Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Avukatlık bürolarında randevu ile soygun yöntemi

Yanıt
Old 20-03-2008, 23:53   #1
CENTELBOY 54

İnceleme Avukatlık bürolarında randevu ile soygun yöntemi

Sayın üye arkadaşlar öncelikle başımıza gelen bir olayı size anlatmak ve bundan sonrada meslektaşlarımızın dikkatli olmasını temenni ediyorum.Arkadaşlar artık avukatlık bürolarını çok rahat soyan insanlar türemiş bulunmaktadır.Bu kişiler öncelikle ofise gelerek sekreterinize randevu aldığını belirtiyor ama isim olarak başka bir isim söylüyorlar.Daha sonra sekreterinizden su veya başka bir şey isteyerek onu uzaklaştırıyor ve başlıyor ofiste değerli bir şey aramaya önüne ne gelirse.Bizim sekreterimizi soyanlar başka bir bölgede arkadaşımızın da ofisinde aynı taktikleri uygulayarak soygun yapıyorlar.Meslektaşlarım dikkatli olun!!!!! diyor ve böyle bir durumla karşılaşmamanızı diliyorum.
Old 21-03-2008, 10:23   #2
uye8490

Büroyu açtığım yıldı.Hiç unutmam sabah büroya geldim,büromda altı yedi kişiyi oturmuş beni bekler bir vaziyette buldum.
O sıralarda fakülteden yeni mezun olmuş kardeşim ben yokken büroda duruyordu.
Meğer adamlar su istemiş çay ocağının suyunu hijyenik değildir diye kardeşim sunmak istememiş ve sabah sabah büromu o adamlara emanet edip marketin yolunu tutmuş.
Old 21-03-2008, 11:29   #3
Av.Barış

Bizim eski büroda da benzer birşey olmuştu.CMK dosyalarında sürekli hırsızlık olaylarına baktığım için hepsinin tipinin,giyiniş tarzının aynı şekilde olduğunu biliyorum.Büroda bir sabah sekreter "sizinle görüşmek isteyenler var demişti".Bende "içeriye al demiştim.Sonra adamlar bana çok yüksek meblağlı senetler gösterdi ve gösterirkende etrafa bakıyorlar ve ayrıca "Biz su alalım,lavaboya gidelim,buroda kaç bilgisayar var" şeklinde sorular gelince biz bu işlere bakmıyoruz deyip göndermiştim
Bu arada sayın yaren kardeşiniz çok iyi misafir ağırlıyor.Bizim bölgenin kültürü olsa gerek
Old 21-03-2008, 20:54   #4
erk42

bizim bölgemizde değişik yöntem uygulandı.yüksek meblağlı dava için gelen kişi harç masraflarının kendisine havale edileceğini ancak şu an parası olmadığını acil paraya ihtiyaç olduğunu , para gelince hem masrsf hemde borcunu ödeyeceğini söyleyerek para istedi.
Old 22-03-2008, 14:55   #5
CENTELBOY 54

Evet arkadaşlar baştada belirttiğim gibi bu şahıslar gerçekten korkusuzca davranıp ve aynı yöntemlerle meslektaşlarımızı maalesef soymaktadırlar unutmayalım ki bizim dikkatimiz bir başka arkadaşımızı bundan kurtarabilir.
Old 23-03-2008, 16:33   #6
caner87

Cmk dan gelen bir dosya vardı. Çocuk hırsızlık yapmış, babası günlerce büroya geldi gitti, trilyonluk bir arsası olduğunu ,rahmetli annesinden kaldığını ama kardeşleri ile sorun yaşadığı için satmak istediğini söyledi durdu. Hatta evrakları bile vardı ama pek itimat etmemiştim. Fotokopi yapılmış altına numaradan mühür ,imza çakılmış değişik evraklardı.
Neyse geldi gitti
Bu arada da çocuğunu çıkarmam için gerekirse özel vekalet vereceğini, senelerce yurt dışında yaşadığını söyledi, durdu.
Tabi bu arada çocuğu evden kaçmış da, çöp toluyormuş da ondan hırsızlığa yeltenmiş de, ailesinde bunların çok yadırganacağını ,utandığını , ağladığını söyledi durdu.
tabiki bunları yaklaşık 15 gün devam ettirdi.
Yani saf biri de olsanız, feleğin çemberinden de geçseniz adama inanırdınız.
Çünkü muhteşem bir hitap yeteneği var, inanılmaz hikayeler anlatıyor. Hikayeler birbiri le oldukça bağlantılı ve tasvir ederek anlatıyor yani yaşanmışlığı konusunda aklınıza soru işareti takılmıyor.
ama tabi ki yemezler
merakla bekliyordum bu işin sonu nereye varacak diye, herhalde iyi savunma yapmam için bu kadar çırpınıyor diye düşünüyordum.
sonra dedi ki bir gün, artık muhabbet koyu içini dşını dökmüş, sermiş- bu arada babamla çalışıyorum ondan rahatım yani beni yalnız yakalaması imkansız - ağzından baklayı çıkarıverdi..
vay efendim şu kadar bir borç verecekmişim de postanede sorun varmış da bankada gecikmiş de yurt dışında bilmem kaç bin euro hesabına yatacakmış da onun bilmem kaç bin eurosunu bana elden verecekmiş de, bir yere kadar gidip kalması vs gerekiyormuş da bilmem kaç bin borç verebilir miymiş de nasılsa trilyonluk davası varmış onun yüzde yirmisi benimmiş de isterse sözleşme yapacakmışım da senet verse de olurmuş da,
dedim amca ahh ahhh sorma ben de senden isteyecektim, bir git...
Old 14-04-2008, 16:52   #7
av.cemile

Benim duyduğum olay şöyle,
Bir adam elinde senetle geliyor ve tahsilini istiyor. İlçedeki avukat da vekalet çıkarması için kartını veriyor. O kişi notere gidip vekaletnameyi düzenletiyor ve geliyor. Aradan zaman geçiyor. Senet tahsil ediliyor. Senedi getiren ve vekalet veren kişi olduğuna inanılan adama para ödeniyor ve adam gidiyor.Bir kaç gün sonra bir adam geliyor ve ben buraya bir senet göndermiştim. Tahsil oldu mu diye soruyor? Avukat diyor ki adınız nedir? Adı senette alacaklı görünen adamın adı ile aynı. Nüfus cüzdanını istiyor. Cüzdanda da doğru. Ama biz parayı, alacaklı zannederek senedi getiren adama ödedik diyor avukat. Adam başlıyor bağırmaya.Seni şikayet edeceğim, kimliğe bakmadan nasıl ödeme yaparsın, haksahibi benim diye başlıyor yaygaraya. Meslekdaşımız da tekrar ödeme yapıyor bu adama. Sonradan anlaşılıyor ki bunlar çete ve alacaklı olmadığı halde ilk adam görüşmeleri yapıyor, vekaleti noterde, sonradan gelen adam imzalıyor, tahsilat meblağını da ilk gelen alıyor, avukat da alacaklı olmayan birine ödeme yaptığından ve asıl alacaklı çok gürültü çıkardığından, polisi aramak aklına bile gelmeden ikinci ödemeyi yapıyor. Durumu farkedip şikayet edene kadar adamlar sırra kadem basıyorlar. Büronuza ilk kez gelen kişlerden vekalet alırken bence kimlik kontrolü yapınız. Ödemeyi yaparken de
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi