Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Yargıtay Kararı Arıyorum

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 21-11-2012, 15:22   #1
av_yaseminceylan

Varsayılan Yargıtay Kararı Arıyorum

Değerli meslektaşlarım,

Yargıtay 3. Hukuk Dairesi'nin 2008/4930 E. 2008/7505 K. sayılı kararınına ihtiyacım var. Yardımcı olduğunuz için şimdiden teşekkür ederim.
Old 21-11-2012, 20:45   #2
Av. Arzu Erkol Dursun

yasemin hanım baktım ama bulamadım, sinerji programda. esas ve karar tarihi kesin değil mi?
Old 21-11-2012, 21:20   #3
AV Sezin

malesef corpusta da yok..
Old 22-11-2012, 08:44   #4
av_yaseminceylan

Teşekkür ederim.
Esas ve karar numaralarının doğru olup olmadığından emin değilim. Müvekkilime gönderilen bir ihtarnamenin içeriğinde mevcut olması sebebiyle olduğu gibi naklettim.
Old 22-11-2012, 12:30   #5
üye7160

Alıntı:
Yazan av_yaseminceylan
Teşekkür ederim.
Esas ve karar numaralarının doğru olup olmadığından emin değilim. Müvekkilime gönderilen bir ihtarnamenin içeriğinde mevcut olması sebebiyle olduğu gibi naklettim.

ihtarın içeriği nedir?belki konudan araştırma yapabiliriz.
Old 22-11-2012, 13:27   #6
av_yaseminceylan

Alıntı:
Yazan YILDIZ HUKUK
ihtarın içeriği nedir?belki konudan araştırma yapabiliriz.

Konusu öz olarak; kira tespit davasının hüküm kısmında tespit edilen kira bedelinin net veya brüt olduğu konusunda açıklama yapılmayan hallerde kira bedeli nettir, bu bedeli ödeyin çağrısıdır. İhtar edenle aramızda bir de dava var. Biz defalarca brüt olduğunu vurguladık, kararlar sunduk. Ancak karşı taraf nettir, bu da Yargıtay kararı demiş. Ben de mezkur kararı merak ettim.
Old 22-11-2012, 13:38   #7
Armağan Konyalı

Alıntı:
Yazan av_yaseminceylan
Konusu öz olarak; kira tespit davasının hüküm kısmında tespit edilen kira bedelinin net veya brüt olduğu konusunda açıklama yapılmayan hallerde ... Biz defalarca brüt olduğunu vurguladık, kararlar sunduk. Ancak karşı taraf nettir, bu da Yargıtay kararı demiş. Ben de mezkur kararı merak ettim.
Olayınızda merak etmesi gereken taraf siz değilsiniz. Siz doğruyu bulmuşsunuz.

Karşı tarafa aşağıda sunulan adresleri gönderin, tıklasın:

- Kira sözleşmesinde kiranın net veya brüt olduğuna ilişkin açıklık yoksa kira brüttür:
http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=42024

- Kira tespit davasının kararında kiranın net veya brüt olduğuna ilişkin açıklık yoksa kira brüttür:
http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=12217

Saygılarımla
Old 23-11-2012, 14:03   #8
av_yaseminceylan

Alıntı:
Yazan Av.Armağan Konyalı
Olayınızda merak etmesi gereken taraf siz değilsiniz. Siz doğruyu bulmuşsunuz.

Karşı tarafa aşağıda sunulan adresleri gönderin, tıklasın:

- Kira sözleşmesinde kiranın net veya brüt olduğuna ilişkin açıklık yoksa kira brüttür:
http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=42024

- Kira tespit davasının kararında kiranın net veya brüt olduğuna ilişkin açıklık yoksa kira brüttür:
http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=12217

Saygılarımla

Armağan Bey,

İlginiz için teşekkür ederim.
Bir vekil olarak karşı tarafın dayandığı verileri de iyi bilmem gerektiğini düşündüğüm için bu başlığı açmıştım.

Vakit ayıran herkese tekrar teşekkürler.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi