Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Severken Boşanma/Ekonomik ve Diğer Şiddetler

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 10-01-2014, 23:43   #1
Konuk(ege)

Varsayılan Severken Boşanma/Ekonomik ve Diğer Şiddetler

Merhaba

8 yıl önce arkadaşlıkla başlayıp büyük aşka dönüşen ve bunca yıl geçmesine rağmen hergün 7-24 beraber olupta birbirimizi yanındayken bile özleyen tv seyrederken bile elleri çözülmeyen sürekli birbirine sarılan ve sevdiğini söyleyen uyurken bile ayrılmayan iki seven kalp

Ancaaak,benimde onunda ikinci evliliği fakat öyle bir eşi varki evliyken eşine çocuklarına sofra hazırlamanın hizmetçilik olduğunu söyleyip sürekli evde tartışma çıkaran eşine ve 3 çocuğuna eşinin ailesine saygısı olmayan düzensiz evine pasaklı bir bayan şimdi ise kaç yıldır hayatında birisi var ve onunla yaşıyor bir çocuğuda yanında ancak nafaka 300 tl bu sdece yol parası ve harçlık için giyimine okuluna kadar ayrıyeten karşılıyor diğer ikisi babannede ve aynı şekilde her giderleri eşim tarafından yüksek miktarlarda karşılanıyor bu ikisi reşit ancak eski eşi coştu tamam dedikçe 600 tl bir haftada yetmez oldu başkasınla yaşadığı halde eşim her istediği parayı veriyor ve kadın istemediği zaman da çocuk bizde oluyor bu beni rahatsız ediyor öyle olduki yaşadığı haneyede biz bakmaya başladık bu normalmidir?

kadın ayrıldıktan sonra eşimle devamlı görüşmek istiyor aynı andada 2 yıldır eski sevgilisiyle yaşıyor...eşimde önceden yıllarca mutsuzluktan başkalarına kaçarken şimdi hiç rahatsız olmuyor,BADEM GÖZLÜMÜ OLDULAR ACABA? çocuk bahanesiyle devamlı konuşuyorlar ve eşimden param bitti diye rahatsız olmadan istiyor ve hiç umrunda olmayan adama çok nazik konuşmaya başladı paranın kerameti sanırım geçen 2 yıl adama gidecek diye o çocuğu başımıza atıp atıp gidiyrdu,üzüntümden anne sevgisini ben vermeye çalıştım ama şimdi işin ucunda para olunca sağolsun haftada 4 gün ilgileniyor okuluna götürüyorou istemeyen eşimde ona minnettar sanırım beni annesi onu el sanıyor nedenine gelince bu aşkı yaşadığım eşim kadınla konuştuktan sonra ne oluyorsa bana düşman gibi davranıyor saatlerce hakaret şiddet uygulayıp siniri geçincede iyiki varsın sen nerdeydin diye sıcacık sarılıyor suçumsa benim çocuğum aradı diye,eksikleri alacaksak şunuda alacaktık diyince bana hakaret ediyor sinirleniyor nedenmi o zekiymiş benim eski kocam gibi aptal değilmiş,yada benim normal bir kelimemde o kelimeyi alıp benimle satlerce kavga edip hakaret etmesi ve şiddet uygulaması nedenide ben bilmiyorum fakat o öyle hissettiği için yaptığını söylüyor ve ben sohbetten korkar oldum neyi nezaman nasıl hissedeceğini bilmiyorum çünkü,ben hariç eski eşi dahil çok kibar saygılı ve motive etmeyi seven hoş ve kibar aydın modern bir insan görüntüsünde olduğundan herkez çok sever...biz bir yıllık evliyiz toplam 8 yıllık beraberliğimiz var ilk önce benim dişimle tırnağıml kurduğumçok cici evimde beraber yaşamaya başladık ozaman iş hayatıda mahfolmuş kendide perişandı evime gelmeye başladı ancak bir yık geçmeden yine benim kelimelerimden hissettiği şeylerden bana şiddet uygulamaya başladı ve ev benimken beni evden kovmaya başladı ben kendime yer ararken o benim kurulu düzenimde yaşamaya devam ediyor sonrada seni seviyorum diye kendini yırtıp binaya rezil ediyor çocuklarımı öldürmekle tehdit edip beni geri döndürüp yine o büyük sevda devam ediyordu ancak uzun sürmüyordu 8 yıl aynı döngü,sonradan ev tuttu benim eşyeler harici eşyalarda alındı aynı olaylar devam etti evden giden ben olyordum,ama yine tehdit ve sevdiğini öleceğini öldüreceğini özlediğini söyleyerek yeminlerle döndürdü sonra evlendik bişey değişmedi ve ben her an 3 gün süren hakaretlerden şiddetten çok yoruldum artık ve birde maaşımı 8 yıldır kendime birşey almadan hep ona ve ailesine harcıyorum benim en kötü sözlerimde birtanem,dünyam ömrüm o şiddet uyguladığında bile hep bu sözler ve hep bitanem neden ben öyle birşey demedimki dediğimde ben öyle hissettim demekten vaz geçmiyor,onu son kez terkettim pazartesi dava açacağım ancak benim evimdeki herşey o evde birde 5 yıl önce benden altınlarımı borç istemişti hala vermedi yapacam diyince hatırlattım masrafları sıralarken delirdi kendi dediği halde sen altınlarınımı istiyorsun diye hem hakaret hemde saatlerce şiddet gördüm altınlarımın değeri 6000 tl ve her ay maaşımda onlara gidiyor kendime yada çocuklarıma hiç birşey almama fırsat vermiyor ve bu insanın bugün geliri 4 yıldır aylık ortalama 15 bin lira dolayısıyla benimle yaşarken olan 8 yıllık maaşımıda o harcadı harcattırdı,huzurdan başka bişey umrumda değildi ancak benim ona ailesine çocuklrına saygım sevgim ilgim sakinliğim hayatında görmediği sevgiyi saygıyı benden gördükçe kendi mükemmelliğinden,kendi zekasından bahsedip hakaret edip ağzımı açtırmaz oldu, büyük olan sevgisi kadar olan hakaretleri ve şiddeti beni hayatımdan bıktırdı kafam allak bullak oldu çokmu seviyor yoks nefretmi ediyor bir türlü anlayamadım gitti.......

1)Ben sanırım tek kişiyle yaşadığımı sanıyorum fakat biri beni delice seviyor diğer ruhu benden nefret ediyor dolayısıyla benim dengem bozuluyor kendi yaptığı herşeyı ben yaptım sanarak her an hakarete ve şiddete hazır durumda hızlı bir şekilde boşanmak istiyorum...

2)sonuçta benim herşeyim olan bir evim,bir miktar altınlarım vardı şimdi maaşım hariç hibirşeyim kalmadı hepsini aldı içimdeki çılgın çocuda yok etti,bunla ilgili yasal talepte bulunup benim düzenimi tekrar kurabilecek para talep edebilirmiyim?alabilirmiyim?benim olanları haricinde ondan bir talebim yok....

3)Ondan ayrılmamı önlemek için çocuklarımı daamadımı öldüreceğini söylüyor tehtidle geri döndürüyor,bensiz öleceğini söylüyor ne yapmalıyım)

4)eşimin tipinle görüntüsüyle konuşmalarıyla yaptıkları hiç uymuyor dengem bozuldu sanki 2 kişiyle yaşıyorum...en azından içimde kalan sevgisi tamamen bitmeden ondan kurtulmak istiyorum,sakinken sanki bir elmanın iki yarısıyız,herşeyimiz okdar uyumluki birki ancak diğer kişi ortaya çıktığında dayanılmaz ya ölmek yada öldürmek istiyorsunuz dayanılacak gibi değil......

5) ben eşimin sevgisinden 8 yıldır hiç birşey anlayamadım çözemedim hiçbirşey birbirini tutmuyor eğerki siz çözebildiyseniz banada söylermisiniz?

6)çok uzun oldu sanırım fakat aslında bunlar çok azı bir kitap olur hayatımız,uzun ve karmaşık bir hikaye olduğundan sizden özür dileyerek bana fikir olarak yardımcı olmanızı rica ediyorum......

Zaman ayırabilirseniz teşekkürler....

SAYGILARIMLA
Old 12-01-2014, 11:53   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.katılımcı,

Eşiniz ile ilgili duygusal ve sosyal değerlendirmeler için bu konuda çalışan bir uzmandan yardım almanız uygun olur.Hukukçular ancak hukuki değerlendirme ve olanaklar konusunda size destek olabilecektir.

Boşanmayı düşünüyorsanız, koşulları varsa maddi manevi tazminat talep edebilirsiniz.

Altınlarınız ve eşinize aktif olarak verdiğiniz mali değerlerin iadesi/bedeli için boşanma davası içinde veya ayrı olarak -harcını ödeyerek-talepte bulunabilirsiniz.

Şiddete yönelik eylemlerin yasaklanması için koruma kararı talep edebilir ve suç duyurusunda bulunabilirsiniz.

Bir avukattan doğrudan hukuki destek almanız yararınızadır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi