Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Eşim sürekli alkol alip sürekli huzursuzluk cikario ve geceyi karakolda gecirioruz!!!

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 16-01-2010, 02:11   #1
Konuk

Rahatsiz Eşim sürekli alkol alip sürekli huzursuzluk cikario ve geceyi karakolda gecirioruz!!!

Merhabalar
Oncelikle biz bayanlarin Boyle bir siteye cok ihtiyacimiz varken siz hukukcularimiz tarafindan olusturulmasi cok sevindirici gecen hafta OKAN bayulgende denk gelip by siteye ulasma firsati buldum, simdiden cok tskrler.
Ben 1964 dogumlu 2 kiz cocuk annesiyim, kizlarimin biri 18 dieri ise 24 yasinda 26 yillik evliyim eşim bu 26 yıl zarfinda cok sorumluluk sahibi biri deildi onceleride alkol aliyordu ancak son 4-5 senedir iyice alkolik oldu ve işin icinede bir kadın girdi ikiside alkolik kadini baya bir arastirdim alkol icin yapamayacaği sey yok cevresinde boyle biliniyor ve esimi sürekli doldurup uzerimize salıyor .
Daha onceleri esimin iyi bir isi olup erken yasta emekli oldugu için esimin verdigi ev harcliklarindan kısarak ve yillar once gecirdigim ciddi rahatsizliktan dolayi kizlarimin gelecegini dusunerek birikim yaptim 2 ev aldim kizlarima birde oturdugumuz evimiz var oda kayinpederimin uzerine ancak biz oturuyoruz bu kadin esimin hayatina girdiginden beri eşim eve para vermiyor1,5 milyar aylik Maas alio calistigi yerden o paradan bize vermio biz sadece 450 TL emekli maasini alioruz AMA her kavgada evleri ozelliklede maas vermemekle tehdit ediyo suandada krizden dolayi kizlarim calismio ve o paraya ihtiyacimiz var bizi son 2 senedir sürekli huzursuz edip kavga cikario evleri alip kadinla yemek icin asla AMA asla vermek istemiorum suabda onumuzde bircok dava var kizlarima ve bana hakaret ve darptan cunku her ay 1 kez karakolluk oluyoruz son olayda kizimin yuzune terlik firlatarak burnundan darp aldi ayni sekilde bizde darp aldik. Sikayetci olduk kizlarim ve ben bu ayın 22 de mahkememiz var daha onceki kavgslardanda davalarimiz var hem by olaylar icin hemde bizden maasini alip evleeide alabilirmi cunku ben iki kizimi dusunuyorum yillarca dert cekip birikim yapip neydügü beliesiz bir kadin yiycek die bosanma davasida acamiorum bu konularda napabilirim bu konuda engin bilgilerinize ihtiyacim var .
Saygılarimla
Old 16-01-2010, 12:14   #2
Themis99

Sayın konuk,
Boşanma davası açma hakkınız bulunmaktadır. Özellikle fiziksel şiddete dair doktor raporları, ceza yargılamasına ait dosyalar, tanık beyanları ile kusurun eşinizde olduğunu ispatlayarak boşanmayı gerçekleştirebilirsiniz.
Boşanma davası ile birlikte maddi ve manevi tazminat talep edebilir,yoksulluk nafakası isteyebilirsiniz.
Çocuklarınız reşit olduğundan onlar adına iştirak nafakası talep edemeseniz bile; kızlar okuyor, eğitimlerine devam ediyorlarsa , kendileri ayrı davalarla yardım nafakası talebinde bulunabilirler.
Boşanma davası açmadan dahi tedbir nafakasına hükmedilmesi talebinde bulunabilirsiniz.
4320 Sayılı kanun hükümleri gereğince mahkemeye müracaatla koruma kararı verilmesi talebinde bulunabilirsiniz. Bu yönde ki başvuru harçtan muaftır.
Oturmakta olduğunuz evin sizin kullanımına verilmesi talebinde bulunabilirsiniz.
Ev ve eşyalar yönünden katkı payı alacaklarını talep etme hakkınız bulunmaktadır.

Ancak en önemlisi bir avukatın bire bir hukuki yardımını almanızdır.

Sayın konuk,
Sorununuzun her aşamasında mutlaka birebir bir avukatın hukuki yardımını almanız, mali durumunuz uygun değilse bulunduğunuz il barosu adli yardım bürosuna müracaat ile bir avukatın ücretsiz hukuki yardımını talep etmeniz haklarınızı güvenle kullanmanız açısından önemlidir. Saygılar.
Old 16-01-2010, 13:05   #3
üye18332

Sayın Konuk;

MEslektaşım gerekli açıklamaları yapmış ancak eklemek istediğim bir husus var.
Mahkemeye talepte bulunarak ekonomik olarak size zorluk çıkaran eşiniz için "HâKİM MÜDAHALESİ" isteyebilirsiniz.

Ancak açılmış davalar ve ağır şiddete maruz kaldığınız da düşünülerek hak kaybına uğramamanız için MUTLAKA bir avukattan hukuki yardım almanızı maddi olarak karşılayamayacak durumda iseniz bulunduğunuz il barosuna başvurarak avukat talep etmenizi tavsiye ederim.

Saygılarımla,
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi