Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Adliye Duvarı Staj ve mesleki dayanışma ilanları, hukuk panel, konferans, toplantı haberleri ve hukukla ilgili her türlü ticari nitelik TAŞIMAYAN duyurular. Tarih içeren aktiviteleri ayrıca Hukuk Takvimize de işleyebilirsiniz.

Dikkat! virüslü Mesajlar

Yanıt
Old 01-06-2002, 17:36   #1
Av.Mehmet Saim Dikici

Varsayılan Dikkat! virüslü Mesajlar

Sayın Üyeler,

Bazı kötü niyetli kişiler tarafından THS' ye üye olan meslektaşlarımızın mail adresi ve ismi yazılarak ''ekli'' ve virüslü dosyalar gönderilmektedir. Daha önce bana, sanki iki değerli meslektaşımızdan gönderilmiş gibi virüslü mail gönderilmişti.

Ancak, bu defa da benim ismimle bazı meslektaşlarıma ekli dosyalı ve muhtemelen virüslü dosyalar gönderilmiş olduğunu öğrendim..

Benim gönderdiğim ekli dosya içeren mesajlar yoktur! Haberim dahi yoktur..

LÜTFEN DİKKAT EDELİM..

Selam ve saygılarımla..
Old 10-06-2002, 10:19   #2
Cest la vie

Önemli Sakın açmayın!

Aynı olay benim de başımda.. Az önce hiç tanımadıgım bir adrese mail yollamıs oldugumu, bana gelen "mail dagıtılamadı" uyarısından gördüm. Maili göndermemek şöyle dursun, adresin kime ait oldugunu bilmiyorum bile!
Lütfen dikkat ediniz. Benden gelen ekli mailleri açmayınız, hatta kimden gelirse gelsin ekli dosyaları direkt siliniz.
Outlook kullanıcıları daha dikkatli olsunlar, zira virus, bulaşmak için açılmayı beklemiyor, mailini ustune tıklamak yeterli oluyor!!

Dediğim gibi, LÜTFEN DİKKAT!
Old 10-06-2002, 10:51   #3
Av.Mehmet Saim Dikici

Bunu yapan bir mikrop... kesin mikrop ve aramızda...ama yakalanacaktır.. an meselesi.. peşindeyiz..
Old 10-06-2002, 15:06   #4
Admin

http://www.turkhukuksitesi.com/hukuk...istemguvenligi
http://www.turkhukuksitesi.com/acemi.shtml

Adresinize virüslü dosya gelmesi sanılanın aksine:
1- Bunun biri tarafından kasıtlı gönderildiği
2- Gönderici kısmında adresi yazılan kişi tarafından gönderildiği anlamlarına gelmez.

Virüsler artık fazla akıllandılar ve kullandıkları bilgisayardaki kullanıcıların adres defterlerine kayıtlı kişilere, bu kişilerin email gönderdikleri ya da aldıkları kişilere ya da internette dolaşırken rastladıkları email adreslerine kendilerini otomatik olarak ve o kişinin ruhu bile duymadan gönderme özelliğine sahip. Dolayısıyla geçmiş herhangi bir şekilde iletişim kurduğunuz bir kişinin bilgisayarına virüs bulaşırsa sizin email adresinize de virüsün bir örneğinin gelme olasılığı çok yüksektir. Hele hele email gruplarına (forum değil!) yazdığınız mesajlardan sonra grup kalabalıksa mutlaka 1-2 tane virüslü mesaj alırsınız zira binlerce grup üyesi arasında mutlaka bilgisayarında virüs bulunan birkaç kişi vardır.

Bu endişe edilecek bir durum değil. Sistem güvenliğinin temel kurallarını öğreniniz, güncel bir virüs programı ve sağlam bir firewall (Zone Alarm'ı tavsiye ederim: http://www.zonelabs.com)edininiz ve gelen mesajları da silip ignore ediniz..

Daha güvenli bir ortam için de sürüden ayrılınız ve herkesin KULLANMADIĞI bir email programı kullanınız. Herkes Outlook kullandığı için yazılan hemen bütün virüsler de Outlook açıklarını kullanıyor. Outlook kullanmazsanız güvenliğiniz artar. Eğer outlook kullanmaya kararlıysanız, en azından en güncel sürümlerini yükleyiniz ve sık sık güvenlik yamalarını (patch) kontrol edip, yeni yamaları yükleyiniz.

Alıntı:
Az önce hiç tanımadıgım bir adrese mail yollamıs oldugumu, bana gelen "mail dagıtılamadı" uyarısından gördüm. Maili göndermemek şöyle dursun, adresin kime ait oldugunu bilmiyorum bile!

Bu konuda uyarmıştım değil mi?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama

Forum Listesi