Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

anlaşmalı boşandıktan 3 yıl sonra eski eşim çocuğumun velayetini almak için boşandıktan sonraki olan telefon konuşmalarımı delil olarak isteyebilirmi

Konuyu Kilitleyin
Old 30-01-2012, 13:58   #1
rüzgar gülü

Varsayılan anlaşmalı boşandıktan 3 yıl sonra eski eşim çocuğumun velayetini almak için boşandıktan sonraki olan telefon konuşmalarımı delil olarak isteyebilirmi

şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim..3 yıl kadar önce eşimden anlaşmalı olarak boşandım..küçük kızım bende kalması karşılığında nafaka istemedim..şimdi eşim aşırı kıskançlık nedeniyle beni dehdit ediyor..gayet normal bir hayatım var fakat telofonla görüştüğüm çok yakın bir erkek arkadaşım var..eşim dava açacağını ve gayri ahlaki bi yaşam sürdüğümü ispatlayıp çocuğumun velayetini almak istediğini söylüyor..bunun içinde telefon ve meil kayıtlarımı dökümanlarını çıkartırıp delil olarak kullanacağını söylüyor..boşandıktan sonraki süreçte yaptığım telefon görüşmelerine ve meillerime hukiki yoldan ulaşma hakkı varmıdır ve gayri ahlaki bu durum olmadığı halde bunu delil olarak kullanması mümkünmüdür? yardımcı olabilirseniz çok sevinirim..saygılarımla
Old 30-01-2012, 19:05   #2
Av. Hatun Olguner

Eski eşinizin bu telefon görüşmelerini kullanarak velayeti alması çok zordur. Zira bir kişi ile telefonda konuşmak ahlaka aykırı bir durum değildir.

Eski eşiniz ancak velayet görevinizi aşırı ihmal ettiğinizi,çocuğunuza kötü davrandığınızı iddia ederek velayeti isteyebilir.

Ayrıca çocuğunuz görüşlerini açıklama olgunluğuna erişmişse mahkemece dinlenecektir. Kimi istediği önem kazanacaktır.

Hak kaybına uğramamak için bir avukattan doğrudan hukuki yardım alınız.

Maddi durumunuz elverişli değilse bulunduğunuz il borosu adli yardım servisine başvurabilirsiniz ve tarafınıza ücretsiz avukat atanmasını isteyebilirsiniz.
Old 31-01-2012, 09:19   #3
rüzgar gülü

ilginiz için çok teşekkür ederim..bu konuşmaları delil olarak kullanamaz anladım..ama peki bu kayıtları hukiki olarak, yasal yollardan ortaya çıkarma talebinde bulunmaya hakkı varmıdır..sonuçta arkadaşımında zarar görmesini istemiyorum..bunuda öğrenmek istemiştim..tekrar teşekkürler..
Old 31-01-2012, 13:10   #4
Av. Hatun Olguner

Görüşme içeriklerini ortaya çıkaramaz. En fazla kimin kimle,hangi numarayla görüştüğü ortaya çıkarılabilir.
Old 01-02-2012, 14:13   #5
rüzgar gülü

bilgileriniz için çok teşekkür ederim..iyi çalışmalar diliyorum..
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi