Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

evlilikte eşten habersiz yapılan borçlar ve olunan kefilliklerden dolayı diğer eşin mağduriyeti

Konuyu Kilitleyin
Old 03-03-2012, 19:19   #1
sualem

Varsayılan evlilikte eşten habersiz yapılan borçlar ve olunan kefilliklerden dolayı diğer eşin mağduriyeti

4 yıllık evliyim.evliliğimizin başlangıcından beri eşim,abilerinin borçlarından dolayı onlara yardım ettiğini söylüyor.ancak bu öyle bir hale geldi ki onlara kefil olduğundan maaşına haciz geldi.yine bir arkadaşına kefil olduğundan maaşına haciz geldi. hacizli durum son 2 yıldır böyle.(tabi ben onlara mı,başkalarına mı kefil olduğunu bilmiyorum.bunlar kendisinin söylemleri.ancak onun yalan söyleyebilme ihtimali de yüksek.)ayrıca evin maddi sorumluluğu maalesef faturaları ödemediğinden dolayı benim üzerime kalıyor.sorum şu;bana söylemediği başka borçları da olabilir.olup olmadığını nasıl öğrenebilirim.varsayalım ki var(yüksek bir ihtimal)ben de memurum ve üzerime tapulu bir evimiz var.bu durumdan maddi olarak etkilenir miyim?etkilenirsem nasıl.ayrıca eşlerden biri kefil olurken diğerine neden sorulmuyor?
Old 05-03-2012, 10:09   #2
kezzy

Sayın katılımcı;
Öncelikle belirtmek gerekir ki, eşinizin borcunundan dolayı sizin adınıza kayıtlı gayrimenkulün üzerine haciz konulmaz ancak evine haciz işlemi uygulanabilir ve menkul(beyaz eşya vs) haciz işlemiyle karşı karşıya kalabilirsiniz.
Sorunuzdan boşanıp isteyip istemediğiniz anlaşılamamaktadır. İki şekilde de genel olarak değerlendirme yapmak gerekirse;
Eşinizin sürekli olarak borçlanması ve aşırı para harcayarak aşırı borçlanması, haciz gelmesine sebebiyet vermesi boşanma sebebi olduğu gibi, boşanmak istemiyorsanız eşinizin savurganlığı ve kötü yönetimi nedeniylede kuşullar var ise kısıtlanmasını da talep edebilirsiniz.
Bu nedenle hak kaybına uğramamak için her aşamada mutlaka bir avukattan doğrudan hukuki destek almanızı öneriyoruz.
KAHDEM'e gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.
Saygılarımızla
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi