

Varsayılan :)

Nelerin hayalini kurmadık ki yeri geldi ne hayal okyanuslarına dalıp gerçekten sıyrıldı bu beden ne zamanlar geldi ki gerçeği o kadar içine çekip hayallerden kopabildi bu beden...Ama herkesin de istedği gibi sağlık,huzur,mutluluk dolu bir yaşam istemekle başladık ailemizle sevdiklerimizle sevenlerimizle değil mi?En karamsar halimizde bile umudu yeşertmeye çalıştık yüreğimizde...Sevdiğimizle bryuva kurma hayali kurduk bir zaman geldi yağmurda el ele dolaşmak kimi zaman geldi korktuğumuz halde gök gürültüsüne karşı gelmek istedik yüreğimizdeki hırçın dalgalara dur diyemediğimizde.Örnek bir insan,örnek bir anne baba olmak istedik...Ölmemek istedik bazen,yine bir zaman oldu dünyaya karşı gözü tok olabilmeyi istedik...Savaşlara dur diyebilmeyi insanlığımımızı asla unutmamak istedik.İçimizdeki çocuğu beslemek ve tebessümlerimizi taze tutabilmeyi istedik..
YANİ ASLINDA İSTEDİKLERİMİZ ÇOKTU...
Old 17-05-2007, 12:06   #34
Ayşe BİLGİÇ TAHTACI

Hayallere sınır ya da sansür yok değil mi?

-Maddi çıkarlardan arınmış,sadece dürüstlüğün egemen
olduğu, fazla değil bir ya da iki tane dost,
-Gerektiğinde başımı gömüp hıçkıra hıçkıra
ağlayabileceğim bir omuz,
-Yüreğimi yerinden oynatacak bir aşık,
-Devamlı gülen, tertemiz çocuklarla dolu bir dünya,
-Düzenli, anne, baba ve çocuklardan oluşan sıcak bir yuva,
-Gözlerimi açmadan dün yaşadığım sıkıntıların aklıma gelmediği bir sabah,
-Maddi kaygıların olmadığı bir gün,
-Gün içinde yaşadığım stresleri hatırlamadan yatacağım
bir gece,

Vesaire, vesaire.....

Saygılar.
Old 17-05-2007, 14:12   #35
REFERANS

hayal yeteneğim fazla gelişmemiş biri olarak sadece bir hayalim var dı sevdiğim insanla bir ömür boyu beraber olmak sadece 1 kez evlenmek ve onunla yaşlanmak isterdim
Old 17-05-2007, 17:11   #36
Ayşe BİLGİÇ TAHTACI

Sayın Referans,Hepimiz aynı amaçlarla evleniriz. Bronz yılımızı, gümüş yılımızı, altın yılımızı hatta elmas yılımızı kutlamaktır amacımız. Umarım hayat size iyi davranır ve bir ömür yılı birlikte olacağınız biriyle evlenirsiniz.

Saygılar.
Old 18-05-2007, 00:00   #37
AV.ZAFER TUNCA

Varsayılan O' nun....

kırkbeş dakika önce 23. yaşıma girdim. 45 dakikadır bir hayal kuruyorum. sadece e-mail adresimi bilen (ne telefonunu isteyebildim ne benimkini verebildim) ve bana 5 yıl sonra ilk kez aşk duygusunu tekrar yaşatan, bir beraberliği olup olmadığını bile bilmediğim birinden gelecek ufacık bir kutlama mesajı... dakikalardır ne telefonum susuyor, ne de msn' im. hayatımda arkadaşlarımın beni, 00:01 de kutlayacak kadar çok sevdiğini görmek çok güzel bir his. ama bunca güzel his daha yeni yeni tanımaya çalıştığım birinin hayalini kurmamı engelleyemiyor.son bir kaç haftadır ondan başka bir şeyin hayalini kuramaz oldum. aşk ve aşkı yıllar sonra bir daha iliklerimde hissedebilme güzelliği sanırım bu yılın ilahi hediyeleri bana...
benim doğumgünü dileğime gelince... Tüm bu hislerimin karşılıklı olmasından başka ne oabilir ....
Old 18-05-2007, 00:03   #38
av.sally

Alıntı:
Yazan ZAFER TUNCA
kırkbeş dakika önce 23. yaşıma girdim. 45 dakikadır bir hayal kuruyorum. sadece e-mail adresimi bilen (ne telefonunu isteyebildim ne benimkini verebildim) ve bana 5 yıl sonra ilk kez aşk duygusunu tekrar yaşatan, bir beraberliği olup olmadığını bile bilmediğim birinden gelecek ufacık bir kutlama mesajı... dakikalardır ne telefonum susuyor, ne de msn' im. hayatımda arkadaşlarımın beni, 00:01 de kutlayacak kadar çok sevdiğini görmek çok güzel bir his. ama bunca güzel his daha yeni yeni tanımaya çalıştığım birinin hayalini kurmamı engelleyemiyor. sanırım son bir kaç haftadır ondan başka bir şeyin hayalini kuramaz oldum. aşk ve aşkı yıllar sonra bir daha iliklerimde hissedebilme güzelliği sanırım bu yılın ilahi hediyeleri bana...
benim doğumgünü dileğime gelince... Tüm bu hislerimin karşılıklı olmasından başka ne diyebilirim ki ....

NİCE NİCE MUTLU YILLARA DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN VE HAYALİNİ KURDUĞUN İNSANIN HAYATINIA DAHİL OOLMASINI DİLEYEREK KUTLUYORUM BU ÖZEL GÜNÜNÜ BİLESİNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN MUTLU YILLARRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR RRRRRRRRRR
Old 18-05-2007, 00:18   #39
Ayşe BİLGİÇ TAHTACI

Sevgili Zafer; Doğum günün kutlu olsun. Dileğin gerçekleşir umarım. Nice mutlu yıllara..
Old 18-05-2007, 06:40   #40
REFERANS

sayın osmaniye iyi dilekleriniz için teşekkürler fakat ben hakkımı kaybettim hayallerim yalan oldu 1 kez evlendim boşandım 2,allah kerim derim
Old 18-05-2007, 07:41   #41
REFERANS

sayın zafer tunca doğum gününüz kutlu olsun aşkı öyle bir anlatmışsınız ki insanın aşık olma duygusu yeşeriyor
Old 18-05-2007, 10:08   #42
AV.ZAFER TUNCA

Varsayılan teşekkürler:)

arkadaşlar kutlamalarınız için çok teşekkür ediyorum. en güzel günlerin bizlerle olmasını diliyorum. sevgi dolu günler...
Old 18-05-2007, 16:50   #43
Ayşe BİLGİÇ TAHTACI

Alıntı:
Yazan REFERANS
sayın osmaniye iyi dilekleriniz için teşekkürler fakat ben hakkımı kaybettim hayallerim yalan oldu 1 kez evlendim boşandım 2,allah kerim derim

Sayın Referans Kader arkadaşım benim. Ben de....
Old 21-05-2007, 09:22   #44
ebruli hanım

Soru

Benim yillardır en büyük hayalim çalışan bir kadın olmaktı,bunu da en sonunda başardım.Genç yaşta dünyaya getirdİğim kızımı belli bir yaşa getirdiğimde tamam dedim 12 yaşında artık bana her saniye ihtiyacı yok ben artık çalişabilirim ve sonunda şükürler olsun yillar sonra 35 yaşında çalışıyorum bİr gümrük şirketinde.kızımı büyüttüğüm yıllar boyunca hiç boş durmadım tabi.ÇYDD'de yıllarca yönetimde çalıştım,sosyal Ve faydalı bir hayatim oldu böylece ve bulduğum eğitim amaçlı tüm kurslara katıldım bilgisayar,İngilizce v.s..ve Hayal Etmekten hiç vazgeçmedim.Bu Yaştan sonra olmaz diye başlayan hiç bİr cümleyi dinlemedİm.Bana bazı şeylerin çok imkansız göründüğü zamanlarda bile bir gün sen değiştireceksin her şeyi sakın pes etme dedim.herkes Pazar günleri evinde oturup çayını içerken ben özel kursların kapılarında ders saatini bekledim.Şimdi en büyük hayalim yapabileceğimin en iyisini görmek.Başarı çok keyifli bir şey.Evde oturmaktan memnun kadinlara çok hayret edİyorum,bir kadın kendine bunu neden yapar acaba? Neden hiç hayal etmez yapabileceklerini?..
Old 23-05-2007, 22:05   #45
av.sally

Hadi ama dostlar hayaller nerdeeee????Hayalsiz yaşanır mı hiç???Kendinize bir iyilik yapın benim için azıcıkta olsa bu yazıyı okuyunca 5 dakika yumump gözlerinizi hayal kurun.Sonrada arzu ederseniz buraya hayalini kurduğunuz şeyi yazın lütfen
Old 23-05-2007, 22:20   #46
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Hayal denileni gerçeğe dönüştürme gücünü, hem moral değer, hem de eylemli değer olarak barındıran bir hayal etme yeteneği, en büyük hayalim
Old 23-05-2007, 22:24   #47
halit pamuk

Alıntı:
Hayal denileni gerçeğe dönüştürme gücünü, hem moral değer, hem de eylemli değer olarak barındıran bir hayal etme yeteneği, en büyük hayalim

Ben bu cümleyi anlamadım.Moral, eylem,değer... ve hayal?
Old 23-05-2007, 22:25   #48
av.sally

Alıntı:
Yazan Av.Şehper Ferda DEMİREL

Biliyor musunuz ben sizin sıkı bir hayranınızım.Sizin özel biri olduğunuzu düşünüyorum.Hayalim yakın zamanda tanışmak sizinle
Old 29-05-2007, 17:35   #49
AV.ZAFER TUNCA

bir başka şehirde, ilk kez gittiğim bir arkadaş evinde geyik diz boyu dönerken, Sibel Alaş' ın "Adam" şarkısına dalıp, bir cigara tuttururken dudaklarımın arasına onu düşünmeye başlıyorum...yanında olmak vardı şimdi.offfffffffffff of.
Old 29-05-2007, 17:52   #50
Jeanne D'arc

Sayın ZAFER TUNCA,

Hayırlı haberlerinizi bekliyoruz artık!
Old 29-05-2007, 18:06   #51
AV.ZAFER TUNCA

Alıntı:
Yazan Jeanne D'arc
Sayın ZAFER TUNCA,

Hayırlı haberlerinizi bekliyoruz artık!

Sevgili Jeanne D' arc,

insan en çok aşık olduğu zaman aciz kalıyor. kendi karakterimi düşününce bu duruma düşmeme şaşırıyorum ama dediğim gibi, aşk işte tüm bu engellere rağmen ondan bir randevu koparabildim. sabırsızlıkla bekliyorum. ortam o kıvama gelir ve şartlar uygunlaşırsa, açılmayı düşünüyorum ama zor olucak gibi , zira daha tahmin bile etmiyordur....
Old 30-05-2007, 20:25   #52
AV.ZAFER TUNCA

karşındaki insanın ne düşündüğünü, hissettiğini( ) bilebilmek gerçekten hayali kurulası bir yetenek. ama o zaman da hayatın heyecanı ve gizemi kalmazdı. ama yine de bir gün için bu yeteneğe sahip olmayı dilerdim. yoksa bu aşkı içime gömeceğim. yapamıyorum, söyleyemiyorum . Allah' ım neden bu kadar zor....
Old 30-05-2007, 20:31   #53
Av.M.Yücel

Hayallerimi çalmışlar.. Almış kaçmış insafsızlar, gözyaşlarım çocukluktan miras bana.
Old 09-06-2007, 20:34   #54
lets_get

Ben mimar olmayı istemiştim,hayal etmiştim.Ama hayallerim gerçeğe dönüşmedi ne yazık ki..Ve çocuklarıma miras bıraktım hayalimi..Doğru mu yanlış mı yapıyorum bilmiyorum,ben de hayalimin sevdiklerim tarafından yaşatılmasını istiyorum en azından...
Old 10-06-2007, 12:41   #55
uSaRe01

Hayaller mi ?

Çocukluğumdan beri değişir dururlar hep.. Tıpkı bizim yasalar gibi

Çocukken daha masum ve büyük hayallerim vardı Ama yaşım ilerledikçe hayatla birlikte hayallerim de grileşti ve ben büyüdükçe hayallerim küçüldü
Old 18-06-2007, 21:58   #56
AV.ZAFER TUNCA

Varsayılan hayal mi bu:)

canımın sıkkın olduğu dönemlerde İstanbul' dan bıkmıştım. Gerçi canın sıkkın olmasına gerek yok, İstanbul insana verdiğini geri almayı da bilen pek dengeli bi şehir.
sonra, kafamın bi yerlerine yazdım: "birgün bu şehri aldatmış bir sevgili gibi yüz üstü bırakıp gidicem" diye. Ne zaman ufak bir kasabaya gitsem şehirdışında, hep temelli orada kalmayı hayal ederdim. İstanbul il sınırı tabelasını görünce dönüşte, içim daralır, "yine geldim cehenneme" derdim.
şimdi, bu şehri bırakmama en büyük engel olan kişi, öz abim: "seni başka bir şehre yerleştirelim temelli" dedi.... hiçbir cevap veremedim. Gitmek, terketmek fikri o aldatan sevgiliyi, canımı yaktı sanki... Bir zamanlarımın, en güzel-deli gençlik yıllarımın, hayaliydi bu. Basıp gidecektim... arkama bile bakmayacaktım. aynı filmlerdeki gibi...
Gitmek hayali birden bire kollarımın arasına düştü, ama geç kalarak. olan oldu bu şehirde. yeni hayaller var şimdi....
bakalım hangi hayaller tutacak beni....
Old 19-06-2007, 11:54   #57
yağmurdamlası

Varsayılan :)

Sevdiklerimizle beraber masal gibi bir yaşamın hayalini kurduk...Yağmur altında sevgili ile ıslanmak,yaz geceleri deniz kıyısında dolaşmayı ve hayatında başarılı olmayı istedik hep...Genç kızlar beyaz gelinliği hayal ederlerken erkekler de baba olmayı hayal etmişlerdir ki buna eminim.Ama hüzün de gelin mesken kuracak biz de o olmazsa mutluluk kıymetsiz olur...Hayaller kurulmaz bu ömür değersiz olur..
Old 19-06-2007, 15:30   #58
uSaRe01

Hayatımın çoğunda hayal kurmanın özlemini çektim hep, kendime ait,katıksız,saf,el değmemiş,başkalaşmamış hayallerin... Hayallerim olsun istedim,hayal kurmanın tadına ilk vardığım demlerdeki gibi; çocukca,masum.. Ama hayallerime de müdahale ettiler hep,düşlerimin benimle alakasını sorgular oldum. Kurduğum hayalleri benliğimin süzgecine tabi tuttum; sonuç hüsran... Hayaller benim değil,ben kurmuş olsam dahi. Bana ait çok az şeyler var hayallerimin hamurunda. Şimdi; bana ait hayaller kurabileceğim günlerin gelmesini hayal ediyorum hep... Bu hayalim bana mı ait acaba
Old 19-06-2007, 19:02   #59
adalet tanrıçası

Mutlu Hayalleriniz hep gerçek olsun ...

Hayal kurmak güzel ama kurduğunuz hayallerin gerçekleşmemesi sizi bazen üzebiliyor hatta yıpratabiliyor.İşte o zaman hayal kurmanın anlamsızlığını farkediyosunuz.Kurduğunuz hayallerin hep gerçekleşmesi dileğiyle...
Old 27-06-2007, 16:48   #60
AV.ZAFER TUNCA

Varsayılan hayal olarak kalmaması hayaliyle

Hayatımın gelmiş geçmiş en büyük hayalini, en büyük mutluluğunu, en büyük aşkını o kadar yakınımda hissettim ki, onun orda öylece durması bile bana tarifsiz bir mutluluk ve huzur veriyor.
şimdi hayatımdaki en büyük hayalim, hayallerimin hayal olarak kalmaması. "Zaman" la gerçekleşmesini beklemekten başka yapacak birşeyim yok.
eğer bu hayal gerçekleşirse, bilmiyorum, ama delirebilirim sanırım
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi