Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Tebliğ Edilmeyen Karardan Sonra Nafaka Artırımı İçin Beklemek

Konuyu Kilitleyin
Old 08-08-2012, 10:22   #1
konuk

Varsayılan Tebliğ Edilmeyen Karardan Sonra Nafaka Artırımı İçin Beklemek

i çalışmalar diliyorum benim sorum hakim nafakaya karar verdikten sonra tebliğ edilmesi gerekiyormuş ben bilmiyordum şu an nafaka artırım davası açmak istediğimi söyledim normalde çok önce karar verildi nafakaya ama tebliğ edilmediği için artırım için 1 yıl geçmesi gerekiyormuş karşı tarafın durumu çok i ben zor durumdayım bunun bir yolu yokmudur mutlaka 1 yıl beklemek zorundamıyım tebliğ daha yeni yaptım başka bi yol varmı
Old 08-08-2012, 14:56   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan konuk
i çalışmalar diliyorum benim sorum hakim nafakaya karar verdikten sonra tebliğ edilmesi gerekiyormuş ben bilmiyordum şu an nafaka artırım davası açmak istediğimi söyledim normalde çok önce karar verildi nafakaya ama tebliğ edilmediği için artırım için 1 yıl geçmesi gerekiyormuş karşı tarafın durumu çok i ben zor durumdayım bunun bir yolu yokmudur mutlaka 1 yıl beklemek zorundamıyım tebliğ daha yeni yaptım başka bi yol varmı

Sayın konuk,
Nafakanın arttırılması ya da azaltılması davaları için yasada bir süre öngörülmemiştir. Medeni Kanun'a göre tarafların ekonomik durumlarının değişmesi ya da hakkaniyetin gerektirdiği durumlarda mahkemece nafaka artırılabilir ya da azaltılabilir. Ancak nafakanın arttırılması ya da eksiltilmesi için, önce verilmiş nafaka kararının kesinleşmiş olması gerekir. Dosyanızı bir avukata inceleterek ve doğrudan hukuki yardım alarak adım atınız.
Old 09-08-2012, 03:24   #3
Konuk

Varsayılan nafaka artırımı

teşekkür ederim verdiğiniz cevap için lakin adreslere yazı gitmediğinden kesinleşme olmadı normalde hakim karar verdi ama işte adreslere gelmediğinden kesinleşmiş görünmüyor dolayısı ile şimdi artırım davası açamıyomuyuz ben 1 yıldır düşük nafaka alıyorum kesinleşmeyide artırım davası açmaya gittğimde öğrendim tebliğ elime ulaştığında yapabileceğim bi şey varmı mutlaka şimdi 1 yıl dahamı beklicem yani düşük nafaka almaya devammı edicem karşı taraf 5000 alıyor verilen 150
Old 09-08-2012, 09:38   #4
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
teşekkür ederim verdiğiniz cevap için lakin adreslere yazı gitmediğinden kesinleşme olmadı normalde hakim karar verdi ama işte adreslere gelmediğinden kesinleşmiş görünmüyor dolayısı ile şimdi artırım davası açamıyomuyuz ben 1 yıldır düşük nafaka alıyorum kesinleşmeyide artırım davası açmaya gittğimde öğrendim tebliğ elime ulaştığında yapabileceğim bi şey varmı mutlaka şimdi 1 yıl dahamı beklicem yani düşük nafaka almaya devammı edicem karşı taraf 5000 alıyor verilen 150

Sayın konuk,
Davada daha önce hangi adresine tebligat yapıldı ise, o adrese karar da tebliğ edilebilir.
Bir avukattan doğrudan yardım alırsanız bu şekilde hak ve zaman kaybına uğramazsınız.
Old 11-08-2012, 17:56   #5
Konuk

Varsayılan nafaka artırımı

teşekkür ediyorum tebliğ ettim şimdide benim asıl sorum şimdi bu davayı açmam için 1 yıl geçmesinimi beklicem tebliğ eildikten sonra 1 yıl beklenir diyolar
Old 12-08-2012, 15:11   #6
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
teşekkür ediyorum tebliğ ettim şimdide benim asıl sorum şimdi bu davayı açmam için 1 yıl geçmesinimi beklicem tebliğ eildikten sonra 1 yıl beklenir diyolar

Sayın konuk,
İlk mesajımda bu sorunuza yanıt vermiştim. 1 yıl beklemeniz gerekmez ama davada sizin ve davalının ekonomik durumunun değiştiğini kanıtlamalısınız.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi